0

Son dönemlerin yükselen güzellik trendleri arasında yer alan skinification, oldukça basit bir mottoya sahip: Yeni nesil saç bakımı. Cilt bakım aşamalarından ilham alarak yeni saç bakımı ritüellerini şekillendiren bu kavram, saç derisine bakım ve terapi yapma anlamına geliyor. Uzun yıllardır cilt bakımı alanında tercih edilen ileri teknoloji uygulamalar ve değerli öğretiler şimdilerde saç bakımında yeni bir dönemi başlatıyor. Peki, skinification trendi nedir? Gelin saç derisi bakımı olarak adlandırılan bu kavramı yakından inceleyelim.

Yeni Saç Bakım Trendi Skinification Hakkında Her Şey!-1 - Saç Bakım Güzellik Yeni Saç Bakım Trendi Skinification Hakkında Her Şey!-2 - Saç Bakım Güzellik

Skinification Nedir?

Saç derisi bakımı ve saç derisinde cilt bakımı etkisi yaratma anlamlarına gelen skinification, saç bakımını cilt bakım kurallarına göre ele alıyor. Cilt problemlerini iyileştirmek için kullanılan cilt bakım bileşenleri ve verimli ürünler artık farklı formülasyon ve tedaviler eşliğinde saç bakım süreçlerine uyarlanıyor. Skinification trendi, cilt bakımında bilinçli davranan ve özenli seçimler yapan kişilerin aynı hassasiyeti saç bakımında da tercih etmesi ile ortaya çıkmış. Saç mikrobiyotası ve saç anatomisi göz önüne alınarak oluşturulan ürünler saçı temizlemenin ötesinde saç derisini kökten uca iyileştirme ve saç sağlığını destekleme amacıyla tasarlanıyor.

Yeni Saç Bakım Trendi Skinification Hakkında Her Şey!-3 - Saç Bakım Güzellik Yeni Saç Bakım Trendi Skinification Hakkında Her Şey!-4 - Saç Bakım Güzellik

Skinification Saç Bakım Trendinin Faydaları Nelerdir?

Saç bakımında yapılan en büyük yanlışlardan biri saç diplerini ve saç uçlarını farklı değerlendirmemek. Saç derisine yönelik kepek karşıtı veya yağlanma karşıtı ürünler ise bütünsel bir saç bakımı için artık yeterli olmayabilir. Ancak saç derisinin sağlığı saçların bakımlı görünmesinin temelini oluşturuyor. Bu nedenle saçlarda sürdürülebilir bakım hedefleri koymak için ideal bir altyapı oluşturmayı amaçlayan skinification ürünleri, saça destek olan yüksek formüllü ürünler ve farklı ihtiyaçlara başarılı şekilde yanıt veren çözümlerle saç bakım sürecini yeniden ele alıyor.

 

Skinificaton, şimdiye kadarki trendlerin aksine saç sorunlarını yatıştırma veya maskeleme değil, sorunun temeline inerek kalıcı çözümler sunma fikri taşıyor. Saçlarda sürdürülebilir güzellik ve bakım ilkesine göre şekillenen bu yeni trend sayesinde herkesin özel saç mikrobiyatasına en iyi biçimde cevap verebilecek formüller ve ürünler sunuluyor. Skinification temizlemenin yanı sıra nemlendirme, bakım yapma ve şekillendirme aşamalarını da kapsıyor. Beraber kullanıldığı zaman etkin sonuçlar sunan skinificiation ürünleri eksiksiz bir saç bakım rutini için eşsiz formüllerle tasarlanıyor.

Yeni Saç Bakım Trendi Skinification Hakkında Her Şey!-5 - Saç Bakım Güzellik Yeni Saç Bakım Trendi Skinification Hakkında Her Şey!-6 - Saç Bakım Güzellik

Skinification Trendine Uygun Ürün Önerisi

Cilt bakım ürünlerinde kullanılan özel bileşenlerin saç bakım ürünlerine entegre edildiği skinification bazlı ürünler saç derisinin kompleks yapısına en iyi çözümler sunmayı amaçlıyor. Skinification trendine yön veren ve saç dostu içerikleri ile öne çıkan Dove’un yeni sülfatsız şampuan serisi Dove Hair Therapy, iki farklı varyantı ile sizlerle buluşuyor. Sülfatsız ve parabensiz olan iki varyant da şampuan ve serum bakım kreminden oluşuyor.

Yeni Saç Bakım Trendi Skinification Hakkında Her Şey!-7 - Saç Bakım Güzellik Yeni Saç Bakım Trendi Skinification Hakkında Her Şey!-8 - Saç Bakım Güzellik

Yıpranmış Saçlara Özel: Dove Breakage Remedy

Saç ve cilt bakım trendlerini bir araya getirerek yıpranmış saçlara özel bakım sunan Dove Breakage Remedy serisi, özel nemlendirici ve besleyici içeriği sayesinde saç telleri için hücre seviyesinde bakım gerçekleştiriyor. Nutrient-lock serum içeriğine sahip olan seri, saç kırılmalarını %99 oranında önleyerek daha gür, uzun ve sağlıklı saçlara kavuşma imkanı sunuyor. Yıpranmış saçlara özel formüle edilen ikili seri, Dove Hair Therapy Breakage Remedy Kırılma Karşıtı Sülfatsız Şampuan ve Dove Hair Therapy Breakage Remedy Kırılma Karşıtı Sülfatsız Serum Bakım Kremi’nden oluşuyor. Dilerseniz Yıpranmış Saçlara Özel Bakım Önerileri konusunda yararlı ipuçlarını öğrenmek için içeriğimize hemen göz atabilirsiniz.

Yeni Saç Bakım Trendi Skinification Hakkında Her Şey!-9 - Saç Bakım Güzellik Yeni Saç Bakım Trendi Skinification Hakkında Her Şey!-10 - Saç Bakım Güzellik

Kuru Saçlara Etkin Bakım: Dove Hydration Spa

Kuru saçlar için eşsiz formüllerle geliştirilen Dove Hydration Spa serisi, içerisinde bulunan hyalüronik serum ile nemi saça kolayca hapsederek 24 saat boyunca nemli ve yumuşak saçlara kavuşmayı sağlıyor. Kuru saçlar için etkin bakım sunan bu ikili, Dove Hair Therapy Hydration Spa Şampuan ve Dove Hair Therapy Hydration Spa Serum Bakım Kremi’nden oluşuyor. Kuru Saç Bakım Önerileri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz içeriğimizi okuyabilirsiniz.

 

Siz de saçlarınıza özel bakım imkanı sunan Dove Hair Therapy Serisi ürünleri ile hemen tanışabilir, skinification trendinin öncülerinden olabilirsiniz. Ayrıca hem saç hem de cilt bakımında kullanılan hyalüronik asit hakkında detaylı bilgi almak için içeriğimize göz atmayı unutmayın!