0

Saçlarınız sık işlem gördüğü dönemlerde cansız ve kırılgan bir hal alabilir. Boya, düzleştirme, krepe, çeşitli kimyasal işlemler; zamanla saçlarda yıpranmış bir görünüm ortaya çıkmasına neden olur. Yıpranmış saçları şekle sokmak ise bir hayli zordur. Üzülmeyin, doğru önerilerle yapacağınız yıpranmış saç bakımı ile yeniden ipeksi ve sağlıklı görünen saçlara sahip olmak hayal değil.

Yıpranmış saçlarınızı doğru saç bakım ürünleriyle uygulayacağınız düzenli bakım rutinleri ile eski hallerine döndürebilirsiniz. Yıpranmış saç bakımı konusunda nemlendirici bakımlar, maskeler ve yağlar en büyük destekçileriniz olacak.

Yıpranmış Saç Bakımı Nasıl Yapılır?-1 - Saç Bakım Güzellik Yıpranmış Saç Bakımı Nasıl Yapılır?-2 - Saç Bakım Güzellik

Zengin içerikli şampuanlar kullanın

Yıpranmış saç bakımı konusunda ilk önerimiz, içeriğiyle saçlarınızın onarılmasını destekleyen ürünler tercih etmeniz. Keratin, saç bakımında önemli bir yere sahip. Güçsüz saç tellerini canlandırmada, kırılgan saç uçlarını onarmada da oldukça etkili. Bu yüzden kalsiyum ve keratin içeren özel formülüyle Elidor Anında Onarıcı Bakım Şampuanı'nı deneyin. Elidor Anında Onarıcı Bakım Şampuanı, yıpranmış saçlarınızı onarıyor ve saç yüzeyindeki yıpranma belirtilerinde belirgin bir azalma sağlıyor. Daha etkili bir onarım için Elidor Anında Onarıcı Bakım Serisine ait diğer ürünlerle birlikte kullanın.

Saçlarınızı dinlendirin

“Saçlarınızı bir daha boyamayın, düzleştirmeyin” gibi tavsiyeler pek uygulanabilir olmasa da konu yıpranmış saç bakımı olunca bir hayli önemli. Örneğin bir süre, saçlarınızı ısıyla şekillendirmek yerine örgü modellerinden yardım alın. Böylece hem kırılmalarını engeller hem de farklı saç saçlar denemiş olursunuz.

Yıpranmış Saç Bakımı Nasıl Yapılır?-3 - Saç Bakım Güzellik Yıpranmış Saç Bakımı Nasıl Yapılır?-4 - Saç Bakım Güzellik

Hindistan cevizi yağından yararlanın

Hindistan cevizi yağı, çok eski dönemlerden beri birçok farklı alanda kullanılıyor. Bu mucizevi yağın olumlu etkilerini gözlemleyebileceğiniz en önemli yer ise saçlarınız. Hindistan cevizi yağı içeren saç bakım ürünleri ile yıpranmış ve güçsüz saçlarınızı kısa sürede eski haline döndürebilirsiniz. Elidor Güçlü Saç Uçları için Hindistan Cevizi Yağı Ekspres Bakım Spreyi, saç uçlarını besleyip koruyarak kırılmaları engelliyor; saçların gözle görülür bir şekilde güçlenmesini ve doğal parlaklığını geri kazanmasını sağlıyor.

Bakımı düzenli hale getirin

Yıpranmış saç bakımı, belli bir süre özel ilgi ister. Bunun için saçlarınız tekrar güç kazanıncaya dek haftada en az iki kez derinlemesine bakım yapmaya zaman ayırın. Saç tipinize uygun, evde hazırlanabilecek doğal saç bakım maskeleri hem saçlarınızı besler hem de kendinize zaman ayırdığınız için daha iyi hissetmenizi sağlar. Saçlarınızı taze demlenmiş ve ılık hale getirilmiş papatya çayı ile durulamanın saç parlaklığına iyi geldiğini de hatırlatalım (Ayrıca Sarı Saç Bakımı: Mükemmel Sarıyı Korumanın 10 Yolu yazımıza göz atabilirsiniz).

Yıpranmış Saç Bakımı Nasıl Yapılır?-5 - Saç Bakım Güzellik Yıpranmış Saç Bakımı Nasıl Yapılır?-6 - Saç Bakım Güzellik

Özel ürünlerle saçlarınıza koruma kalkanı oluşturun

Saç bakım ürünleri genellikle saç problemleri için özel olarak tasarlanır. Bu yüzden onları seçerken yıpranmış saç bakımı için tasarlanmış olmalarına dikkat edin. Bu tür ürünler içeriklerindeki maddelerle saçlarınızın onarılmasını ve dış etkenlerden korunmasını destekler. Örneğin Elidor Anında Onarıcı Bakım 1 Minute Süper Saç Kremi, arjinin ve seramid ile güçlendirilmiş formülü ilesaçlarınızın her telini ayrı ayrı onarmaya yardımcı olurken nemlendirir ve yumuşaklık sağlar.

Saç Dipleri Ağrısı Hakkında Bilmeniz Gerekenler ve Saç Yağlarının Saç Bakımındaki Etkileri yazılarımız da ilginizi çekebilir.