0

Kepek neredeyse her iki kişiden birinin yaşadığı bir saç problemi. Aslında bir deri problemi olan kepeği ortadan kaldırmak için öncelikle sebebinin bulunması gerekiyor. Kuruluk, yağlı cilt, iritasyon gibi farklı etmenlere bağlı olarak saç derisinin üzerindeki ölü tabakayı atmasıyla oluşan bu durumu düzenli ve etkili bir bakımla ortadan kaldırabilirsiniz.

Erkeklere Özel Saç Bakım Tüyoları: Kepeği Önleyin-1 - Saç Bakım Güzellik Erkeklere Özel Saç Bakım Tüyoları: Kepeği Önleyin-2 - Saç Bakım Güzellik

Eğer kepek probleminiz varsa hangi saç derisine sahip olduğunuzu keşfederek işe başlayın.

Kaşıntılı saç derisi

Kaşıntılı bir saç derisi, beraberinde kepek problemini getirebilir. Bunun nedeni iltihaplı, sorunlu bir saç derisi veya saç derisi kızarıklığı olabilir. Eğer sürekli kafanızı kaşıma ihtiyacı duyuyor ve beraberinde kepek problemi yaşıyorsanız bu soruna yardımcı olabilecek özellikte bir şampuan seçimi yapın. Clear Men Ronaldo Limited Edition Şampuan gibi bir şampuan, içeriğindeki deniz tuzu ile saç derinizi besler ve doğal dengesini kazanmasına yardımcı olur.

Kuru saç derisi

Saç derisi soğuk hava koşulları, yetersiz su tüketimi gibi nedenlere bağlı olarak nemini kaybederek kurur. Bunun sonucunda kepeklenme ortaya çıkabilir. Saç derinize gerekli nemi kazandırmak için içeriğinde gerekli besinleri barındıran şampuanlar bu noktada en büyük destekçiniz olacak. Clear Men Hızlı Stil 2'si 1 Arada Şampuan, özel besleyiciler ve vitamin B3 içerir. Kolay şekil alan saçlar ve canlı saç derisi için saç derisini temizler ve bakım yapar (Kuru Ve Kırılgan Saçlar İçin Erkeklere Özel Öneriler yazımıza da göz atmayı unutmayın).

Erkeklere Özel Saç Bakım Tüyoları: Kepeği Önleyin-3 - Saç Bakım Güzellik Erkeklere Özel Saç Bakım Tüyoları: Kepeği Önleyin-4 - Saç Bakım Güzellik

Yağlı saç derisi

Bilimsel çalışmalar erkek saç derisinin kadın saç derisine kıyasla %60 daha fazla sebum ürettiğini gösteriyor. Çabuk yağlanan saçlar, zamanla kepek problemine de daha yatkın bir hale gelebiliyor. Eğer yağlı saçlara sahipseniz yağı etkin şekilde ortadan kaldırabilecek bir şampuan seçimi yapın. Clear Men Cool Sport Menthol veya Clear Men Maksimum Ferahlık Şampuan, yağlı saçlar için özel olarak formüle edilmiştir ve saç derisinin doğal dengesini kazanmasına yardımcı olmak için gözeneklerdeki yağı derinlemesine temizler.

Derinlemesine temizlik

Saçlarınızı sürekli olarak şekillendirme ürünleri kullanarak şekillendiriyorsanız günün sonunda mutlaka yağ, kir ve ürün kalıntılarından arındırmak için yıkamalısınız. Bunun için saçlarınızı derinlemesine temizleyen bir şampuan seçimi yapın. Kömür yoğun arındırma özelliği ile bilinir. Aktif kömür ve nane ile formüle edilen Clear Men Yoğun Arındırıcı Şampuan saç derisini besler, kir ve yağdan arındırmaya yardımcı olur.

Önemli Not: Eğer geçmeyen bir saç derisi problemi yaşadığınızı düşünüyorsanız mutlaka bir uzmana başvurmanız gerektiğini unutmayın.

Erkeklere Özel Saç Bakım Tüyoları: Kepeği Önleyin-5 - Saç Bakım Güzellik Erkeklere Özel Saç Bakım Tüyoları: Kepeği Önleyin-6 - Saç Bakım Güzellik

Kısaca kepek problemine karşı doğru ürünlerle önlem almak mümkün. Kepek oluşumunu önlemek için diğer yapılabilecekleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kepek probleminin nedenini (kuruluk, kaşıntı vb.) tespit edin ve bu sorunu gidermeye yönelik bir saç bakım rutini oluşturun.
  • Kepeğe karşı üretilmiş saç bakım ürünleri kullanın.
  • Saçlarınızı ıslak bırakmamaya özen gösterin. Islak saç derisi, kepek oluşumunu tetikleyebilir. Bunu yaparken saç kurutma makinenizi düşük ayarda kullanmaya ve saç tellerinize zarar vermemeye özen gösterin.
  • Saç derisini yatıştıran Hindistan cevizi yağı benzeri doğal yağları, bakım rutininize ekleyebilirsiniz.
  • Aldığınız tüm önlemlere rağmen kepek probleminiz devam ediyorsa doktorunuza başvurun.