0

Kuru ve kırılgan saçlar can sıkıcı olsa da genellikle ciddi bir sağlık sorunun işareti değil. Saç bakım rutininizde yapacağınız birkaç basit değişiklikle bu problemi ortadan kaldırabilirsiniz.

Saç köklerinizdeki yağ bezleri, saçınızı nemlendiren ve koruyan sebum adı verilen doğal bir yağ üretir. Siz yaş aldıkça daha az sebum üretilmesine bağlı olarak saçlarınız kurumaya daha yatkın hale gelir. Özellikle kıvırcık saçlı erkekler saç kuruluğuna daha eğilimli; bunun nedeni bu tür saçlarda sebumun saç uçlarına düz veya dalgalı saçlarda olduğu kadar kolay ulaşamaması.

Kuru Ve Kırılgan Saçlar İçin Erkeklere Özel Öneriler-1 - Saç Bakım Güzellik Kuru Ve Kırılgan Saçlar İçin Erkeklere Özel Öneriler-2 - Saç Bakım Güzellik

Erkeklerde kuru saç ve saç derisine ne sebep olur?

Çevresel faktörler, saç bakım rutininiz ve hormonal sağlığınız saçlarınızın nemli ve sağlıklı kalmasında rol oynayabilir. Ayrıca aşırı şampuanlama, güneşe maruz kalma, yoğun ısı ile şekillendirme, aşırı sıcak su ile yıkama, tiroid problemleri, klorlu suya maruz kalma gibi durumlar da saçlarınızın ve saç derinizin kurumasına yol açabilir. Peki, kuru ve kırılgan saçlar nasıl iyileştirilir?

Daha soğuk su kullanın

Kuru ve kırılgan saçlarınıza nem kazandırmak için yapabileceğiniz bir diğer şey, olabildiğince soğuk su kullanmak. Soğuk su, saçınızın nemini korumasını sağlar.

Kuru Ve Kırılgan Saçlar İçin Erkeklere Özel Öneriler-3 - Saç Bakım Güzellik Kuru Ve Kırılgan Saçlar İçin Erkeklere Özel Öneriler-4 - Saç Bakım Güzellik

Şampuanınızı değiştirin

Eğer kuruluk probleminden bir türlü kurtulamadığınızı düşünüyorsanız şampuanınızı değiştirmeye ne dersiniz? Kuru saçlar için tasarlanmış bir şampuana geçmek saç sağlığınızı geliştirebilir. Clear Men Hızlı Stil 2'si 1 Arada Şampuan, özel besleyiciler ve vitamin B3 içerir. Kolay şekil alan saçlar ve canlı saç derisi için saçlarınızı temizler ve onlara bakım yapar.

Saç fırçanızı değiştirin

Birbirine yakın kılları olan saç fırçaları, saç derinizi uyarmaya ve saçınızın doğal yağını dağıtmaya yardımcı olabilir. Tarağınızı bu tür bir tarakla değiştirmeyi deneyin. Elbette saçlarınızı tararken saç derinize nazik davranmanız gerektiğini de unutmayın.

Saçlarınızın hava ile kurumasına izin verin

Saçlarınızın kendi kendine kurumasına izin vermek, saç kurutma makinesinin verebileceği zarara karşı koruma sağlar. Eğer bunu yapamıyorsanız bile ısı ile şekillendirme araçlarını en düşük sıcaklık ayarında kullanmayı deneyin. Veya erkekler için yandan ayrılmış saç modelleri gibi modeller, saçlarınızın kolay şekil aldığı saç modellerini denemeyi düşünebilirsiniz.

Kuru Ve Kırılgan Saçlar İçin Erkeklere Özel Öneriler-5 - Saç Bakım Güzellik Kuru Ve Kırılgan Saçlar İçin Erkeklere Özel Öneriler-6 - Saç Bakım Güzellik

Saçlarınızı kurutmadan temizleyen ürünler kullanın

Saçlarınızı şekillendirmek için wax, sprey, jöle gibi ürünler kullanıyor olabilirsiniz. Bu tür ürünlerin saçlarınızda ve saç derinizde bıraktığı kalıntıları yeterince arındırmanız büyük önem taşır. Aksi takdirde saç kökleriniz tıkanabilir ve uzun vadede saçlarınız nemini kaybederek zarar görebilir. Şekillendirici ürünler kullandıktan sonra saçlarınızı kurutmadan derinlemesine temizleyen bir şampuan ile yıkamaya özen gösterin. Clear Men Yoğun Arındırıcı Şampuan, aktif karbon içeriğiyle saç derisini besler, kir ve yağdan arındırmaya yardımcı olur (Daha fazlası için Saç Bakımında Aktif Karbon Etkisi yazımızı ziyaret edebilirsiniz).

Ayrıca Erkeklere Özel Saç Bakım Tüyoları: Kepeğini Önleyin yazımız da ilginizi çekebilir.