0

Bazen saçınızı şekillendirmek ile ne kadar uğraşırsanız uğraşın gün içinde kabarıp elektriklenen saçlara maruz kalabilirsiniz. Bunun nedeni sıcak ya da soğuk hava şartları, yanlış ürünler kullanmak, saçın kurumasına neden olabilecek uygulamalar yapmak ve saç bakımına gereken özeni göstermemek olabilir. Elektriklenen ve kabaran saçları önlemek için bazı küçük tüyolara ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız okumaya devam edin.

Elektriklenen Saçlar İçin Hızlı ve Kolay Çözümler-1 - Saç Bakım Güzellik Elektriklenen Saçlar İçin Hızlı ve Kolay Çözümler-2 - Saç Bakım Güzellik

Şampuan seçiminiz önemli

Şampuan seçiminizi saçınızın ihtiyaçlarına göre yapmaya özen gösterin. Öncelikle saç tipinizi ve saçınızın neye ihtiyacı olduğunu belirleyin. Boya koruyucu, yıpranmış saç bakımı, kepeğe karşı etkili, sağlıklı uzayan saçlar ve daha birçok ihtiyaç arasından sizin ihtiyacınızı belirledikten sonra şampuan seçiminizi yapabilirsiniz. Bu noktada Elidor Şampuanlarının geniş ürün yelpazesinden yararlanabilirsiniz.

Mutlaka saç kremi kullanın

Nemlendirici ürünler kullanmak saçın genel sağlığı için oldukça önemli. Ayrıca saçı yumuşatan, duşta kullanılan saç kremleri saçın kolay şekil almasını ve gün içinde kabarmasını da engelleyerek saçın parlaklık kazanmasına da olanak sağlar. Elidor şampuanınızı seçtikten sonra aynı seriden saç bakım kremini de duş rutininize dahil edebilirsiniz. Ayrıca Elidor Anında Onarıcı Süper Saç Kremi serisine de göz atabilirsiniz. 1 dakikada saçınızın güçlenip canlanmasına yardımcı olarak, kolay taranan, güçlü ve yumuşacık saçlara kavuşabilirsiniz.

Haftada en az 2 kez bakım maskesi uygulayın

Duş rutininizde yapmanız gerekenlerden bahsettik. Peki ya duştan önce saç bakımlarınızı yapıyor musunuz? Saç maskeleri saçın sağlıklı ve canlı görünmesinin en büyük yardımcılarından. Üstelik bazı seçenekleri oldukça pratik. Elidor Süper Saç Bakım Maskeleri’nden dilediğiniz formüldeki seçeneği duş öncesi tüm saçınıza uygulayın ve 5 dakika bekletin. Ardından ılık su ve bol şampuan ile iyice yıkayın. Yumuşayan ve canlanan saçların elektriklenip kabarmasını böylece önleyebilirsiniz.

Saç şekillendirici ürünlerden yardım alın

Her ne kadar saçınızı çok iyi şekillendirdiğinizi düşünseniz de sıcak ya da soğuk hava, rüzgar, nem, terleme gibi faktörler saçınızın bozulmasına ve elektriklenmelere neden olabilir. Bu yüzden saç şekillendirici ürünler kullanabilirsiniz. Elidor 7/24 Saç Şekillendirici Krem serisindeki ürünler ile doğal bukleler elde ederken saçınızın onarılmasına da yardımcı olabilirsiniz. Böylece saçın gün içinde dış faktörlerin etkisiyle kabarıp elektriklenmesini önleyebilirsiniz.

Elektriklenen Saçlar İçin Hızlı ve Kolay Çözümler-3 - Saç Bakım Güzellik Elektriklenen Saçlar İçin Hızlı ve Kolay Çözümler-4 - Saç Bakım Güzellik

Plastik tarak kullanmayın

Bir balonu saçlarınıza yaklaştırdığınızda saç tellerinizin havalanıp elektriklenmesine neden olan balon deneylerini mutlaka görmüşsünüzdür. Plastik tarakların da bu mantıkta olduğunu düşünebilirsiniz. Eğer tarağınız ya da saç fırçanız plastikse doğal kıllı ve ahşap dişli fırça ve taraklar edinin. Ayrıca söylemeden geçmeyelim; metal dişli taraklar saçın kırılmasına ve yıpranmasına neden olabilir. Eğer kuru saçınızı tarayacaksanız sonrasında saç yağları ile parlamasını sağlayabilirsiniz.

Saçınızı kurutacak uygulamalarda uzak durun

Kullanacağınız saç ürünlerinin içeriklerinin saç tipinize ve saçınızın ihtiyacına uygun olmasına özen gösterin. Saçınıza uygun olmayan ürünlerin onun kurumasına neden olabilir. Ayrıca duşta çok sıcak su kullanıyorsanız ılık su ile duş almayı alışkanlık haline getirin. Sıcak su saçın ve saç derisinin kurumasına neden olarak saçı cansızlaştırır. Ayrıca saçı çok sık yıkamak saçı doğal yağlarından arındırdığı için duş rutininizi haftada 3-4 olacak şekilde de düzenleyebilirsiniz.

Şapkalardan yardım alabilirsiniz

Yazın ve kışın kullanabileceğiniz şapka ve bereler kullanarak da saçınızın elektriklenmesini önleyebilirsiniz. Temiz saçlarınız kuruduktan sonra şapkanızı takabilirsiniz. Saten bir fular da saçınızın düz şekil almasına ve elektriklenmeyi önlemeye yardımcı olabilir.

Isı ile şekillendirici aletlerden koruyun

Isı ile şekillendirici aletler saçı kırıp, yıpratmanın yanında saçın kurumasına ve cansızlaşmasına da neden olabilir. Bu aletlerin kullanımını olabildiğince en aza indirgeyin. Kullanmanız gereken durumlarda ise düşü ayarını kısın ve mutlaka ısıdan koruyucu saç ürünleri kullanın. Elidor 7’si 1 arada Saç Güzelleştirici Bakım Kremi saçın en çok ihtiyaç duyduğu özellikleri taşımanın yanında 230 derece ısıya kadar saçın korunmasına da yardımcı oluyor.