0

“Krepe, krepe, krepe.” Keşke, bu sözcüğü üç kere tekrar ettiğimizde 60’lara ışınlanabilsek... Fakat ne yazık ki o döneme dönebilmek için zaman yolculuğundan, teknolojiden ve kıyafetlerden daha fazlasına ihtiyacımız var. Ancak birkaç saç bakım malzemesi ile saçlarınızda 60’lı yılların havasını yakalayabilir ve kendinizi o yıllarda hissedebilirsiniz.

60’lar Saçı Nasıl Yapılır?-1 - Saç Bakım Güzellik 60’lar Saçı Nasıl Yapılır?-2 - Saç Bakım Güzellik

60’lar saçı yapabilmek için bir saç spreyine ve ince uçlu bir tarağa ihtiyacınız var. Bu tipik saç modelinin en önemli detayı elbette krepe, yani saçı tarakla ters yönde hızlı hareketlerle tarayarak kabartmak...

Krepe yapmak için başınızın en üstünde kalan saçlarınızın belirli bir boyda olması gerekiyor. Aksi halde, 60’lardaki zarafet yerine 2010’lardaki emo’lara benzeyebilirsiniz. Başınızın tepe kısmındaki saçları yukarı kaldırın ve köklerinden itibaren tarak yardımıyla yavaşça krepeleyin. Saçınızın yüzünüze dönük kısmından biraz bırakın; ardından krepeyi düzeltirken bu kısmı da arkaya tarayın ve krepenin pütürlerini gizleyin.

Son olarak sabitlemek için TONI&GUY Yüksek Tutuşlu Sprey’i sıkın. Arkaya doğru oluşturduğunuz bu feminen dolguyu istediğiniz gibi uyarlayabilirsiniz; ensenizde atkuyruğu, topuz veya açık saçla... İşte şimdi 60’lardasınız!