0

Hepimiz harika saçlara sahip olmak istesek de zaman zaman bunu başarmanın bir mücadele gerektirdiği düşüncesine kapılabiliriz. Saçlarınızın kolay şekil aldığı ve istediğiniz gibi göründüğü günler çok uzak geliyorsa hemen bu fikirden uzaklaşın. Çoğu erkek banyoda olabildiğince az zaman geçirmek ister. Bunun için de saçlarını kısa kestirme eğilimindedir. Sonuçta daha az saç daha az bakım gerektirir, değil mi?

Ne yapacağınızı bildiğiniz sürece, saçlarınız hangi boyda, dokuda ve yoğunlukta olursa olsun; harika saçlara sahip olmak çok fazla çaba gerektirmez. Kolay şekil alan saçlar için onlara nasıl bakmanız gerektiğini öğrenin.

Kolay Şekil Alan Saçlar -1 - Saç Bakım Güzellik Kolay Şekil Alan Saçlar -2 - Saç Bakım Güzellik

Saç bakım ürünlerini doğru miktarda kullanın

Saçlarınızı her gün yıkıyor olabilirsiniz. Doğal yağlar, saç derinizi nemlendirmek için oldukça önemli. Şampuan miktarını, saç uzunluğunuzu göz önünde bulundurarak ayarlamaya özen gösterin. Eğer mümkünse saçlarınızı haftada 4 kereden fazla yıkamayın.

Kullandığınız şampuan türü önemli

Saç tipi ve özelliklerinize uygun olmayan bir şampuan, saçlarınızı istediğiniz görünümden uzaklaştırır. Ayrıca sert bileşenlerle formüle edilmiş şampuanlar da saçlarınızı koruyan ve nemlendiren doğal yağları ortadan kaldırabilir. Saçlarınızı yıkamak için doğru şampuanı tercih ederek kolay şekil almalarını sağlayın. Clear Men Hızlı Stil 2'si 1 Arada Şampuan, özel besleyiciler ve vitamin B3 içerir. Kolay şekil alan saçlar ve canlı saç derisi için temizler ve bakım yapar.

Kolay Şekil Alan Saçlar -3 - Saç Bakım Güzellik Kolay Şekil Alan Saçlar -4 - Saç Bakım Güzellik

Saç tipinizi tanıyın

Hangi saç tipine sahip olduğunuzu bilirseniz bunun için tasarlanmış bir şampuan alarak saçlarınızın kolay şekil almasını sağlayabilirsiniz. Şampuanlar belirli saç tiplerine fayda sağlayan özel bileşenler içerir. Örneğin kıvırcık saçların daha nemlendirici içeriklere ihtiyacı varken ince saçlar hacim kazanmaya yardımcı olacak bileşenlere ihtiyaç duyar.

Saçlarınızı havlu ile kuruturken nazik olun

Saçlarınızı havlu ile hızlıca kuruttuğunuzu sanırken aslında onlara zarar veriyor olabilirsiniz; özellikle de zaten yoğun ve hacimli saçlara sahipseniz. Havluyla saçlarınızdaki fazla suyu, ovalamadan nazikçe almalısınız. Bunu yaparken sert davranmak kıvırcık ve dalgalı saçları elektriklendirebilir ve tüm saç tiplerinin hacmini azaltabilir.

Kolay Şekil Alan Saçlar -5 - Saç Bakım Güzellik Kolay Şekil Alan Saçlar -6 - Saç Bakım Güzellik

Şampuan kullanırken saç derinize masaj yapın

Ne tür saça sahip olursanız olun, saç derinize özen göstermek saç sağlığınızı büyük ölçüde etkiler. İlk adım, her şampuanlamada saç derisine masaj yapmak. Saç derinizi nazikçe ölü derilerden arındırmak için parmaklarınızla masaj yapın. Bunu aynı zamanda saç köklerindeki yağı ve kiri de gidermiş olursunuz. Ayrıca masaj, her zaman iyi hissettirir.

4-6 haftada bir saçlarınızı kestirin

Düzenli saç kesimi, saç şeklinizi kontrol altında tutmaktan daha fazlasına yarar. Ayrıca saçınızla birleşen ense, boyun kılları gibi başınızın geri kalanının da düzenli görünmesi için de oldukça önemli. Temiz bir boyun, uzun saçlarınız olsa dahi saç kesiminizin güzel görünmesini sağlar.

Saçınızı hala nemliyken şekillendirin

Duştan sonra saçlarınız ıslakken parmaklarınız veya bir tarak yardımıyla onlara şekil verin. Bu sırada saçınızı tam olarak şekillendiremesiniz bile kurudukça şekli oturmaya başlayacak. Böylece şekillendirici bir ürün kullandığınızda saçlarınız istediğiniz görünümü daha kolay yakalayacak. Unutmayın; saçlarınız ıslakken şapka takarsanız saçlarınız dümdüz kurur.