0

Uzun saç, sağlıkla ilişkilendirildiği için kadınları daha genç gösterme konusunda bir üne sahip.Tabii, uzun saçlarınızı da, sağlıklı, hacimli ve dolgun göstermek için bazı kesim ve modellerle boyutlandırmak ve doğru bakımlar ile güçlendirmek de gerekiyor.

Nasıl kesimler ve modeller deneyebileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin. Evde saç nasıl kesilir öğrenmek için ise yazımıza göz atabilirsiniz.

Uzun Saçlar İçin 6 Kolay Model-1 - Saç Bakım Güzellik Uzun Saçlar İçin 6 Kolay Model-2 - Saç Bakım Güzellik

Uzun Bob

Şu sıralar saçlarınızı kestirmeyi düşünüyorsanız deneyebileceğiniz en iyi ve en trend modellerden biri Bob. Uzun saçlarınızı klasik bob gibi kısacık kestirmenize de gerek yok. Omuzlarınızın biraz altında küt kestireceğiniz bir model ile uzun Bob’a kavuşabilirsiniz. Şekillendirme kısmında bir tüyo verecek olursak; saçlarınızın uçlarını içeriye dönük şekilde fönlemeyi deneyin.

Shag

Uzun saçlarda yumuşak ve güzel bir görünüm oluşturmak oldukça kolay. Bu yüzden eskilerin efsanesinin şimdilerde yine trend olmasından yola çıkarak shag modeli deneyebilirsiniz. Gözü neredeyse kapatan perçemlerin, içe doğru gelen katlı kesimin ön plana çıktığı bu model ile tarzınıza farklılık katmanız mümkün.

Asimetrik

Saçları gür göstermenin ve kolay şekillendirmenin en iyi yollarından biri katlı ve asimetrik kesimler. Saçlarınızı kısaltmadan biraz kat verdirerek ya da orta uzunluğa getirip asimetrik, yani önleri uzun arkaları kısa ya da bir yanı diğerine göre daha uzun şekilde modellendirerek istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Uzun Saçlar İçin 6 Kolay Model-3 - Saç Bakım Güzellik Uzun Saçlar İçin 6 Kolay Model-4 - Saç Bakım Güzellik

Örgü

Her durum, her saç uzunluğu ve tipi için uygulanabilecek örgü modellerini uzun saçlarınız için kullanırken son derece yaratıcı olabilirsiniz. At kuyruğu yaptığınız saçlarınıza kalın ve gevşek fransız örgüler yapabilir, iki yandan bol örgüler örebilir, balıksırtı ve kılçık modelleri deneyebilirsiniz. Hatta biraz şık bir örgü modeli denemek isterseniz de örgüler ile taç yapabilirsiniz.

Updo

Kabarık anlamına gelen updo, uzun saçlarda her model üzerinde uygulayabileceğiniz bir teknik. Saçlarına yaptığınız modeli biraz kabartarak uygulamanız kafi. Büyük boy bir topuz yapın ve biraz sprey ile topuzunuza doku kazandırın. Ya da saçlarınızı açık kullanmak istiyosanız yıkadıktan sonra biraz kabartarak kurumalarını sağlamanız yeterli. Tabii şekilsiz bir kabarıklık istemiyorsanız kuru saçlarınızı taramaktan kaçının.

Atkuyruğu

Yine her türlü saç tipine ve uzunluğuna uygulayabileceğiniz bu saç modeli ile doğal, çekici, bakımlı görünümler elde edebilirsiniz. Saçlarınız çok uzunsa, tepeden bir atkuyruğu sizin için en ideali olabilir. Saçlarınız düz ise, bu atkuyruna küçük tokalar takarak bombeler elde eledebilir ya da örgülerden yardım alabilirsiniz.

1920’li Dalgalar

Çoğu insan 20’li yıllarda kısa saçların trend olduğunu söylese de, uzun ve hacimli saçlar da o yıllarda oldukça modaydı. Büyük ve kalın buklelerin olduğu uzun saç modellerinden ilham almak için Great Gatsby filmine de bakabilirsiniz. Böyle bir model için, saçlarınızı yandan ayırın, büyük tutamlar alın ve maşa ile şekillendirerek büyük dalgalar elde edin.

Ayrıca Saçlarınızı Doğal Şekilde Uzatacak 8 Öneri başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.