0

Saçlarınız dış görünüşüzün önemli bir parçası, bu yüzden eğer sizi tatmin etmiyorsa onlara sağlık kazandırmak isteyebilirsiniz. Hasar gören saçlarınızı yeniden uzatmaya çalışıyorsanız veya sadece eski sağlığına döndürmek istiyorsanız bu doğal önerilerden bazılarını deneyin. Kanıtlanmış faydalara sahip doğal içerikler, sahip olduğunuz saçları iyileştirmeye ve uzatmaya yardımcı olacak.

Masaj

Saç derisine masaj yapmak saç büyümesini destekleyebilir. Bunu saç yağları ve maskeleri ile de yapabilirsiniz. Masaj sırasında saç köklerinin uyarılarak saç büyümesini ve kalınlığını teşvik ettiği düşünülüyor. Her gün saç derinize masaj yapmak için zaman ayırmak ayrıca stres ve gerginliği azaltmanıza yardımcı olur.

Saçlarınızı Doğal Şekilde Uzatacak 8 Öneri-1 - Saç Bakım Güzellik Saçlarınızı Doğal Şekilde Uzatacak 8 Öneri-2 - Saç Bakım Güzellik

Aleo vera

Aloe vera uzun yıllardır saç dökülmesi problemine bir çözüm olarak gösteriliyor. Ayrıca saç derisini rahatlatma ve saçı şekillendirme özelliklerine de sahip. Bu doğal içerik kepeği azaltıyor ve fazla yağ sebebiyle tıkanan saç köklerini yağdan arındırıyor. Haftada birkaç kez saç derinize ve saçınıza saf aloe vera jeli sürerek veya aloe vera içeren saç bakım ürünlerine başvurarak bu önemli faydalardan yararlanabilirsiniz.

Gliserin Mucizevi Bir Saç Bakım Ürünü mü? yazımız da ilginizi çekebilir.

Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağının saçın sağlığını ve parlaklığını iyileştirdiği için yüzyıllardır kullanıldığı biliniyor. Çünkü saç gövdesine nüfuz eden ve saçtaki protein kaybını azaltan yağ asitleri içeriyor. Bu faydalı yağı saç tipinize bağlı olarak saçlarınızı yıkamadan önce veya yıkadıktan sonra kullanabilirsiniz. Saçlarınız yağlı olma eğilimindeyse gece boyunca veya yıkamadan önce birkaç saat bekletmeyi deneyin. Hindistan cevizi yağı ile saç derinize masaj yapın ve tüm saçınıza uygulayın. Saçlarınız kuruysa duştan sonra saç uçlarınıza sürerek durulamadan kullanın.

Saçlarınızı Doğal Şekilde Uzatacak 8 Öneri-3 - Saç Bakım Güzellik Saçlarınızı Doğal Şekilde Uzatacak 8 Öneri-4 - Saç Bakım Güzellik

Balık yağı

Omega yağ asitleri tüketmek, besin ve proteinlerle dolu oldukları için saçlarınıza içten bakım yapar. Ayrıca içeriğindeki antioksidanlarla birlikte saç yoğunluğunu artırmaya da yardımcı olur. Saç dökülmesini azaltır. Hücrelerinizin doğru şekilde çalışmasını sağlar ve bağışıklığı artırarak genel sağlığınızı geliştirir.

Ginseng

Ginseng takviyeleri, saç köklerini uyararak saç büyümesini destekler. Ginsengin aktif bileşenleri olarak bilinen ginsenositlerin saç üzerindeki olumlu etkiden sorumlu oldukları düşünülüyor. Bu tür takviyeleri doktorunuza danışarak alın veya ginseng içeren saç bakım ürünlerini bakım rutininize dahil edin.

Saçlarınızı Doğal Şekilde Uzatacak 8 Öneri-5 - Saç Bakım Güzellik Saçlarınızı Doğal Şekilde Uzatacak 8 Öneri-6 - Saç Bakım Güzellik

Biberiye yağı

Biberiye, saç büyümesini teşvik etmek ve saç dökülmesini önlemek için tercih edilen uçucu yağlardan biri. Birkaç damla biberiye yağını zeytinyağı ile karıştırın ve saçlarınızı durulamadan önce saç derinize masaj yaparak uygulayın. Bunu haftada birkaç kez yapabilirsiniz. Ayrıca şampuanınıza da birkaç damla biberiye yağı ekleyebilirsiniz. Bu tür esansiyel yağları doğrudan cilt üzerine uygulamayın; daima zeytinyağı, avokado yağı, badem yağı gibi taşıyıcı yağlarla veya şampuanla karıştırın.

Limon

Saç kalitesini ve uzamasını artırmak için taze limon suyu veya limon yağı kullanabilirsiniz. Limon yağı saç derisi sağlığının korunmasına ve saç büyümesine destek olur. Taze limon suyunu saçlarınızı şampuanlamadan 15 dakika önce saç derinize ve saçlarınıza uygulayın. Taşıyıcı bir yağ ile seyreltilmiş esansiyel limon yağını ise saç maskesi olarak yine yıkamadan önce uygulayabilirsiniz.

Bonus: Güçlü uzayan saçlar için Clear’ı deneyin

Saç bakım rutininizde doğal içeriklere yer vererek ve buna özel geliştirilmiş bir şampuan kullanarak uzamalarına destek olabilirsiniz... Clear Women Doğal Terapi: Güçlü Uzayan Saçlar Şampuan, doğal yollarla elde edilen bambu özü içeren, Clear'ın kepeğe* karşı etkili teknolojisi ile geliştirilmiş özel formülüyle, güçlü uzayan ve kusursuz saçlar için saç derinizi besler ve canlandırır (*Düzenli kullanıldığında gözle görünür kepek).

Ayrıca Uzun Saçlar İçin 6 Kolay Model ve Doğal Saç Yolculuğunda Bilmeniz Gereken 9 Tüyo yazılarımıza da göz atabilirsiniz.