0

Saçlarınızı doğal halleriyle kullanmak, buklelerinizi veya saçlarınızdaki dalgaları yeniden keşfetmekten çok daha fazlası. Bu, aslında kendinizi keşfetmenizi ve sevmenizi sağlayabilecek bir yaşam tarzı. Elbette zaman zaman değişikliğe hepimiz ihtiyaç duyuyoruz. Yine de doğal saçlarınızı sevdiğinizde yaşamınız hem daha konforlu bir hal alıyor hem de kendinizle barışma yolculuğunuz başka bir anlam kazanıyor.

Peki ama nasıl? İşte doğal saç yolculuğunda size yardımcı olabilecek tüyolardan bazıları.

Doğal Saç Yolculuğunda Bilmeniz Gereken 9 Tüyo-1 - Saç Bakım Güzellik Doğal Saç Yolculuğunda Bilmeniz Gereken 9 Tüyo-2 - Saç Bakım Güzellik

Sabırlı olun

Bugün saçlarınızı kestirmeniz, yarın aradığınız sonuçları size vermez. Dolayısıyla saçlarınıza karşı sabırlı olmalısınız. Diyelim ki yıpranmış saçlarınızda ciddi bir değişiklik yaparak onları kısa kestirdiniz. Bir süre uzamasını ve kendini bulmasını bekleyin. Bu sırada yeni saç modellerini ve süreçten keyif almayı deneyebilirsiniz. Saçlarınızın uzama hızına daha az odaklanmanız, onların daha güçlü olmasını sağlayabilir. Uzun saçlardan ziyade sağlıklı saçlara geçmek, rutininizde büyük bir fark yaratabilir.

Karşılaştırmayın

Her saç yolculuğu son derece kişisel ve her insanın saçı kendi hızında uzuyor. Yaşam tarzınız, rutininiz ve hava durumu gibi dış etmenlerin saçlarınızı etkileyebileceğini unutmayın. Örneğin kış aylarında saçlarınız daha dikkatli bir bakım gerektirebilir.

Saçlarınızın dokusunu, uzunluğunu ve sağlığını başkalarıyla karşılaştırmak, yalnızca neşenizi kaybetmenize neden olur. Başkalarının yolculuğuna göz dikmek ne kadar cezbedici olursa olsun, kendinize odaklanmanız sadece zihinsel sağlığınıza iyi gelmekle kalmayacak, aynı zamanda saçlarınıza bakmanın en iyi yolunu anlamanıza da yardımcı olacak.

Kuaförünüzü yeni bir arkadaş gibi düşünün

Doğal saç yolculuğunda doğru stilist, oldukça kritik bir konu. Çünkü stilistiniz salonun içinde ve dışında saçlarınız hakkındaki hislerinizin şekillenmesine yardımcı olabilir. Örneğin saçlarınızı kestirdikten sonra stilistinize soracağınız “Saçlarımı ne sıklıkla yıkamalıyım”, “Saç derimin kurumasını nasıl önlerim” gibi sorular, hedeflerinize ulaşmanıza ve en iyi bakım rutinini oluşturmanıza katkıda bulunabilir.

Doğru stilist, saçlarınıza en az sizin kadar özen gösterir. Sorularınızı yanıtlar ve bazen siz sormadan size tavsiyelerde bulunur. Stilistinizle kuracağınız bu türlü bir ilişki, kendinizi güvende hissetmenizi sağlar.

Doğal Saç Yolculuğunda Bilmeniz Gereken 9 Tüyo-3 - Saç Bakım Güzellik Doğal Saç Yolculuğunda Bilmeniz Gereken 9 Tüyo-4 - Saç Bakım Güzellik

Güzel saçlı günler gibi kötü saç günleri de vardır!

Bu tüyo cesaretinizi kırmasın. Çünkü bu, aslında doğal saçlarınızı kabullenmek için gerçekçi bir bakış. Saçlarınıza kolayca şekil verdiğiniz ve kendiliğinden harika göründüğü günler olduğu gibi, ne kadar şekillendirici ürün sürseniz de uyum sağlamadığı günler olabilir. Böyle günlerde alternatif çözümlere başvurun. Örneğin çeşitli saç aksesuarları ile saç modelleri deneyin.

Saçlarınızı dinleyin

Doğal saçlarınız için yıllar önce uyguladığınız yöntemler veya ürünler artık işinize yaramıyor olabilir. Bu noktada, saçlarınız için neyin işe yaradığını keşfederken her bir saç telinizi nezaket ve sabırla karşılayın. Saçlarınızın verdiği mesajları duymaya istekli olun.

Denemeye ve hata yapmaya hazır olun

Doğal saç yolculuğunu, özünde karmaşık bir bulmacaya benzetebiliriz. Çünkü neyin işe yaradığını görmek için her zaman parçaları birleştirmeye çalışırsınız. Bu yolda çok fazla deneme yanılma yaşamaya hazır olun.

Olumlamalardan yardım alın

En kötü saç günlerinde bile olumlu bir ruh halinde olmak, sizi ileri götürebilir. Çoğumuza, doğal saçlarımızdan hoşlanmamamız gerektiği öğretildi. Olumlamalar, iyi ve kötü saç günlerinde sizi ayakta tutar. Bu, bazen kendinizi iyi hissettiğinizde bir selfie çekmek veya aynada kendinize bir moral konuşması yapmak kadar basit olabilir.

Doğal Saç Yolculuğunda Bilmeniz Gereken 9 Tüyo-5 - Saç Bakım Güzellik Doğal Saç Yolculuğunda Bilmeniz Gereken 9 Tüyo-6 - Saç Bakım Güzellik

Doğru ürünler, sizin dostunuz!

Doğal saçlara sahip olmak, doğru ürünler içeren iyi bir bakım rutininden geçiyor. Eğer saçlarınıza iyi gelen doğru ürünler bulabilirseniz doğal saç yolculuğunuz hayal ettiğinizden daha keyifli geçebilir. Dove Canlandırıcı Bakım Lotus Çiçeği ve Pirinç Suyu Özü Şampuan’ı denemeye ne dersiniz? Dove Canlandırıcı Bakım, lotus çiçeği ve pirinç suyu içeren formülü ile saçlarınızın canlı ve parlak kalmasına yardımcı olur. Saçlarınız ışıltısını kaybetmez. Maksimum fayda için Dove Canlandırıcı Bakım Lotus Çiçeği ve Pirinç Suyu Özü Süper Saç Bakım Kremi ile birlikte kullanmayı unutmayın.

Siz, olduğunuz kişisiniz…

Bu, öğrenmesi kolay ama nihayetinde kabul etmesi en zor olan tüyo. Öz değerimizin çoğu, saçlarımızda yatıyor. Yine de onların nasıl göründüğü, kim olduğunuzu değiştirmiyor.

Kendinizi keşfetmeniz, sevmeniz ve kendinize bakmanız; onu olduğunuz gibi kabul etmekle başlar. Bu yüzden doğal saçlarınızı sevin ve onları sevgiyle kucaklayın!

Ayrıca Saçlarınızı Doğal Şekilde Uzatacak 8 Öneri yazımız ilginizi çekebilir.