0

Havalar ısındığında çoğumuz ağır kokuları bir kenara bırakıp daha fresh olanlara yönelme eğilimdeyiz. Özellikle narenciye içeren ferah yaz kokuları, sıcak havalarda harika hissetmenizi sağlayabilir. Eğer siz de bu yaz -yıllar sonra bile sizi o yazın anılarına geri getiren türden- yeni bir imza koku bulmayı hayal ediyorsanız doğru yerdesiniz. Çünkü Axe’ın etkileyici kokusu, bu kez sizi fresh bir versiyonuyla etkilemeye geliyor!

Bu İlkbahar ve Yaz Kokunuz Axe’tan! -1 - Saç Bakım Güzellik Bu İlkbahar ve Yaz Kokunuz Axe’tan! -2 - Saç Bakım Güzellik

Neden ferah kokular?

Özellikle bahar ve yaz aylarında, sabah uyandığınızda taze ve yenilenmiş hissetmekten daha güzel bir şey yoktur. Odanıza vuran güneş ışığı, yumuşacık çarşaflar veya sevdiğiniz yeni yıkanmış bir tişört bazen tıpkı rüyadaymış gibi hissetmenizi sağlayabilir. Bilimsel çalışmalar, kokunun ruh halinizi etkileme, stresi azaltma ve kaslarınızı gevşetme gücüne sahip olduğunu gösteriyor. O halde, size taze bir esinti de dahil olmak üzere o tatlı yaz sabahlarını hatırlatacak; nazik, ruh halinizi yükselten bir kokuya kendinizi kaptırmanın zamanı geldi!

Uzun süreli ferahlık hissi hiç bu kadar havalı olmadı!

Yeni Axe Epic Fresh, zengin greyfurt ve ananas kokusuyla dikkatleri üzerinize toplar ve maksimum ferahlık sağlar. Şimdiye kadarki en ferah Axe kokusuyla siz de çekiciliğinizi ikiye katlayabilirsiniz.

Güzel kokmanın hepimizi daha iyi ve özgüvenli hissettirdiği aşikar. Özellikle sıcak bahar ve yaz günlerinde etkileyici kokmak daha fazla önem kazanıyor. Neyse ki Axe’ın yeni kokusu ile harika kokarken aynı zamanda ter kokusunu durdurmak mümkün.

Axe deodorantları, Türkiye’de bir ilk olan Dual Action teknolojisine sahip. Kötü koku karşıtı Dual Action teknolojisi, kötü kokuya sebep olan bakterileri yok eder. Bu sayede ter kokusunu maskelemez, durdurur. Ayrıca size %100 harika koku sunar ve 48 saat boyunca etkileyici kokmanızı sağlar. Dual Action teknolojili ilk deodorant olma özelliği taşıyan ikonik Axe kokuları ile ter kokusunu maskelemeden durdurabilirsiniz.

Bu İlkbahar ve Yaz Kokunuz Axe’tan! -3 - Saç Bakım Güzellik Bu İlkbahar ve Yaz Kokunuz Axe’tan! -4 - Saç Bakım Güzellik

Bonus: Kokunuzu kalıcı kılın

Vücudunuza belirli bir koku spreyini uygulamanın da ötesinde, mis gibi kokmak ve onu korumak için izleyebileceğiniz farklı yollar da var. İşte kokunuzu kalıcı kılmak için izleyebileceğiniz bazı ipuçları:

  • Yeteri kadar su için. Uzmanlar tarafından önerilen su miktarını (ortalama 2- 2,5 litre) tüketmek, vücudunuzdaki olası kötü kokuları önlemenize ve vücudunuzun nemli kalmasına yardımcı olur.
  • Ne yediğinize dikkat edin. Ne yediğiniz, içtiğiniz su miktarı kadar önemli. Bazı yemekler nefesinizin kokusunu etkiler. Bu nedenle güçlü kokuları olan yiyeceklerden kaçının.
  • Saçınızı taramadan önce kokunuzu saç fırçanıza püskürterek fırçanızın gözeneklerine sızmasını sağlamış olursunuz. Böylece saçlarınızı taradığınızda imza kokunuz buram buram kokmaya devam eder.
  • Evden çıkmadan önce kokunuzun kurumasına izin verin. Bunu yaptığınızda koku, teninize oturur, daha uzun süre kalır ve rüzgarın etkisiyle uçmaktan kurtulur.
  • Kokunuzu dolabınıza/giysilerinize de sıkmanız imza kokunuzun onlara işlemesini sağlar. Böylece kullandığınız her şey o tatlı kokuyu taşır.

Tüm bu tüyolar okula, derslere, randevulara veya alışverişe giderken; banyonuzdan yatak odanıza kadar yaptığınız her aktivitede sadece harika değil, aynı zamanda sürekli olarak iyi ve kaliteli kokmanızı sağlamaya yardımcı olabilir. Daima kokunuzla hatırlanmak istiyorsanız Axe dünyasındaki yenilikleri takip etmeye devam edin!