0

Sağlıklı saçlara kavuşmak için düzenli olarak uyguladığınız bir saç bakım rutininiz mutlaka vardır.  Duştan önce uygulanan saç maskeleri, duş sonrası kullanılan saç yağları, bakım spreyleri hayatımızın içinde olan uygulamalardan sadece birkaçı. Aslında saçınızın yumuşak, canlı ve parlak olması için saçları nasıl kuruttuğunuzdan, durulama suyunuzun sıcaklığına kadar birçok etken önem taşıyor. Tabii bunlar arasında en çok öne çıkanlardan birkaçı da saçınızın ihtiyacına uygun şampuan seçmek ve duşta mutlaka saç kremi kullanmak.

Yumuşak Saçlar İçin Duş Sırasında Yapmanız Gerekenler -1 - Saç Bakım Güzellik Yumuşak Saçlar İçin Duş Sırasında Yapmanız Gerekenler -2 - Saç Bakım Güzellik

Şampuanınızı saçınıza uygun seçin

Duşta kullandığınız şampuanı saçlarınızın ihtiyaçlarına ve saç tipine göre seçmek şampuanın saçınızın üzerinde daha iyi çalışmasına yardım eder. Öncelikle saç tipinizi belirleyin. Kuru, yağlı, karma... Sonra ise saçınızda sizi rahatsız eden problemi bilin. Cansız ve mat mı, kepek mi var yoksa kırık saç uçları mı? Bu soruların cevapları dahilinde kendinize uygun bir şampuan seçin. Bu noktada Elidor Şampuan’larının birçok farklı saç ihtiyacına ve saç tipine uygun seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

Saçınızı şampuanlarken nazik olun

Saçların birbirine karışmasını önlemek için şampuanı uygularken nazik olmaya ve çok baskı yapmamaya dikkat edin. Saçlar ıslakken her zamanki halinde daha savunmasız bir durumda olduğu için baskı uygulamak ve sert davranmak saç tellerinin kopmasına da neden olabilir. Şampuanı saçınıza döktükten sonra parmak uçlarınız ile saç derisine masaj yaparak uygulamaya dikkat edin.

Yumuşak Saçlar İçin Duş Sırasında Yapmanız Gerekenler -3 - Saç Bakım Güzellik Yumuşak Saçlar İçin Duş Sırasında Yapmanız Gerekenler -4 - Saç Bakım Güzellik

Saç kremi önemli

Saç kremi, saç yıkama sırasında en önemli adımlar arasında sayılır. Şampuan, yağ, kir, ölü deriler üzerinde etki ederek saçların derinlemesine temizlenmesine yardımcı olurken; saç kremi saç tellerinin daha yumuşak ve kolay yönetilebilir hale gelmesini sağlar. Ayrıca saç tellerini korumaya da yardımcı olur. Bu noktada Argan yağlı saç kremi kullanabilirsiniz. Argan yağı, içerdiği E vitamini ile saç tellerinin güçlenmesine ve canlanmasına yardımcı olarak saçı besler. Elidor İpeksi Yumuşaklık İçin Saç Kremi, C Vitamini, Argan Yağı & İpek Proteini içeren özel formül saçı dipten uca besler ve saçınız ipeksi yumuşaklıkta sağlıklı görünür.

Saç kremi nasıl uygulanır? 

  • Saçlarınızı şampuanlayın.
  • Ardından tüm şampuanı durulayın.
  • Şişede önerilen miktarda saç kremini avcunuza alın ve saçlarınızın uçlarına eşit olarak yayın.
  • Eğer saçlarınız uzunda çene hizasından aşağıya doğru uygulayabilirsiniz. (Kremi, saç diplerinize uygulamayın.)
  • Saç kremini saç uçlarına iyice yedirmek için parmaklarınızı veya geniş dişli bir tarağı saçlarınızın arasından geçirin.
  • Etiketteki talimatları izleyerek eğer gerekliyse kremin bir süre saçınızda kalmasına izin verin.
  • Ilık su ile saç kremini iyice durulayın.

Saçınızı ılık su ile durulayın

Son olarak şampuanı ve saç kremini durularken sıcak su yerine ılık su kullanmayı alışkanlık haline getirin. Sıcak su saçın canlılığını yitirmesine ve matlaşmasına neden olur. Duşta düzenli olarak ılık su kullanmak saçın daha parlak ve canlı bir görünümde olmasını sağlar.