0

Ansızın çekilen selfie’ler ve fotoğraf paylaşımı ile her daim poz vermeye hazır bir gülümsemeye sahip olmak harika. Bu tür bir gülümsemeyi nasıl yakalayacağınızı bilmek için ise ünlü olmanıza gerek yok. Arkadaşlarınıza göndermekten ve sosyal medyada paylaşmaktan mutluluk duyacağınız fotoğraflar için bu basit tüyoları göz önünde bulundurmanız yeterli.

Doğal olun

Fotoğraf çekilirken nazikçe gülümseyin. Bu sayede yüzünüz rahatlamış ve doğal görünecektir. Ağzınızı hafifçe aralayın ve alt dudağınızın üst dişlerinizin kıvrımına uyum sağlamasına izin verin. Kısaca eski bir dostunuzla aniden karşılaştığınızda yüzünüzde beliren gülümsemenin tam tersi. Çünkü bu kadar yoğun bir gülümseme, gözlerinizi kısmanıza ve boyun kaslarınızın gerginleşmesine neden olur. Sonuçta garip görünen bir fotoğraf ortaya çıkabilir.

Fotojenik Bir Gülümsemenin Anahtarı-1 - Saç Bakım Güzellik Fotojenik Bir Gülümsemenin Anahtarı-2 - Saç Bakım Güzellik

Dik durun

Gülümserken bazen gıdınızın gereğinden fazla ön plana çıktığını gözlemliyor olabilirsiniz. Bu durumdan şikayetçiyseniz poz verirken duruşunuzu izleyin. Eğer dik durmaz, öne eğilirseniz veya başınız çok öne eğikse gülümsemenizin görünüşünden hoşlanmazsınız. Bunun yerine başınızı hafifçe çevirin ve yüzünüz kamerayla tamamen aynı hizada olmayacak şekilde çenenizi indirin.

Doğru ruju seçin

Parıldayan bir gülümseme için cilt tonunuzla uyumlu bir ruj seçimi yapın. Doğru ruj, dişlerinizin daha beyaz görünmesini sağlayabilir. Kiraz kırmızısı, şarap, dut, erik veya pembe gibi tonlar en iyi seçenekler. Mavi tabanlı veya pembe tabanlı alt tonlar, dişlerinizdeki sarı lekeleri gizlemeye yardımcı olabilir. Bunun aksine yanlış renk seçimi, gülümsemenizi daha az çekici hale getirir. Ayrıca makyajınız da önemli. Bu konuda dişlerinizi daha beyaz gösteren makyaj hilelerinden yardım alabilirsiniz.

Fotojenik Bir Gülümsemenin Anahtarı-3 - Saç Bakım Güzellik Fotojenik Bir Gülümsemenin Anahtarı-4 - Saç Bakım Güzellik

Alıştırma yapın

Bir gecede muhteşem bir gülümseme yaratamayabilirsiniz. Özellikle yaklaşan bir düğün veya mezuniyet gibi büyük bir fotoğraf etkinliğiniz varsa aynanın karşısında gülümseme pratiği yapın. Omuzlarınızı hafifçe geride tuttuğunuzda ve doğalığından, zorlamadan gülümsediğinizde nasıl göründüğünüzü ve nasıl hissettiğinizi fark etmemeniz imkansız. Ayrıca başınızı çevirerek en iyi açıyı bulabilir, böylece fotojenik bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz.

Yüz egzersizlerinden yardım alın

Düzenli egzersiz yapmak nasıl ki vücudunuzda harikalar yaratıyorsa yüz egzersizleri de hayal ettiğiniz gülümsemeyi ortaya çıkarmanıza yardımcı olabilir. Yüzünüzdeki kasları sıkılaştırmak için yüz egzersizlerinden yardım almayı deneyin. Aynanın karşısına geçin, yüzünüzü gevşetin, sonra büzün ve gülümseyin. Bu tür bir gülümseme pratiği bile yüz kaslarınızın çalışmasını sağlar. Peki, yüz yogasına ne dersiniz?

Fotojenik Bir Gülümsemenin Anahtarı-5 - Saç Bakım Güzellik Fotojenik Bir Gülümsemenin Anahtarı-6 - Saç Bakım Güzellik

En önemlisi; dişlerinize iyi bakın

Gülümsemeniz, günlük yaşamın içinde sizinle ilgili çok şey anlatabilir. Hatta bazen içten bir gülümseme, birine ondan hoşlandığınızı göstermenin de en etkili yoludur. Kısaca her gün gülümsemek için nedenler saymakla bitmiyor. Gülümsemenizi kameraya hazır hale getirmek ise biraz sahne arkası hazırlığı gerektirebilir. Etkileyici bir gülümsemeye sahip olmanın en basit yolu ise sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olmakten geçer. Bunun için ağız bakımını ihmal etmeyin. Dişlerinizi her gün, günde iki kez florürlü bir diş macunu ile fırçalayın. Her fırçalamada diş ipi kullanın. Bu noktada size önerimiz Signal Komple Bakım Nature Elements Karbonat&Nane Diş Macunu. Karbonat, nane ve çinko minerali ile dişlerinizi temizler, ferah bir nefes sağlar, ağız hijyeninizi sağlamaya yardımcı olur.

Bonus: Gülümsemenizi daha da ön plana çıkarmak için saçlarınızı yüksek at kuyruğu yapmaya ne dersiniz?