0

Mükemmel ruju bulmak sandığınızdan daha zor olabilir. Seçtiğiniz renk doğru tonda ise cildinizin canlı görünmesine hatta göz renginizin ortaya çıkmasına bile yardımcı olur.

Doğru renkleri seçmek için cilt alt tonunuzu göz önünde bulundurmanız gerekiyor.  Sonrasında ise yapmanız gereken ilk şey dudaklarınızı ruja hazırlamak.

Cilt alt tonu nasıl bulunur, öğrenmek için ayrıca ilgili yazımızı ziyaret edin.

Cilt Tonunuza Uygun Ruj Rengi Seçimi-1 - Saç Bakım Güzellik Cilt Tonunuza Uygun Ruj Rengi Seçimi-2 - Saç Bakım Güzellik

Dudak Bakımı

Kullandığınız rujun düzgün sürülmesi ve pul pul olmaması için tıpkı cildiniz gibi dudaklarınızı da makyaja hazırlamanız gerek. Bunun için peeling uygulamayı deneyin. Evde bal ve toz şekeri karıştırarak bir peeling hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız bu karışımla dudaklarınızı nazikçe ovalayın. Yeterli zamanınız yoksa temiz ve ıslak bir diş fırçası ile de dudaklarınızı nazikçe fırçalayabilirsiniz.

Tabii bununla bitmedi. Peeling'in ardından dudaklarınızı yumuşatarak rujun kolayca yayılmasını sağlamanız gerek. Bu işlem için Vaseline Lip Therapy serisi size yardımcı olacak.

Orjinal, aleovera, kakao, gül hatta creame brule aromaları ile nemi hapsederek, kurumuş ve çatlamış dudaklara bakım yapar. Gün boyu yumuşacık dudaklara kavuşmanızı sağlar.

Şimdi renk seçimine ve uygulamaya geçebilirsiniz.

Cilt Tonunuza Uygun Ruj Rengi Seçimi-3 - Saç Bakım Güzellik Cilt Tonunuza Uygun Ruj Rengi Seçimi-4 - Saç Bakım Güzellik

Renk Seçimi

Çok açık ten: Açık renk bir ruj tercih ediyorsanız; bebek pembesi sizin için doğru seçim. Koyu bir ton için de koyu kırmızılara yönelebilirsiniz. Bu beyaz tenininizle kontrast yaratacak, hatta gözlerinizi bile vurgulayacak. Size göre olmayan renkler ise bej ve kahve tonları.

Açık ten: Genellikle, dudaklar ve cildin ayrışması için açık bir ten rengine koyu renkler kullanılır fakat bu sefer cilt ve dudaklarınızın rengini birleştirmeyi deneyin. Beje yakın pembe, pembenin alt tonları, açık ten rengi olanlar için harika seçimler.

Orta açık ten: Teninizden daha koyu karamel ve kahve tonları cilt tonunuzun sıcaklığını arttırmanıza yardımcı olur.

Bronz ten: Bronz teniniz ve açık saç renginiz varsa parlak tonlarda nude renklere yönelebilirsiniz. Saçlarınız da koyu isebiraz yumuşatmak için sıcak kahveler ve bej tonlu dudak parlatıcıları sizin için doğru seçenekler olacak.

Koyu ten: Ten renginizden daha açık sedefli rujlar mükemmel görünüm elde etmenize yardımcı olur. Koyu kırmızılar, bordolar ve siyah ruj yönelmemeniz gereken renkler arasında.

Unutmayın; cilt tonuna göre doğru ruju seçmek, aynı zamanda fotojenik bir gülümsemenin de anahtarı.

Gün içinde istediğiniz zaman uygulayabileceğiniz gibi, makyajdan önce, makyajınızı temizledikten sonra ve uyumadan önce mutlaka Vaseline Lip Therapy ürünlerinden kullanın.

 Ayrıca ruj sürme teknikleri yazımızı da inceleyebilirsiniz.