0

İster göz kamaştırıcı olmayı ister doğal bir görünümü tercih edin; makyaj bu işin sadece belirli bir kısmı. Asıl olan özgüvenli bir duruş ve beyaz bir gülümseme!

Yine de bazı zamanlarda görünümünüzü canlandırmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Peki, bunun için yanınızda bulundurmanız gereken temel makyaj malzemelerinin hangileri olduğunu biliyor musunuz? İşte yeni başlayanlardan uzmanlara kadar hemen herkesin makyaj çantasında bulunması gereken temel ögeler.

En İyi Makyaj İçin Gerekli 9 Temel Malzeme-1 - Saç Bakım Güzellik En İyi Makyaj İçin Gerekli 9 Temel Malzeme-2 - Saç Bakım Güzellik

Fondöten astarı

Yüzünüzü süreceğiniz tüm malzemelere hazırlamak, makyaj için mükemmel tuvali oluşturmanın harika bir yolu. Cilt özelliklerinize bağlı olarak seçebileceğiniz birkaç çeşit baz var. Bununla birlikte iyi bir cilt bakımı da cildi makyaja hazırlamada en az baz kadar etkili. Bunun için makyajdan önce cildinizi doğru ürünlerle yağ ve kirden arındırdığınıza, ardından nemlendirdiğinize emin olun. İyi bir cilt bakımı ve fondöten bazı, cildinizde zahmetsizce sağlıklı bir ışıltı yaratır.

Fondöten, CC veya BB krem

Fondötenle ilgili en güzel şey, artık her ihtiyaca yönelik formüllerin bulunması. Bu noktada cildinizi ağırlaştırmayacak ve doğal cilt renginizle uyum içinde çalışan bir seçim yapmaya özen gösterin. Ayrıca fondöteni cildinize bir sünger yardımıyla uygulayın. Bu cildinizde daha uzun süre kalmasını ve kolay akmamasını sağlar. Üstelik daha doğal görünebilir.

Kapatıcı

Kapatıcı (concealer) farklı doku ve kapatıcılık seviyelerinde olabilir, yine de onu kullanacağınız ana yerler koyu göz halkaları için göz altı ve kızarıklığı azaltmaya yardımcı olmak için cilt lekeleri. Kapatıcı seçerken yine cilt özelliklerinizi ve cildinizdeki kapatılması gereken alanların yoğunluğunu göz önünde bulundurun.

En İyi Makyaj İçin Gerekli 9 Temel Malzeme-3 - Saç Bakım Güzellik En İyi Makyaj İçin Gerekli 9 Temel Malzeme-4 - Saç Bakım Güzellik

Kaş kalemi

Kaşlarınız, yüzünüzdeki ifadenin belirleyici unsurlarından biri. Birçok kişi kaşlarını inceltme eğilimindeyken bazılarının gürleştirmeye ihtiyacı var. Eğer ikinci gruptaysanız kaş renginizle uyumlu bir kaş kalemi aracılığıyla kaş kemerini kolayca şekillendirebilir ve hafif vuruşlarla boşlukları doldurabilirsiniz.

Göz farı

İster pudra ister krem dokulu göz farı tercih edin, güzel bir göz makyajı oluşturmak için ona ihtiyacınız var. En sevdiğiniz renkleri içeren, güzel bir doku ve renk yelpazesine sahip bir far paleti ile her zaman benzersiz görünümler yaratabilirsiniz.

Maskara

Kirpiklerinizi günlük olarak maskara ile canlandırmak, gözlerinizde büyük bir fark yaratır. Maskara, makyajınızı daha etkili hale getirmek için kullanabileceğiniz en iyi malzeme ve farklı göz makyajlarında üzerinde şaşırtıcı etkiler yaratabilir.

En İyi Makyaj İçin Gerekli 9 Temel Malzeme-5 - Saç Bakım Güzellik En İyi Makyaj İçin Gerekli 9 Temel Malzeme-6 - Saç Bakım Güzellik

Allık

Allık, fondöteninizi yüzünüze kusursuz bir biçimde uyguladıktan sonra yanaklarınıza renk ve ışıltı kazandırır. Üstelik bu konuda, elmacık kemiklerini daha belirgin kılacak çok sayıda doğal renk seçeneğiniz var. Allık seçerken cilt tonunuza uygun, yumuşak ve doğal bir seçim yapmayı unutmayın.

Ruj veya dudak parlatıcısı

Ruj konusunda sınırsız seçenek olduğu için ne kadar fazlasına sahip olursanız olun her zaman eksik bir renk olabilir. Yine de önemli olan en rahat ve kalıcı formülleri tercih etmek. Neyse ki hangi türde bir ruj istediğinize bağlı olarak, akla gelebilecek her kategoride seçebileceğiniz bir ruj var.

Eksiksiz bir rutin!

İnci beyazlığında dişlerle gülümsemek tüm makyaj görünümleri için son dokunuş. Tıpkı cildiniz gibi dişlerinizin de en iyi şekilde görünmek için doğru bir bakım rutinine ihtiyacı var.

Dişlerinizi günde en az iki kez Signal White Now Gold Diş Macunu ile fırçalamayı unutmayın. Diş lekelerini gidermeye yardımcı beyazlık sağlayan formülü sayesinde düzenli kullanımda daha beyaz dişlere sahip olmanızı sağlar. Mavi safir pigment teknolojisi ile diş minesini aşındırmaz.

Ayrıca düzenli olarak diş ipi kullanın. Eksiksiz ve düzenli bir ağız bakım rutini, anında bembeyaz bir gülüşe sahip olmanızı sağlar.

Vegan Kozmetik ve Vegan Makyajı Nedir? yazımız da ilginizi çekebilir.