0

Sıcak bir gülümsemenin bir ortamın atmosferini değiştirme potansiyeli olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki, gülümsemenizin en iyi şekilde görünmesini nasıl sağlarsınız? Bembeyaz dişlere sahip olmak her zaman pek kolay değil; çünkü diş bakımınızı ihmal etmeseniz bile diş renginiz hayal ettiğiniz kadar beyaz olmayabilir.

Seçtiğiniz ruj rengi, dişlerinizin ne kadar beyaz göründüğü üzerinde etki sahibi. Bu yüzden daha beyaz bir gülümseme yaratmanın en hızlı yolu, basit ruj hilelerine başvurmak. Bu, aynı zamanda fotojenik bir gülümsemeye sahip olmanızı da sağlar. Ruj seçerken turuncu ve sarı tonların dişlerinizdeki benzer tonları ortaya çıkardığını unutmayın.

Dişlerinizi Daha Beyaz Gösteren Makyaj Hileleri-1 - Saç Bakım Güzellik Dişlerinizi Daha Beyaz Gösteren Makyaj Hileleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Mavi alt tonları olan bir kırmızı ruj deneyin

Makyaj uzmanları anında parlak bir gülümseme için mavi alt tonlarına sahip bir kırmızı ruj seçmenin kurtarıcı bir etkisi olduğunu söylüyor. Renk skalasında mavi ve sarı birbirinin karşısına oturuyor, bu nedenle mavi tonlar dişlerinizdeki sarı rengi daha az belirgin kılıyor.

Eğer kırmızı ruj tutkunu değilseniz başka soğuk tonlu ruj seçenekleriniz de var

Mavi veya mor alt tonlu bir ruj, dişlerinizde bulunabilecek daha sıcak, sarı tonları gizlemeye yardımcı olur ve size daha beyaz bir gülümseme görünümü verir. Eğer kırmızıyı sevmiyor, daha soğuk tonlu bir ruj seçmek istiyorsanız ahududu veya fuşya renkli rujları tercih edebilirsiniz.

Çok açık renklerden kaçının

Dişlerinizin daha parlak görünmesini istiyorsanız açık renkli rujlardan kaçınmak isteyebilirsiniz. Çünkü bu tür renkler, onların rengiyle kontrast oluşturmaz. Dişlerinizi daha aydınlık gösterip ön plana çıkarmak için bunun yerine daha koyu renkler tercih edin. Mesela dut veya erik rengi rujlar harika bir seçim olabilir.

Dişlerinizi Daha Beyaz Gösteren Makyaj Hileleri-3 - Saç Bakım Güzellik Dişlerinizi Daha Beyaz Gösteren Makyaj Hileleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Dudak renginize biraz parlatıcı ekleyin

Dişlerinizin daha da beyaz görünmesini istiyorsanız soğuk tonlu rujunuzun üzerine bir dudak parlatıcısı sürün. Parlaklık dudaklarınıza nemli ve daha genç bir görünüm vererek daha beyaz bir gülümseme izlenimi yaratır.

Koyu bir ten renginiz varsa koyu mor bir ruj deneyin

Mor renkli rujlarda bulunan mavi alt tonlar dişlerinizi daha beyaz gösterir. Bu ruj hilesi özellikle koyu renkli tenlerde daha çok işe yarar.

Hangi rengi seçerseniz seçin dudaklarınızı nemlendirmeyi unutmayın

Kuru dudaklar, dişlerinizdeki herhangi bir plak oluşumunu vurgulayabilir. Bu yüzden ruj renginiz ne olursa olsun dudaklarınızın yeterince nemli olduğundan emin olun. Düzenli olarak dudak kremi kullanmak dudaklarınızın nemini korumasına ve daima yumuşak kalmasına yardımcı olabilir.

Dişlerinizi Daha Beyaz Gösteren Makyaj Hileleri-5 - Saç Bakım Güzellik Dişlerinizi Daha Beyaz Gösteren Makyaj Hileleri-6 - Saç Bakım Güzellik

Mat rujlardan uzak durun

Mat rujları seviyor olabilirsiniz ancak dişlerinizi daha beyaz göstermek için bu tip dokuların dudaklarınızı daha kuru gösterme eğiliminde olduğunu unutmayın. Mat rujlar ayrıca dişlerinizden herhangi bir ışığı yansıtmaya da yardımcı olmaz ve olası problemleri daha fazla öne çıkarır.

Kahverengi ruj seçerken dikkatli olun

Dişlerinizin inci gibi görünmesini istiyorsanız sıcak alt tonlara sahip şeftali ve kahverengi renkteki rujlardan kaçının. Bu tonlar dişlerinizin normalden daha sarı görünmesine neden olabilir. Bunun yerine serin alt tonlara sahip bir kahverengi ruj deneyin.

BONUS: Bembeyaz bir gülümseme için diş bakım rutinizi geliştirin

Sağlıklı dişler size sadece bembeyaz bir gülümseme sağlamakla kalmaz; aynı zamanda genel sağlığınız açısından da son derece önemlidir. Ağız ve diş sağlığınız için dişlerinizi düzenli olarak fırçalamaya özen gösterin. Signal White Now White + Protect & Complete Diş Macunu, diş lekelerini gidermeye yardımcı beyazlık sağlayan formülü sayesinde düzenli kullanımda daha beyaz dişlere sahip olmanızı sağlar.

Ayrıca Evde Dişlerinizi Doğal Olarak Beyazlatmanın 5 Yolu ve İnce Telli Saçlarınızı Hacimli Gösterin yazılarımız da ilginizi çekebilir.