0

Genç ve sağlıklı kalmanın en iyi yolunun dişlerinize bakmak olduğu, güzellik editörleri tarafından evrensel olarak kabul edilen bir gerçek. Elbette serumlar ve yüz kremleri cildin genç görünmesine yardımcı oluyor, ancak yıllara meydan okuyabildiğinize dair en belirgin şey, bembeyaz bir gülümsemenin varlığı.

Sararmış dişler, diş eti hastalıkları, plak, tartar oluşumu ve ağız kokusu; görünümünüze yıllar ekleyebilir. Bazıları için ağız hijyeninin sağlanması market raflarından rastgele alınan bir diş macunu ile diş fırçasından ibaret olsa da ağız hijyeni bundan daha fazla özeni hak ediyor. Ağız bakım rutininizi güncellemenin basit bir yolu, ağız sağlığına olan faydaları ile bilinen doğal içeriklerle formüle edilmiş diş macunları gibi tamamlayıcı ürünleri kullanmak olabilir. Beyaz ve sağlıklı dişler için diş macunu seçerken göz önünde bulundurabileceğiniz doğal içerikleri biliyor musunuz?

Diş Bakımında Yer Verebileceğiniz 5 Doğal İçerik-1 - Saç Bakım Güzellik Diş Bakımında Yer Verebileceğiniz 5 Doğal İçerik-2 - Saç Bakım Güzellik

1. Florür

Florür, konu ağız ve diş bakımı olduğunda sıkça karşımıza çıkan bir içerik. Aslında kemiklerinizde ve dişlerinizde de mevcut olan bu mineral ayrıca su, toprak, bitkiler, kayalar ve havada da değişen miktarlarda bulunuyor. Ağız bakımında, ideal düzeyde florür içeren diş macunları aracılığıyla bu içeriğe yer vermeniz şu faydaları sağlayabilir:

  • Zayıflamış diş minesini yeniden güçlendirir.
  • Diş minesindeki mineral kaybını yavaşlatır.
  • Diş çürüğünün erken belirtilerini tersine çevirir.
  • Zararlı bakterilerin büyümesini önler.

2. Karbonat

Karbonat, ağız bakımında arayabileceğiniz içeriklerden bir diğeri. Karbonat içeren diş macunları, dişlerinizi çürümeye karşı korumaya yardımcı olabilecek antibakteriyel özelliklere sahip olur (*). Ayrıca araştırmalar karbonatın ağız sağlığına şu gibi faydaları olabileceğini göstermekte:

  • Plak ve diş eti iltihabını azaltır. (*)
  • Zararlı bakterilerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. (*)
  • Dişleri doğal olarak beyazlatma özelliğine sahiptir. (*)
Diş Bakımında Yer Verebileceğiniz 5 Doğal İçerik-3 - Saç Bakım Güzellik Diş Bakımında Yer Verebileceğiniz 5 Doğal İçerik-4 - Saç Bakım Güzellik

3. Nane

Naneye ağız bakım ürünlerinde sıkça rastlıyoruz. Test tüpü çalışmaları, nanenin antibakteriyel etkilerini vurgulamakta (*). Ayrıca nanede bulunan bir bileşik olan mentol, dişlerinizde sağladığı ferahlık etkisinin nedeni. Bu nedenle diş macunlarında nane içeriği arayarak daha ferah ve temiz bir nefese sahip olurken ağız hijyeninizi sağlayabilirsiniz.

4. Hindistan cevizi özü

Çoğumuzun sayısız sağlık yararına, saç ve cildi sağlıklı tutmasına aşina olduğu Hindistan cevizi, diş sağlığını iyileştirmek için de binlerce yıldır kullanılıyor. Hindistan cevizi yağında bulunan yağ asitleri, ağız sağlığına fayda sağlayabilecek antibakteriyel özelliklere sahip (1, 2, 3.) Bununla birlikte ağız kokusuna, diş çürümesine ve diş eti hastalıklarına neden olabilecek zararlı bakterilere saldırmaya yardımcı olabileceği düşünülmekte (1, 2).

Diş Bakımında Yer Verebileceğiniz 5 Doğal İçerik-5 - Saç Bakım Güzellik Diş Bakımında Yer Verebileceğiniz 5 Doğal İçerik-6 - Saç Bakım Güzellik

5. Kömür tozu

Kömür günümüzde sağlık ve kozmetik dünyasının en büyük trendlerinden biri. Güzellik ürünlerinde ve diş macunlarında kullanılan tür olan aktif kömür ahşaptan, Hindistan cevizi kabuklarından ve aşırı ısıda oksitlenen diğer doğal maddelerden yapılmış ince taneli bir toz. Siz de ağız ve diş sağlığınız için aktif kömür diş macunu deneyebilirsiniz. Diş macununda bulunan aktif kömür içeriği, dişlerinizdeki yüzey lekelerini gidermeye yardımcı olabilir. Bu noktada size önerimiz Signal Komple Bakım Nature Elements Kömür Tozu Diş Macunu. Doğal kömür tozu ve çinko ile zenginleştirilen formülü ile ağız hijyeninizi sağlar ve diş yüzeyindeki lekeleri uzaklaştırarak dişinizin doğal beyazlığına dönmesine yardımcı olur.

Ayrıca Doğadan İlham Alan Komple Bakımı Keşfedin yazımız ilginizi çekebilir