0

Pandemi sonrası hijyen artık daha önemli. Salgının etkisi devam ederken iyi bir ağız hijyeni önceliğiniz gibi görünmese de ağrılı bir çürük yaşadığınızda dişçiye gidemezseniz bunun önemini daha iyi anlayabilirsiniz. Bu süreçte sağlığınıza azami ölçüde dikkat etmelisiniz ve ağız bakımı da bu listenin ilk sıralarında yer almalı.

Ağız ve diş sağlığınız için edinmeniz gereken en değerli alışkanlıklar, elbette düzenli fırçalama ve diş ipi kullanımı. Bu noktada diş macunu seçimi, bir başka önemli konu olarak karşımıza çıkıyor. Diş ve diş etlerinizi sağlıklı tutmak için doğal içerikler arıyor olabilirsiniz. Peki, çürükleri ve diş eti hastalıklarını önleme konusunda hangi doğal bileşenlerin etkili olduğunu biliyor musunuz?

Doğadan İlham Alan Komple Bakımı Keşfedin-1 - Saç Bakım Güzellik Doğadan İlham Alan Komple Bakımı Keşfedin-2 - Saç Bakım Güzellik

Florür kesinlikle diş bakımında yer verebileceğiniz doğal içeriklerden ilki. Toprak yapısında bulunan bu doğal mineral, çürüklerle savaşmada ve diş minesinin korunmasında oldukça etkili. Birçok araştırma yeterli miktarda florürün diş sağlığı üzerinde sayısız faydaya sahip olduğunu gösteriyor.

Bazı doğal ve bitkisel maddeler de dişlerin temizlenmesine yardımcı olabilir. Mesela karbonat. Onun süper güçleri, aslında iki harfli bir terimden geliyor: pH. Karbonat alkali bir madde ve bir asitle karıştığında pH seviyesini değiştiriyor. Bu yüzden mide bulantısını yatıştırmadan kötü kokuları engellemeye kadar sayısız faydası var. Dişlerinizi karbonat içeren bir diş macunuyla fırçalamak diş çürümesini önleyebilir ve diş eti sağlığınızı koruyabilir.

Son zamanlarda çok fazla ilgi gören bir başka doğal içerik hindistan cevizi yağı. Ve bunun iyi bir nedeni var. Hindistan cevizi yağı, bilinen en zengin laurik asit kaynağı. Laurik asit ağızdaki zararlı bakterilere saldırarak ağız kokusunu, diş çürümesini ve diş eti hastalıklarını önleyebilir (*). Özellikle diş çürümesinin yaygın nedenlerinden olan Streptococcus mutans adlı bakterileri öldürmede son derece etkilidir.

Ağız bakımında dikkat çeken doğal içeriklerden bir diğeri ise kömür tozu. Yüzyıllardır yoğun arındırma özelliği ile bilinen kömür tozu, diş macunu içeriğine girdiğinde dişlerinizdeki yüzey lekelerini gidermeye yardımcı olabilir.

Doğadan İlham Alan Komple Bakımı Keşfedin-3 - Saç Bakım Güzellik Doğadan İlham Alan Komple Bakımı Keşfedin-4 - Saç Bakım Güzellik

Doğallık ve komple bakım bir arada!

Türkiye’nin güvenilir ağız bakım markası Signal, Komple Bakım Serisi’nde doğadaki bu zengin içeriklerden ilham alıyor. Doğal içeriklerle zenginleştirilen Komple Bakım Diş Macunları, ağız sağlığınız için 8 etkisiyle klinik olarak kanıtlanmış etkin koruma sağlıyor:

  1. Anti çürük
  2. Diş eti bakımı
  3. Anti plak etkisi
  4. Diş minesi bakımı
  5. Doğal beyazlık*
  6. Ferah nefes
  7. Anti tartar
  8. Ağız hijyeni

Signal Komple Bakım Nature Elements Karbonat&Nane Diş Macunu: Karbonat, nane ve çinko minerali ile dişlerinizi temizler, ferah bir nefes sağlar, ağız hijyeninizi sağlamaya yardımcı olur.  

Signal Komple Bakım Nature Elements Hindistan Cevizi Özü Diş Macunu: Hindistan cevizi özü ve çinko minerali içeren formülüyle dişlerinizi beyazlatırken ağız hijyeninizi sağlamaya yardımcı olur.

Signal Komple Bakım Nature Elements Kömür Tozu Diş Macunu: Doğal kömür tozu ve çinko ile zenginleştirilen formülü ile ağız hijyeninizi sağlar ve diş yüzeyindeki lekeleri uzaklaştırarak dişinizin doğal beyazlığına dönmesine yardımcı olur.