1

Bazen birine, ondan hoşlandığınızı söylemek korkutucu bir fikir gibi gelebilir. Ya her şey yolunda giderse ve o da sizden hoşlanırsa? Peki ya tam tersi olursa? Kabul edelim ki kendinize çok güvenmedikçe ve bu konuda deneyime sahip olmadıkça, ilgilendiğiniz birine açılmak kolay değil. Neyse ki bunu söylemeden de belli etmenin yolları var.

Öncelikle biraz araştırma yapmanızı öneririz. Sevgilisi olup olmadığını öğrenin. Sevgilisi yoksa bu harika. Varsa en iyisi biraz daha beklemek. Sonra ona ilk fırsatta gerçek ve kocaman bir gülümseme hediye edin. Bu kulağa basit gibi gelse de özgün bir şekilde yapıldığında gerçekten kıvılcım yaratabilir.

Computers in Human Behavior dergisinde yayınlanan 2018 tarihli bir araştırma, insanların bir şansları olduğunu hissetiklerinde potansiyel partner için daha fazla çaba sarf ettiklerini ortaya koydu. Yani insanlar, onlardan hoşlanan kişilerden hoşlanır. Ve çoğunlukla birisine onunla ilgilendiğinizi belli etmek, söylemekten daha kolaydır.

Birine Ondan Hoşlandığınızı Nasıl Belli Edebilirsiniz?-1 - Saç Bakım Güzellik Birine Ondan Hoşlandığınızı Nasıl Belli Edebilirsiniz?-2 - Saç Bakım Güzellik

Göz teması kurun

Bu, birine ilgi göstermenin en ince yollarından biri. Sonuçta gözler kalbin aynası. Utangaç biriyseniz onun için yapabileceğiniz en kolay şey göz teması kurmak. Eğer o, kalabalık bir ortamda tanışmak istediğiniz biriyse sadece birkaç saniye gözlerine bakın, muhtemelen dikkatini çekeceksiniz. Zaten tanıdığınız biriyse, konuşurken göz teması kurmanız ona nasıl hissettiğinizi beden diliyle göstermek anlamına geliyor.

Ayrıca "Kız arkadaşınızın güvenini nasıl kazanırsınız?" yazımız da ilginizi çekebilir.

Sadece “merhaba” deyin

Çekici bir yabancıya merhaba demek için adım atmak, gerçekten heyecan verici olabilir. Ama unutmayın, “gerçek” birini her insan sever. Otobüste yanınızdaki yabancının sevimli olduğunu düşünüyorsanız ona selam verin. Tanıdığınız biriyse ve ondan hoşlandığınızı belli etmek istiyorsanız onun da parçası olduğu bir sohbete katılmak için çaba gösterin.

Birine Ondan Hoşlandığınızı Nasıl Belli Edebilirsiniz?-3 - Saç Bakım Güzellik Birine Ondan Hoşlandığınızı Nasıl Belli Edebilirsiniz?-4 - Saç Bakım Güzellik

Arkadaşlarınızdan onu grup etkinliklerine davet etmelerini isteyin

Birine ondan hoşlandığınızı belli etmek, onunla konuşabilmek için etrafında olma fırsatı yaratmayı gerektirir. Bir grup içinde kendinizi daha rahat hissediyorsanız ortak arkadaşlarınızı bir araya getirin. Bu, baş başa olduğunuzdaki stresi azaltmanın etkili bir yolu. Daha rahat hissedecek; gerçekte olduğunuz esprili ve çekici insan olarak karşısına çıkabileceksiniz.

Konuşma sırasında hafif fiziksel temas kurun

Zaten dokunmayı seven biriyseniz bu size doğal gelebilir. Ancak utangaç taraftaysanız biraz çaba isteyecek. Konuşurken kollarına hafifçe dokunmayı deneyin ya da kanepede yan yana oturuyorsanız bacaklarınızın birbirine değdiğinden emin olun. Siz fiziksel temas kurduğunuzda çekilmezse bu, onun da sizden hoşlandığının bir göstergesi olabilir. Elbette buradaki anahtar kelime, temasın “hafif” olması. Sonuçta amaç, onun vücut dilini okumak ve bunu tamamen konforlu hale getirmek. Bu noktada hayatınızın aşkını bulduğunuzu gösteren işaretler makalemizi incelemeniz de faydalı olabilir.

Birine Ondan Hoşlandığınızı Nasıl Belli Edebilirsiniz?-5 - Saç Bakım Güzellik Birine Ondan Hoşlandığınızı Nasıl Belli Edebilirsiniz?-6 - Saç Bakım Güzellik

Özenli ve dikkatli olun

Birine değer verdiğinizi hissettirmenin en kolay yolarından biri, sadece dinlemek. Onunla konuşurken tamamen orada olun. Ne dediğine dikkat edin, ilgili sorular sorun ve gerçekten ilgi gösterin. Ne söylediğiyle ilgilenmek, onu önemsediğinizi anlamasını sağlar. Her insan kendini önemli hissetmek ister ve bu, onun kalbine giden en iyi yol olabilir.

Sıcak ve davetkar olun

Göz teması kurmak, içten bir merhaba ve özenli olmak, çok açık olmadan ilginizi göstermenin harika yolları. Ama bunlar kadar önemli bir şey daha var: Gülümsemeniz ve gerçek sıcaklığınız! Özgüvenle parladığınızı görmesine ve doğal niteliklerinizin en az cümleleriniz kadar onu etkilemesine izin verin.

Parfümünüzü bulun, cazibenizi artırın!

Özel karşılaşmalar, her zaman olmaz. Ama olduğunda, mutlaka hazır olmalısınız. Mesela Axe Cep Parfümü Kaykay ve Taze Güller, gün boyu size eşlik eden, her an yanınızda taşıyabileceğiniz bir koku. Onun oryantal ve odunsu kokusu ile dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Bu, size göre değil mi? O zaman diğer seçenekleri keşfedin.

Ayrıca Randevuyu Kapmanızı Sağlayacak Yaz Kokuları yazımıza göz atabilirsiniz.