0

Her şey insanın kendisini sevmesiyle başlıyor. Kendimizi sevmekse, hem ruhumuza hem bedenimize olan yaklaşımımızla paralel. Cilt bakımı da tam bu noktada devreye giriyor. 

Erkek cilt bakımı evde nasıl yapılır merak ediyorsanız çok basit, efektif ve pratik tüyolarımız için okumaya devam edin.

Bakımlı Erkekler için Cilt Bakım İpuçları-1 - Saç Bakım Güzellik Bakımlı Erkekler için Cilt Bakım İpuçları-2 - Saç Bakım Güzellik

Erkeklerin Cildi Daha Kalın ve Yağlıdır

Erkek cilt bakımına dair aklınızda bulunması gereken en önemli bilgi; erkeklerin ciltlerinin kadınlara göre daha kalın ve yağlı olduğu. Tam da bu noktadan hareketle adım adım cilt bakımı rutininizi sıralıyoruz.

Erkekler İçin Adım Adım Pratik ve Efektif Cilt Bakımı

Temizleyin ve Arındırın

Yağlı cilt siyah nokta ve akneye çok meyillidir. Bu durumda, cilt iyi temizlenmediğinde gözenekler büyür ve daha da sorunlu bir cilt ortaya çıkar.

Dolayısıyla erkeklerin cildini sabah ve akşam temizlemesi en önemli kurallardan biri. Cilt temizliğinin hemen ardından pamuğa dökülen bir tonik kalan kirleri arındırır.

Haftada iki defa cildi ölü deriden arındırmak da büyük önem arz ediyor. 

Nemlendirin

Cildinizi çok yağlı olmayan bir krem ile nemlendirin. Dilerseniz jel yapıda bir ürün de tercih edebilirsiniz, hem hafiftir hem de kolay emilir.

Güneşten Koruyun

Güneşten korunmanın cinsiyeti yok, biliyorsunuz. Evden çıkmadan önce, nemlendiricinizin üzerinize uygulayacağınız güneş kreminizi elinizin altında tutun.

*Tüm bu aşamaları yaparken kullanacağınız ürünleri cilt tipine göre seçmeniz de önemli. Tüm Cilt Tipleri İçin Erkek Bakım Tüyoları yazımıza da göz atmanızı öneririz.

Bonus: Beyler, bakımlı bir erkek olmanın yolu mis gibi kokmaktan geçiyor. Kokunuzu kişiliğinizle eşleştirmeye ne dersiniz? Erkeklere özel koku önerileri için yazımızı inceleyebilirsiniz.