0

Ünlü stilistlere göre son yılların trendi sombre, 2022’de de ilgi görmeye devam edecek. Ombrenin küçük kardeşi olarak düşünebileceğiniz sombre modellerini her mevsimde havalı bir görünüm elde etmek için tercih edebilirsiniz.

Sombre nedir, sombre modelleri neler; daha fazlasını keşfetmek için ise okumaya devam edin.

Sombre Modelleri için 7 Öneri-1 - Saç Bakım Güzellik Sombre Modelleri için 7 Öneri-2 - Saç Bakım Güzellik

Sombre nedir?

Bildiğiniz üzere ombre, saçların uçlarına doğru farklı bir ton uygulama işlemi. Sombrede ise ombredeki kadar net geçişler bulunmuyor. Ombre ve sombre farkı için söylenebilecek en belirgin nokta bu. Ombre tekniğinde koyu bir saç rengi üzerine açık tonlar uygulanırken, sombrede birbirine yakın tonlar kullanılıyor. Bu sayede daha doğal bir görüntü ortaya çıkıyor.

Sombre modelleri

Sombre modelleri arasında altın kahve, soğuk kahve, bej kahve gibi kahve tonları sıklıkla kullanılmakta. Bu sombre renkleri ile yapılan geçişler saçlarda oldukça doğal ve havalı bir görünüm oluşturabilir. En sevilen sombre modellerini sizin için bir araya getirdik.

Doğal sombre

Sombrenin tüm saç renkleri için doğal geçişler anlamına geldiğini söyledik. Bu anlamda gerçekten doğal bir görünüm yakalamak için sombreyi kumral, altın, kahve ve karamel tonları ile deneyebilirsiniz. Örneğin açık kahve bir saç rengine uygulanan sombre tekniğinde, saçların uç kısımlarına doğru sadece iki ton açılması, son derece dikkat çekici bir doğallık sağlayabilir.

Sombre Modelleri için 7 Öneri-3 - Saç Bakım Güzellik Sombre Modelleri için 7 Öneri-4 - Saç Bakım Güzellik

Kumral sombre

Sombre modelleri, kumralın tüm tonlarında rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle koyu kumraldan bal rengine geçiş içeren saçlar, çok daha bakımlı görünecektir. Dilerseniz siz de basit ama etkili bir değişiklik için koyu kumraldan bal rengine veya açık kumraldan bebek sarısına doğru geçişler yaptırabilirsiniz.

Karamel sombre

Karamel sombre, özellikle esmer tenlere çok yakışıyor. Bu nedenle karamel saç rengini, bronzlaşmış ciltlere yakışan saç renkleri arasında sıkça görüyoruz. Saçlarınıza sombre tekniğiyle karamel tonlar attırarak yüzünüze daha aydınlık ve canlı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Açık sarı sombre

Sombre, doğal sarışınlarda da işe yarayan bir yöntem. Bu teknikle saç uçlarını aydınlatmak, saçlarınıza sanki güneşten açılmış gibi bir izlenim verebilir. Rengi tepeden önlere ve başın arkasına doğru açılı olarak uygulatarak saçlarınızın doğallığını koruyun. Açık sarı ombre ile saçlarınız açıkken de at kuyruğu şeklinde topluyken de harika görünecek.

Sombre Modelleri için 7 Öneri-5 - Saç Bakım Güzellik Sombre Modelleri için 7 Öneri-6 - Saç Bakım Güzellik

Kızıl sombre

Sombre, kızıl saçlarda bile harika bir şekilde çalışır. Eğer saçlarınızda değişiklik yapmak için sabırsızlanıyorsanız uçlarını aydınlatmayı ve köklerinizi doğal kızıl tonunda bırakmayı deneyin.

Pembe sombre

Biraz daha ciddi bir değişikliğe mi ihtiyacınız var? Eğer saçlarınız kızılsa sombre renkleri arasından düşünmeden pembeyi seçebilirsiniz. Birbirleriyle iyi bir uyum yakalayacak bu iki renk sombre tekniği sayesinde saçlarınıza enerjik bir görünüm kazandırabilir.

Kestane sombre

Sombre modelleri arasında son önerimiz ise kestane sombre. Bu renk özellikle koyu kumral, siyah gibi koyu saç renklerine çok yakışıyor. Kahvenin bir tonu olan kestane, sombre tekniğiyle birleşince saçlara canlılık ve parlaklık kazandırıyor.

Bonus: Saçlarınızın parlaklığını koruyun!

Sombrenizin en iyi şekilde görünmesi ve canlılığını her daim koruması için saç bakımına gereken önemi verin. Bu noktada size önerimiz Clear Women Yumuşak&Parlak Şampuan. Saçlarınızın 3 kata^ kadar daha yumuşak olmasını sağlar ve onlara ışıltılı parlaklık kazandırır. Kiraz çiçeğinin büyüleyici kokusuyla her duşta tazelenebilirsiniz. (^kremsiz şampuanla karşılaştırıldığında)