0

Yapısı itibariyle jellerden ve kremlerden ayrışan saç köpükleri en iyi saç şekillendirici ürünler arasında yer alıyor. Üstelik, saçı şekillendirmenin yanında, 2 kat daha fazla hacimli görünmelerini sağlamanın da en kolay yollarından. Doğru uygulama ile saçınızı kolayca istediğiniz şekle sokarken, daha parlak, canlı ve elektriklenmeyen saçlara kavuşmanız da mümkün.

Saç köpüğü;

 • Saçın nemini korumasına yardımcı olur.
 • Isıya karşı savunma sağlar.
 • Hacimli görünümü arttırır.
 • Birçok farklı saç model oluşturur.
 • Parlamaya yardımcı olur.
Saç Köpüğünü Doğru Kullanıyor Musunuz?-1 - Saç Bakım Güzellik Saç Köpüğünü Doğru Kullanıyor Musunuz?-2 - Saç Bakım Güzellik

Saç Köpüğü Nasıl Kullanılır?

Öncelikle saçınız ister uzun ister kısa olsun, iki durumda da köpük ile şekillendirme yapabilirsiniz. Kendinize bir saç köpüğü edinmekle işe başlayın. Toni&Guy Şekillendirici Hacim Verici Köpük kolay şekillendirmenin yanında ışıltılı saçlara kavuşmanızı da sağlar.

 1. İşe, saçınızı yıkamakla başlayın.
 2. Havluyla nazikçe kurulayın.
 3. Köpüğü ıslak saça uygulamak yerine, nemli ya da kuru saça uygulamak daha doğru olur.
 4. Saç uzunluğuna ya da kalınlığına bağlı olarak şişeyi biraz çalkalayın ve avcunuza pinpon topu büyüklüğünde köpük alın.
 5. Şekil için; saçlarınızın uç kısımlarına, hacim için de biraz diplere uygulayın.
 6. Ürün sertleşmeden önce istediğiniz şekli vermeye başlayın. İster örgü yapın, ister bükerek doğal dalgalar yaratın. İsterseniz tarayarak şekillendirmeyi deneyin.
Saç Köpüğünü Doğru Kullanıyor Musunuz?-3 - Saç Bakım Güzellik Saç Köpüğünü Doğru Kullanıyor Musunuz?-4 - Saç Bakım Güzellik

Saç Tiplerine Göre Nasıl Kullanılır?

İnce telli saçlar

Daha önce söylediğimiz gibi, hacimli saçların en etkili yollarından biri olan köpük, ince telli saçlar için harika bir ürün. İnce telli saçlar yapısı itibari ile, sönük görünmeye müsait oldukları için, dip kısımlara uygulayacağınız köpüğü ellerinizle dağıtarak gür görünen saçlara sahip olabilirsiniz.

Kalın telli saçlar

Kalın telli saçınız için köpüğü ıslak saçınıza 1-2 pompa olacak şekilde uygulayabilirsiniz. Islak saça uyguladığınız saç köpüğü kurudukça saçınızın şekillenmesini kolaylaştıracak. Tabii ıslak saça uyguladığınızda şekillendirme için fön makinesinden yardım alabilirsiniz.

Yıpranmış saçlar

Eğer saçlarınız yıpranmış, kuru ve kırılmışsa şekillendirme yaparken sadece saç köpüğü kullanmayı deneyin. Isı ile şekillendirici ürünlerden yardım almadan, nemli saçlarınıza Toni&Guy Şekillendirici Hacim Verici Köpük’ü uygulayın ve ellerinizle dilediğiniz şekli verin.

Düz saçlar

Düz saçlarınıza biraz şekil vermek istiyorsanız, köpüğü uyguladıktan sonra kalın ve bol örgüler ile örmeyi deneyin. Biraz bekledikten sonra örgüleri açın. Saçınız bu sayede, kalın ve doğal dalgalara kavuşacak. Örgü için vaktiniz yoksa; saçlarınızı ellerinizle dolayarak silindir şeklini verin ve yine parmaklarınız yardımıyla geriye doğru tarayın. Bu, saça biraz şekil vererek sönükleşmesini engelleyecek.

Kıvırcık saçlar

Saçlarınız kıvırcıksa işiniz şekillendirme konusunda oldukça kolay. Köpük; kıvırcık saçınızın düzenli ve canlı görünmesini sağlayacak. Elektriklenmeleri ve kabarmayı önlemek için saçınızın üst kısımlarından başlayarak aşağıya doğru köpüğü uygulayın ve kendi bukleleriniz yönünde biraz kıvırın. İşte hazırsınız.

Bonus: Kısa Saçlara Köpükle Yapılacak Modeller ve Uzun Boyunlar İçin Saç Modelleri için yazılarımızdan ilham alabilirsiniz. 

Ayrıca, saç köpüğünün yanında başka bir şekillendirme ürünü olan saç spreyleri hakkında detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.