0

Yüksek tutuşlu, esnek tutuşlu fark etmez. Çoğu saç modelindeki en büyük destekçiniz etkili bir saç spreyi. Peki, saç spreylerini gerçekten doğru kullandığınızı düşünüyor musunuz?

Saç Spreyi Nasıl Kullanılır? -1 - Saç Bakım Güzellik Saç Spreyi Nasıl Kullanılır? -2 - Saç Bakım Güzellik

Saç Spreyinizi Doğru Seçin

İlk olarak amacınıza uygun bir saç spreyi seçin. Saçlarınızın doğal esnekliğini kaybetmemesi önemli. Saç modelinizi yapmak için tarak ya da fırça kullanacaksanız; tercihinizi, orta ya da hafif tutuşlu bir spreyden yana kullanın. Güçlü tutuşa sahip spreyleri daha çok saçınızı topladığınızda, sabitlemek için kullanabilirsiniz. Hatta tel tokalarınızın üzerine dahi sıkabilirsiniz. 

Bonus: Saçınızın düz ve bakımlı görünmesi için bir saç spreyi arıyorsanız, düşük tutuşlu sprey tercih edin. Yarım topuz veya örgüler için orta tutuşlu saç spreyleri işinizi görecektir.

Mesafeyi Doğru Ayarlayın

Saç spreyini çok yakın tutarsanız, saçlarınızın yağlı görünmesine sebep olabilirsiniz. Kesin mesafeyi öğrenmek için kullandığınız spreyin kullanma talimatlarına göz atmayı unutmayın.

Şekillendirme Tüyolarını Öğrenin

Bebek saçlarınızı şekillendirmek için saç spreyi kullanıyorsanız, bir diş fırçasından yardım alabilirsiniz. Temiz bir diş fırçasına spreyi sıkıp ardından şekillendirmek istediğiniz yöne doğru nazikçe tarayabilirsiniz.

Sadece şekillendirmek için değil, elektriklenmeleri önlemek için veya tepeden toplanan saç modelleri için de saç spreyi kullanabilirsiniz. Spreyi doğrudan saçınıza değil, fırçanıza püskürtün ve ardından saç fırçasını tellerinizden hafifçe geçirin. Saç spreyi, elektriklenmelerin etkisiz hale getirilmesine yardımcı olacaktır.