0

Keskin yüz hatlarına sahipseniz, çene hizanızın üzerinde bir saç modeli kestirmeden önce birkez daha düşünmenizde fayda var. Çünkü çene hizasında ve altında biten saç kesimleri yüzünüzün çevresinde yumuşak bir çerçeve görevi üstlenecektir.

Bu yüzden keskin yüz hatları için saç modelleri konusunda özellikle ara boy veya uzun saç öneriliyor. Ancak burada kuaförünüzden daha net bir bilgi alabilirsiniz.

Omuzda biten bir modeli kullanırken saçlarınızı ortadan ikiye ayırıp düzleştirebilirsiniz. Bu sayede saçlarınız elmacık kemiklerinizi kapatarak hatlarınızı yumuşatır. Keskin yüz hatları için saç modelleri konusunda ikinci bir alternatif olarak, saçlarınıza hafif dalgalar katarak kullanabilirsiniz. Bu sayede yine istediğiniz etkiyi yaratabilirsiniz. Hafif dalgalar yaratmak içinse Toni&Guy Deniz Tuzu Etkili Şekillendirici Sprey’i saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Keskin Yüz Hatları İçin Saç Modelleri-1 - Saç Bakım Güzellik Keskin Yüz Hatları İçin Saç Modelleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Keskin yüz hatları için saç modelleri arasında yer alan kakül için saçlarınızı kestirmeyi düşünüyorsanız yuvarlak ve katlı modelleri deneyebilirsiniz. Kakülünüzün kenarlarının orta kısımlardan daha uzun olmasına dikkat edin. 

Topuz yaparken, yüzünüzü çerçeveleyen birkaç tutamı serbest bırakacak bir modele yönelin. Eğer sıkı bir topuz yapmayı düşünüyorsanız yine yüzünüzü uzun göstermesi adına düşük yerine tepeden topuz modellerini deneyin. Böyle modellerde ise saçınızı sabitlemek için Toni&Guy Esnek Tutuşlu Saç Spreyi’nden yardım alabilirsiniz.