0

Yılın belki de en keyifli dönemi olan, her yerde kırmızı, yeşil renkler, ışıklar ve süsler gördüğümüz yeni yıl zamanı geldi çattı. Şimdiden yılbaşı gecesi planları yapılmaya, ağaçlar, evler süslenmeye, hediyeler alınmaya ve kıyafetler seçilmeye başlandı bile. Yılbaşı gecesi için planlarınız ister evde olsun ister dışarda yılbaşı ruhuna girmek için özel kıyafetler giymek, saçlarını yapmak ve kırmızı rujunuzu eksik etmemek kendinizi iyi hissetmenin başlıca sebeplerinden. Sonuçta kendimizi güzel bulmaya her zaman ihtiyacımız var.

Yılbaşı Gecesi İçin Hit Saç Modelleri -1 - Saç Bakım Güzellik Yılbaşı Gecesi İçin Hit Saç Modelleri -2 - Saç Bakım Güzellik

Açık ve dalgalı

Saçları açık kullanmak hiçbir zaman modası geçmeyen saç modelleri arasında. Üstelik açık saçlarınızla gece boyu çok rahat edebilirsiniz. Saçlarınızın boyu hangi uzunlukta olursa olsun bu modeli yapabilirsiniz. Bunun için temiz saçlarınızı ister maşa, isterseniz de bir fırça ve fön makinesi yardımıyla dalgalandırın. Bunu yaparken saçınızın üstlerinden başlamak yerine, orta kısımlardan dalgalar oluşturmaya başlayın. Bu şekilde daha modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Isı ile şekillendirici bir alet kullanacağınız için saçınızın yıpranmasını da ısıya karşı koruyucu bir ürün kullanarak engelleyin. Elidor 7’si 1 Arada Saç Güzelleştirici Krem, saçı 230 derece yüksek ısıya karşı korumaya yardımcı olur. Dalgalarınızı elde ettikten sonra saçınızı ister ortadan isterseniz de yandan ayırın.

Eğer dışarda bir planınız varsa, rüzgar, terleme gibi unsurlardan ötürü saçlarınızın bozulmasını engellemek için toplu seçeneklerden birine yönelmenizi de söylemek geçmeyelim.

Sıkı toplanmış saçlar

Her zaman cool ve sofistike bir görünüm veren sıkı toplanmış saçlar da tabii ki listede yerini alıyor. Kusursuz bir saç modeli olan sıkı toplu saç modelinizi atkuyruğu ya da topuz yapabilirsiniz. Temiz saçlarınızı düz bir forma getirin ve ortadan ayırın. Kalın bir fırça yardımıyla saçınızı tarayarak tam tepeden toplayın. Çıkabilecek küçük saç telleri için bir sprey sıkın ve yeniden fırça ile düzeltin. Topladığınız kısmı topuz olarak kullanmak istiyorsanız. Saçınızı döndürerek atkuyruğunuz etrafında dolayın. İşte topuzunuz hazır. Özellikle dekolteli bir elbiseniz varsa, bu saç modeli dekoltenizi de ortaya çıkaracak.

Yılbaşı Gecesi İçin Hit Saç Modelleri -3 - Saç Bakım Güzellik Yılbaşı Gecesi İçin Hit Saç Modelleri -4 - Saç Bakım Güzellik

Yılbaşı saç aksesuarları

Seçtiğiniz saç modeline ekleyebileceğiniz belki de en eğlenceli kısım saç aksesuarlar. Özellikle yılbaşı dönemine özel ortaya çıkan geyikli, noel babalı ya da çam ağaçlı taçlar ile tüm gece eğlenebilirsiniz.

Şık modellerden birini tercih ettiyseniz ve saçınızın bozulmasını istemiyorsanız, incilerden ya da çiçeklerden oluşan küçük tokalar da tercih edebilirsiniz. Özellikle kulağın tam üstüne iliştirilen bu tokalar saç modelinize ayrı bir hava katabilir.

Örgüler

Birbirinden farklı seçeneği ve modeli olan örgüler aynı zamanda saçlarınızı kişiselleştirebileceğiniz harika bir seçenek. Örgüleri kullanarak bir taç yapabilir, salaş ama şık bir mısır örgü deneyebilir ya da saçlarınız arasına ince örgüler ekleyerek bohem bir tarz da elde edebilirsiniz. Giyeceğiniz elbise romantik bir formdaysa, pastel renkler içeriyorsa hatta belki de şık bir pijama tercih ediyorsanız örgüler tam sizin için olacak.

Ayrıca Yılbaşı Gecesi İçin Doğal Görünümlü Makyaj ve Yılbaşı Gecesi & Sonrası İçin Cilt Bakım Önerileri yazılarımıza da göz atabilirsiniz.