0

Yaz tatillerinin bitmesi ve sonbaharın gelmesiyle düğün ve nişan sezonu da açıldı. Nişan kıyafetleri, gelinlik, ayakkabılar, ev eşyaları gibi telaşların yanında en az onlar kadar önemli olan bir diğer konu da saç ve makyaj. Nişan saçınızı seçmeden önce, elbisenizi netleştirmenizde fayda var. Elbisenizin dekoltesi, modeli ve tarzı saç seçiminizde önemli rol oynuyor. Topuz, örgü, açık saç, taçlı saç modelleri ve daha fazla saç modeli ilhamı için okumaya devam edin.

İlham Verici Nişan Saç Modelleri-1 - Saç Bakım Güzellik İlham Verici Nişan Saç Modelleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Nişan örgü modelleri

Nişan saçı tercihleri yapılırken doğal ve abartısız saç modelleri her zaman daha çok ilgi görüyor. Bunun nedenleri arasında da nişanın çoğunlukla ev ortamında yapılması, mekanda yapılan nişanların düğüne göre daha kısa sürmesi, daha az davetli olması yer alıyor. Eğer siz de sade ve abartısız bir nişan yapacaksanız, tercihinizi örgü modellerinden yana kullanabilirsiniz.

Kıyafetinize göre seçebileceğiniz birçok farklı örgü model var. Eğer sırt dekolteniz varsa, dekoltenin ön plana çıkması için saçlarınızın arka kısmını toplamanızda fayda var. Burada örgü ile yapılan topuz modellere yönelebilirsiniz. Dilersiniz saçınızın üst kısmını balıksırtı bir örgü ile taç yapabilir altta kalan kısmı da dağınık topuz ile tamamlayabilirsiniz. Omuzları açık ya da ince askılı bir kıyafet giyecekseniz geniş ve salaş bir Mısır örgü yapabilirsiniz. Bunun için saçınızı önce maşa kullanarak dalgalandırın, ardından ensenizde toplayın. Eğer saçlarınız uzunsa sırtınıza dökülecek bol ve salaş bir örgü yapın. Örgüler arasına kıyafetinize olan uygunluğuna göre kuru çiçekler de takarak romantik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kısa saçlar için nişan modelleri

Eğer saçlarınız kısaysa, açık bırakmak iyi bir fikir olabilir. Açık bıraktığınız saçlarınıza maşa yapabilir ya da düz bir fön çektirebilirsiniz. Eğer nişanınız açık havadaysa kısa sürede dağılıp bozulmaması için iyice sabitlemeyi unutmayın. Saç kısalığınız kulaklarınızın üstünde bir hizadaysa ince dalgalar yapmayı deneyebilirsiniz. Başınızın üzerine de zarif bir taç kondurmak havanızı değiştirecektir.

İlham Verici Nişan Saç Modelleri-3 - Saç Bakım Güzellik İlham Verici Nişan Saç Modelleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Nişan topuz modelleri

Özel günlerin olmazsa olmazı topuz tabii ki nişan saç modelleri arasında da karşımıza çıkıyor. Hakim yaka, boyundan bağlamalı, sırt ve omuz dekolteli, hatta uzun kollu… Tüm elbiselere yakışan bir topuz modeli var. Elbisenizin sırtı açıksa tercihinizi ense hizasından yapacağınız dağınık bir topuzdan yana kullanabilirsiniz. Ortadan ayrılmış saçlara yapılan sıkı ve gergin topuzlar da oldukça moda. Eğer elbiseniz yakalıysa bu modellere yönelebilirsiniz. Dilerseniz topuzunuzu yaptırdıktan sonra saçınızın ön kısmına küçük incili ya da taşlı tokalardan da takabilirsiniz.

Nişan atkuyruğu modelleri

Tüm davetlerin vazgeçilmezi, günün kurtarıcısı atkuyruğu saç modeli tabii ki nişan modelleri arasında da oldukça trend. Elbisenizin göğüs kısmı ve kolları kapalıysa atkuyruğu ile birbirini tamamlayacak. Saçlarınıza fön çektirip, sıkı bir atkuyruğu yaptırabilirsiniz.

Evde yapabileceğiniz nişan saç modelleri

Özellikle ev nişanlarında çoğu kadın saçını kendi yapmayı tercih edebiliyor. Risk almak istemiyorsanız önerdiğimiz modeller arasından kolaylıkla yapabileceğiniz bir modeli seçmenizde fayda var. Eliniz örgü yapmaya yatkınsa, evde yapılabilecek en kolay saç modelleri arasında örgü saçlar geliyor. Tabii bunun yanında sıkı bir at kuyruğu, dağınık bir topuz da kolayca deneyebileceğiniz seçeneklerden. Saç modelinize karar verdikten sonra nişandan önce, provasını yapmayı unutmayın. Böylece eksik malzemelerinize karar verecek ve gereken saç şekillendirici ürünler, saç aksesuarları ve gerekli diğer malzemeleri de önceden tamamlayabilirsiniz.