0

Tüm sene heyecanla beklediğimiz yılbaşı kapıda. Yeni yılı evlerimizde karşılayacak olsak da bu yıl da en az öncekiler kadar özeni hak ediyor. Şimdiden ev şıklığı yakalamanızı sağlayacak yılbaşı kombininizi hazırlamanız gerek. Ne giyeceğine ve saç modeline çoktan karar verenlerdenseniz sıra makyajda demektir... İşte yılbaşı gecesinde “no-make up look” u denemenin tüyoları. 

Yılbaşı Gecesi İçin Doğal Görünümlü Makyaj-1 - Saç Bakım Güzellik Yılbaşı Gecesi İçin Doğal Görünümlü Makyaj-2 - Saç Bakım Güzellik

Cildinizi temizleyin ve nemlendirin

Aslında her makyajın ilk adımı, doğru cilt bakımı olarak karşımıza çıkar. Konu doğal makyaj olduğunda da hayal ettiğiniz kusursuz görünümü yakalamak için öncesinde cildinizi cilt tipinize uygun ürünlerle temizlemeniz, ardından nemlendirmeniz gerekir. Cilt tipinizi belirlemek içinse uzman desteğine başvurmanızı öneririz.

Kusursuz ten makyajı ile başlayın

Artık cildiniz ten makyajı için hazır. Cilt tonunuzu eşitlemek, eğer varsa yüzünüzdeki kızarıklık, sivilce vb. kusurları gizlemek için fondöten, kapatıcı veya renkli nemlendirici kullanabilirsiniz. Yüzünüzde makyaj yokmuş gibi doğal bir görünüm yakalamak için az veya orta kapatıcılıktaki ürünleri tercih etmeniz gerektiğini unutmayın. Ayrıca fondöteni nemli bir sünger yardımıyla veya fondöten fırçasıyla, tampon hareketlerle yüzünüze uygulamalısınız.  

Yılbaşı Gecesi İçin Doğal Görünümlü Makyaj-3 - Saç Bakım Güzellik Yılbaşı Gecesi İçin Doğal Görünümlü Makyaj-4 - Saç Bakım Güzellik

Ten makyajınız kadar doğal bir göz makyajı yapın

Doğal bir göz makyajı için eyeliner uygulaması yerine şeftali, kahverengi, gül kurusu gibi doğal tonlardaki farları seçebilirsiniz. Bu noktada, seçeceğiniz farı göz kapağınızın üzerine ve katlanma bölgesine doğru bir şekilde uygulayarak farı iyice dağıtmanız önem taşıyor. Böylece gözünüzde far yokmuş, doğal bir gölge varmış gibi bir görünüm olacak. Hatta far yerine cilt tonunuza yakın bir bronzer bile kullanabilirsiniz.

Maskara olmadan olmaz!

Far uygulamasının ardından sırada maskara var. Kirpiklerinizi tek tek ayıran ve uzatan bir maskara seçimi ile doğal göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Unutmayın; hacim veren maskaralar veya maskaranın iki kattan daha fazla uygulanması, istenen “makyaj yokmuş” izlenimini bozacaktır.

Yılbaşı Gecesi İçin Doğal Görünümlü Makyaj-5 - Saç Bakım Güzellik Yılbaşı Gecesi İçin Doğal Görünümlü Makyaj-6 - Saç Bakım Güzellik

Kaşlarınızı şekillendirin

Göz makyajınızın tamamlanması için kaşlarınıza istediğiniz şekli verin ve bir kaş kalemi veya kaş farı ile kaşlarınızın arasındaki boşlukları doldurun. Eğer kaşlarınız yeteri kadar koyu renkli ve yoğunsa bu işlemi atlayabilir, sadece kaşlarınızı tarayabilirsiniz. Güçlü görünen kaşlar, tüm ifadenizi değiştirir.

Doğal bir allık uygulayın

İçerisinde hafif ışıltılar olan allıklar, cildinizin daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. Bunun için kalıcılığı yüksek krem allıkları da tercih edebilirsiniz. Göz makyajınızda kullandığınız renklere uygun bir allık seçimi yapın ve allığınızı bir fırça veya krem formunda ise parmağınız ile yanaklarınıza hafifçe uygulayın. Doğal bir kızarıklık hissi vermek için son olarak allık fırçanızı burnunuzun üzerine de dokundurmayı unutmayın.

Yılbaşı Gecesi İçin Doğal Görünümlü Makyaj-7 - Saç Bakım Güzellik Yılbaşı Gecesi İçin Doğal Görünümlü Makyaj-8 - Saç Bakım Güzellik

Ruj ile doğal makyajınızı tamamlayın

Dudak renginize yakın ten rengi, şeftali, gül kurusu veya pembe tonlarında bir ruj, doğal makyajınızın son vuruşu olacak. Rujunuzu sürmeden önce dudaklarınızı nemlendirin ve ardından uygulamaya geçin. Artık sadeliğinizle göz doldurmaya hazırsınız!

Bonus: Peki ya saçlarınız? Bu özel gece için Son Zamanların Trend Saç Rengi: Bronz Ombre'yi denemek isterseniz yazımızdan ilham alabilirsiniz.