0

En özel günlerinizden sayılan düğün, nişan, nikah hatta kına gecesi birkaç sene sonra dönüp hatırladığınızda da ilk günkü gibi keyifli ve heyecanlı hissedeceğiniz günler belki de. Tabii bu günlerde ortaya çıkan video ve fotoğraflarda güzel görünme isteği de beraberinde gelinlik seçiminden, makyaj ve saç modeline kadar iyice düşünmeyi ve ona göre karar vermeyi getiriyor. Bu özel gününüzde tercihinizi sade bir nikahtan ya da düğün öncesinde olacak bir nikahtan yana kullandıysanız; yapacağınız nikah saç modeli modeli, genellikle düğünde tercih edilen saçlara göre biraz daha gösterişten ve iddiadan uzak daha sade modeller olur. Tabii bu giyeceğiniz kıyafetle de bağlantılı. İşte ilham alabileceğiniz nikah için saç modelleri:

Nikah Saç Modelleri ve Saç Aksesuarları Fikirleri -1 - Saç Bakım Güzellik Nikah Saç Modelleri ve Saç Aksesuarları Fikirleri -2 - Saç Bakım Güzellik

Açık modeller

Hiç düşünmeden tercih edebileceğiniz nikah için saç modelleri arasında şüphesiz açık saçlar geliyor. Düğünde, düğün süresinin uzun olması, dans edilecek olması, rüzgar, ter, hava şartları gibi nedenlerle çok fazla önerilmeyen bu model nikahın kısa sürmesi, genellikle kapalı alanda olması nedeniyle çok fazla risk teşkil etmiyor. Özellikle saçlarınız kısaysa hafif dalgalar ve sade saç aksesuarları ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Uzun saçlarınız varsa saçınızı yandan ayırıp, çiçek şeklinde ya da zarif taşlı tokalar takabilirsiniz. Kalın bir saç maşasıyla kolaylıkla elde edilen doğal buklelerle seçtiğiniz gelinlik ya da kıyafet bohem ya da Helenistik bir tarzdaysa kendinizi son derece iyi hissedebilirsiniz. Saçlarınız hazır olduktan sonra Elidor Güçlü ve Parlak Saç Parfümü sıkmayı unutmayın. Böylece saçlarınızı her savurduğunda mis gibi kokular yayılmasını sağlayabilirsiniz.

Vintage seçenekler

Nikah için saç modelleri arasında, klasik vintage takımlar ve nikah şapkalarının yeri her zaman ayrıdır ve her ne kadar vintage olsa da her sezon trendler arasında yerlerini korurlar. Üzerlerinde tül olan, yandan takılan küçük ya da büyük boy şapkalar nikahta kendinizi özel hissetmenizi sağlayabilir. Uzun saçlarınız varsa ense hizasından bir topuz ya da atkuyruğu yapabilirsiniz. Başınızın tepesine de bu şapkaları yan duracak şekilde konumlandırabilirsiniz. Bu retro görünümü istiyorsanız gelinliğinizin modern olmamasına dikkat edin. Dantel ya da tüllerden oluşan zarif ve kabarık olmayan bir gelinlik ya da beyaz mini etekli bir takım saçınızla harika bir uyum yakalayacak.

Nikah Saç Modelleri ve Saç Aksesuarları Fikirleri -3 - Saç Bakım Güzellik Nikah Saç Modelleri ve Saç Aksesuarları Fikirleri -4 - Saç Bakım Güzellik

Aksesuarlı nikah saçları

Şapkalar dışında birçok saç aksesuarı da nikah için saç modelleri arasında oldukça trend. Çiçekli taçlar, zarif tokalar, taşlı aksesuarlar ve hatta saçlar arasına serpiştirilen gerçek çiçekler her biri gelinler tarafından sık sık tercih ediliyor. Üstelik bu aksesuarlar her türlü saç modeline de uyum sağlıyor. İster örgü, ister atkuyruğu, isterseniz de saçlarınızı açık bırakın her modelde mutlaka saç aksesuarları kullanabilirsiniz. Özellikle çiçekli bir taç ile kısa dalgalı saçlarınız birbiriyle harika uyum sağlayabilir. Örgü tercih ediyorsanız da örgülerin arasına küçük papatyalar yerleştirebilirsiniz.

Romantik örgü modeller

Nikah için saç modellerinden birinin de örgü olduğunu söyleyebiliriz. Çoğu örgü masalsı ve romantik bir görünümdedir. Üstelik birbirinden farklı onlarca farklı seçeneği de içinde barındırır. Eğer gelinliğinizin sırt dekoltesi varsa ense hizasında yapacağınız dağınık bir topuzu örgülerden elde edebileceğiniz bir taç ile tamamlayın. Kalın ve salaş bir taç hem gelinliğinizi hem yüzünüzü ortaya çıkaracak. Bunun yanında uzun saçlarınız varsa enseden bir Mısır örgüsü yaptırabilirsiniz. Eğer saçlarınız kısaysa sağa ya da sola ayırıp bir bölümünü ince bir balıksırtı ördürebilirsiniz.