0

Sık ve hacimli saçlar erkek saç stillerinin en sevilenleri arasında. Erkekleri bakımlı ve havalı gösteren erkek sık saç modelleri dalgalı ve kıvırcık gibi farklı saç tiplerine göre tercih edilebilir. Sık saçlı erkek saç modelleri arasına uzun ve kısa saç modellerine göre değişik tarzlar bulmak mümkün. Sık saçlar erkeklerin daha karizmatik ve tarz görünmesine katkı sunar. Erkek sık saç modellerini yüz şeklinize göre seçerek kendinize en uygun modeli belirleyebilirsiniz. Siz de sık saç modellerini deneyerek hacimli saçlarınızla övgü toplayabilirsiniz. Peki, sık erkek saç modelleri nelerdir? Gelin erkeklerin erkeklerin en çok tercih ettiği sık saç modellerini birlikte keşfedelim.

Erkek Sık Saç Modelleri-1 - Saç Bakım Güzellik Erkek Sık Saç Modelleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Erkek Sık Saç Modelleri Nelerdir?

Kıvırcık, düz veya dalgalı saçlarınıza uygun olarak seçeceğiniz sık saç modelleri ile gösterişli bir stile kavuşabilirsiniz. İşte erkek saç stillerinde öne çıkan sık saç modelleri…

Erkek Sık Saç Modelleri-3 - Saç Bakım Güzellik Erkek Sık Saç Modelleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Bukleli Saçlar

Sık kıvırcık saç modeller erkek stilleri arasında gösterilen bukleli saçlar erkeklerin son yıllarda tercih ettiği saç tarzlarından. Sık ve kıvırcık saçları orta uzunlukta veya kısa şekilde kestirerek farklı stiller deneyebilirsiniz. Erkeklerde saçı kıvırcık yapma yöntemleri hakkında bilgi almak için içeriğimize göz atabilirsiniz.

Erkek Sık Saç Modelleri-5 - Saç Bakım Güzellik Erkek Sık Saç Modelleri-6 - Saç Bakım Güzellik

Bukleli Tıraşlı Saçlar

Bukleli tıraşlı saç stilini denemek için kıvırcık saçlarınızı üstte yoğun olarak tutup saçlarınızın yanlarını tıraşlatmalısınız. Arka ve yanların tamamen tıraş edildiği bu model sayesinde çarpıcı bir görünüm elde edebilirsiniz. Üst taraftaki kıvırcık saçlarınızı ise jöle veya spreyle şekillendirerek bakımlı görünebilirsiniz.

Erkek Sık Saç Modelleri-7 - Saç Bakım Güzellik Erkek Sık Saç Modelleri-8 - Saç Bakım Güzellik

Kıvırcık Kaküllü Saçlar

Kıvırcık saçlıların tercih ettiği kıvırcık kaküllü saçlar geniş alın görünümünü kamufle etmek için ideal. Kıvırcık saçlara bohem bir görünüm kazandıran kaküller aynı zamanda dağınık kullanım için de uygun. Yüz hatlarını dengeleyen bu görünümü imajınızı değiştirmek için tercih edebilirsiniz.

Erkek Sık Saç Modelleri-9 - Saç Bakım Güzellik Erkek Sık Saç Modelleri-10 - Saç Bakım Güzellik

Doğal Akışlı Saçlar

Hem düz hem de dalgalı saçlara yakışan doğal akışlı saçlar orta uzunluktaki saçlar için uygun. Saçlarınıza köpük ya da şekillendirici ile hacim kazandırarak doğal görünümlü saçlar elde edebilirsiniz. Salaş ve bohem bir tarzı olan saçlar rahatlık arayan erkeklerin favorisi.

Erkek Sık Saç Modelleri-11 - Saç Bakım Güzellik Erkek Sık Saç Modelleri-12 - Saç Bakım Güzellik

Dalgalı Saçlar

Dalgalı sık saç modelleri erkek stilinin vazgeçilmezi. Dalgalı saçlara sahip olan erkekler sık saçlarını orta uzunlukta kestirerek spreyle şekillendirebilir. Bunun yanı sıra dalgalı saçları omuz hizasında kullanıp arkada toplamak da mümkün. Dalgalı saçlar erkek sık saç modelleri arasında favorileri arasında.

Erkek Sık Saç Modelleri-13 - Saç Bakım Güzellik Erkek Sık Saç Modelleri-14 - Saç Bakım Güzellik

Yana Doğru Taranmış Dalgalı Saçlar

Dalgalı ve sık saçlarınız varsa saçlarınızı yana doğru tarayarak göz alıcı stiller elde edebilirsiniz. Orta uzunluktaki dalgalı saçlarınızı jöleleyip yana doğru tarayarak istediğiniz gür ve havalı görünümü yakalayabilirsiniz. 

Erkek Sık Saç Modelleri-15 - Saç Bakım Güzellik Erkek Sık Saç Modelleri-16 - Saç Bakım Güzellik

Yanları Tıraşlı Dalgalı Saçlar

Saçlarınız dalgalıysa saçlarınızın yan taraflarını tıraş ettirerek yeni nesil stiller elde edebilirsiniz. Yanları tıraşlı dalgalı saçlarla son trendlere ayak uydurabilirsiniz. Üst tarafta yer alan hacimli saçlarınıza sprey sıkarak şekillendirebilir ve günlük hayatta rahat tarzlar oluşturabilirsiniz.

Erkek Sık Saç Modelleri-17 - Saç Bakım Güzellik Erkek Sık Saç Modelleri-18 - Saç Bakım Güzellik

French Crop Saçlar

Üst kısımların uzun, yanların ise 1-3 numara arası tıraş edildiği French crop saç stili geçmişten günümüze erkeklerin radarında olan modellerden. Eğer kalın telli saçlarınız varsa French crop modelini saçlarınızı biraz seyrelterek de kullanabilirsiniz.

Erkek Sık Saç Modelleri-19 - Saç Bakım Güzellik Erkek Sık Saç Modelleri-20 - Saç Bakım Güzellik

Kademeli Tıraşlı Kıvırcık Saçlar

Sık ve sert saç modelleri erkek stilleri arasındaki keskin saçlar son günlerin trend görünümleri arasında. Dalgalı saçlarınıza radikal bir görünüm vermek için üst tarafı 4-5 cm uzunluğunda tutup yanları kademeli olarak tıraş edebilirsiniz. Böylece ortaya ahenkli bir görünüm çıkar. Üstteki saçlarınızı şekillendirmek için saç pomadlarından yardım alabilirsiniz.

Erkek Sık Saç Modelleri-21 - Saç Bakım Güzellik Erkek Sık Saç Modelleri-22 - Saç Bakım Güzellik

Topuz Saçlar

Uzun sık saç modelleri erkek stilleri denince akla gelen topuzlu erkek saçları yeni nesil saç tarzlarından. Saçlarınızın üst kısmının uzun, yanların ise tıraşlı olduğu bu modelde saçlarınızı üstten topuz yaparak havalı stiller elde edebilirsiniz. Topuz saçlarınızı orta veya uzun sakallarla bir arada kullanarak hipster tarza göz kırpabilirsiniz.

Erkek Sık Saç Modelleri-23 - Saç Bakım Güzellik Erkek Sık Saç Modelleri-24 - Saç Bakım Güzellik

Atkuyruğu Saçlar

Gür saçlarınızı daha bohem bir stile sokmak için saçlarınızın üst kısmını uzun, alt kısmını ise kısa tutarak arkadan atkuyruğu yapabilirsiniz. Omuz hizasında veya biraz daha uzun tutulan saçlarınızla hacimli ve havalı görünümler yaratabilirsiniz.

Erkek Sık Saç Modelleri-25 - Saç Bakım Güzellik Erkek Sık Saç Modelleri-26 - Saç Bakım Güzellik

Quiff Saçlar

Özellikle yüzü uzun olan erkeklere yakışan quiff saçlarda üstteki saçlar hacimli tutulurken yanlar daha kısa, arkalar ise yumuşak ve kademeli olarak kısa kesilir. En eski erkek saç stillerinden biri olan quiff saçlar klasik ve modern olmak üzere tüm stillerle başarılı şekilde uyum sağlar. Erkek sık ve gür saç modelleri arasındaki quiff saçlarınızı saç pomadı ile şekillendirerek geriye doğru tarayabilir, havalı görünümler yaratabilirsiniz.

Erkek Sık Saç Modelleri-27 - Saç Bakım Güzellik Erkek Sık Saç Modelleri-28 - Saç Bakım Güzellik

Katlı Kesim Saçlar

İnce telli ve düz saçlarınız varsa katlı saç kesimleriyle saçlarınızı daha hacimli gösterebilirsiniz. Hem yaz hem de kış aylarında kullanılabilen katlı saçlarınızı ara makasla şekillendirmeniz yeterli. Bu saç stilinde saçlarınızın uzunluğunu ve katman aralığını kendi zevkinize göre belirleyerek özgün saç stillerine imza atabilirsiniz. Katlı kesimlere ek olarak erkek seyrek saç modelleri hakkında bilgi almak için içeriğimize göz atabilirsiniz.

Erkek Sık Saç Modelleri-29 - Saç Bakım Güzellik Erkek Sık Saç Modelleri-30 - Saç Bakım Güzellik

Oxford Saçlar

Eğer kısa ve düz saçlarınız varsa Oxford modeliyle saçlarınızı daha sık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Saçların yan ve arka kısımlarının üste göre daha kısa olduğu bu saç stilinde saçlarınızı saç şekillendiriciler ile kısa sürede şekillendirebilirsiniz. İş hayatına da oldukça uygun olan bu modelle karizmatik bir görünüme sahip olabilirsiniz. Oxford saç stili dalgalı saçlarla da harika bir uyum yakalar.

Erkek Sık Saç Modelleri-31 - Saç Bakım Güzellik Erkek Sık Saç Modelleri-32 - Saç Bakım Güzellik

Slick Back Saçlar

Geriye doğru yatırılmış slick back saçlar stiliyle dikkat çekmek isteyen erkeklerin gözdesi. Üst kısmı uzun, yanları ise daha kısa olan saçları saç jölesi ile tamamen geriye doğru tarayarak bu stili elde edebilirsiniz. Bu sayede saçlarınızın üst daha dolgun ve hacimli görünür. Saçlarınıza sıra dışı bir stil kazandırmak için slick back modelini deneyebilirsiniz.

Erkek Sık Saç Modelleri-33 - Saç Bakım Güzellik Erkek Sık Saç Modelleri-34 - Saç Bakım Güzellik

Dikenli Saçlar

90’lı yılların favorisi olan dikenli saçlar yeniden moda. Sert ve sık görünümüye öne çıkan bu saçlar enerjik bir stile sahip. Üstleri uzun, yanları daha kısa olan düz saçlarınızı üste doğru şekillendirerek çarpıcı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Saçlarınızı sakalsız şekilde kullanarak modern bir stile sahip olabilirsiniz.

 

Siz de sık saç modelleri ile saçlarınızın daha hacimli ve gür görünmesini sağlayabilir, yeni saç stilleri ile kişisel imajınızı yenileyebilirsiniz. Günlük saç bakım rutininiz için Clear Men 3 in 1 Şampuan & Duş Jeli Ferahlatıcı Mentol Etkisi Saç Yüz Vücut İçin 350 ml ürününü tercih edebilirsiniz. Üçlü etki, güçlü bakım formülüyle tasarlanan Clear şampuan; saç, yüz ve vücut kullanımı için uygundur. Tek seferde birden fazla ihtiyacı karşılayan ürün mentol içeriğiyle tepeden tırnağa ferahlık etkisi sunar.