0

Bazen hızlı uzayan, yoğun ve gür saçlar, başınızın üstünde büyülü bir ormana sahip olduğunuzu düşünmenize neden olabilir. Elbette bunun yerine daha seyrek saçları tercih etmezdiniz ama gür saçlara sahip olmak da her zaman sanıldığı gibi bir nimet değil. Çünkü bu tür saçları yönetmek daha büyük sorumluluklar ve daha fazla bakım gerektirir.

Yanlış uygulamalardan dolayı saçlarınızdan nefret etmeyin. Bunun yerine onlardan en iyi şekilde yararlanmak için aşağıdaki ipuçlarına dikkat edin. Sonunda, buna değer olduğunu göreceksiniz!

Erkekler İçin Gür Saçları Yönetme Rehberi-1 - Saç Bakım Güzellik Erkekler İçin Gür Saçları Yönetme Rehberi-2 - Saç Bakım Güzellik

Doğru saç kesimi

Gür ve yoğun saçlarınızı yönetmek konusunda ilk önceliğiniz doğru bir saç kesimi benimsemek olmalı. Eğer saçlarınız düz ve kalın telliyse olabildiğince yanları kısa tutmaya, uzunluğun üstte kalmasına izin verin. İnceltme makası ile tepedeki derinlik biraz azaltılabilir, ancak dikkatli olmakta fayda var. Çünkü çok fazla inceltme tam tersi bir etki yapacaktır.

Dalgalı veya kıvırcık saçlı beyler ise katlı saç kesimlerinden yararlanabilirler. Benzer şekilde üstü daha uzun bırakmak, yanlara düşmesine izin vermek saçlarınızın daha ince olduğu yanılsaması verir. Bazen bir alt kesim de yardımcı olabilir. Saçlarınızı kestirmeden önce tüm bunlar hakkında stilistinizle konuştuğunuzdan emin olun.

Ayrıca Erkekler İçin Evde Saç Kesimi Rehberi yazımız ilginizi çekebilir.

İdeal yıkama rutini

Konu gür saçlar olduğunda sade bir yaklaşım benimsemenizi tavsiye ederiz. Saçlarınızı yıkadıktan hemen sonra kontrol etmek her zaman daha zordur. Yeni yıkanmış saçlar, kabarma eğiliminde olur ve ertesi gün daha kontrol edilebilir hale gelir. Bununla birlikte saçlarınızı çok sık yıkamanız gerekiyorsa onu doğal yağlarından sıyırmayacak, nazik bir şampuan seçimi yapmalısınız. Çünkü saçlarınızdaki doğal yağlar, aslında onları evcilleştirmeniz için önemli. Bu noktada size önerimiz Clear Men Günlük Arınma & Ferahlık Şampuan. Mineral deposu olarak bilinen kil içeren formülü ile saçlarınızı ağırlaştırmadan dipten uca arındırır, onlara ipeksi yumuşaklık verir. B3 vitamini içeren formülüyle saç derisini besler ve canlandırır.

Erkekler İçin Gür Saçları Yönetme Rehberi-3 - Saç Bakım Güzellik Erkekler İçin Gür Saçları Yönetme Rehberi-4 - Saç Bakım Güzellik

Gür saçlar nasıl şekillendirilir?

Gür saçları şekillendirmek konusunda doğru ürünleri kullanmak büyük bir fark yaratabilir. Saç kurutma makinenizi her zaman başlığı takılıyken kullanın. Islak saçlarınıza köpük gibi bir şekillendirici ürün uygulayın ve kurutma makinesi yardımıyla bir fırça kullanarak fönleyin.

Son bir ipucu daha: Bir saç bandına yatırım yapın. Bu, herhangi bir şekillendirme ürünü kullanmadan gür saçları şekillendirmeye yardımcı olabilir. Sabah işlerinizi tamamlarken bandana saçlarınızda olursa bir an önce sönmesini ve daha düz görünmesini sağlayabilir.

Unutmayın; saçlarınız stilinizin en önemli parçası! Ve doğru tüyolarla gür saçlarınızı kolayca şekillendirebilir, saçlarınızla dikkat çekmenin tadına varabilirsiniz.

Ayrıca Sert ve Kuru Saçlar İçin Erkek Saç Bakımı Tüyoları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bonus: Clear erkek şampuanlarını keşfedin!

Erkeklerin saç derisi bariyerinin kadınlarınkinden daha zayıf olduğunu biliyor muydunuz? Evet, erkek saç derisi daha düşük seramid seviyelerine sahip olması nedeniyle protein kaybına daha yatkındır, yani saç derisi bariyerinin önemli bileşenlerine sahip değildir. Ayrıca erkekler %50 daha fazla sebum ürettiği için saç derilerinin daha fazla yağ üretme ihtimali vardır.

Clear, yağlı saçları ve saç derisini önlemek için kepeksiz ve zinde kalmanıza yardımcı olacak özel çözümler geliştiriyor. Clear Erkek Şampuanları sahip oldukları Bio-Güçlendirici teknoloji ile saç derisi bakımı ve cilt bakımını birleştiriyor. Özel formülleriyle saç derinize tekrar eden kepek sorununu tamamen engellemeye yardımcı olacak yeni bir savunma gücü vererek eşsiz bir özgüven ve zindelik sağlıyor.