0

Bembeyaz dişlere kavuşmak herkesin hayali. Bazen “dişlerimi ne kadar fırçalarsam fırçalayayım yine de beyazlamıyor” diye düşünüyor olabilirsiniz. Beyaz dişlere kavuşmak için dikkat etmeniz gereken bazı püf noktaları var. Bunların en başında, doğru diş fırçalama teknikleri uygulamak ve diş beyazlatıcı bir macun kullanmak yer alıyor. Eğer doğru bir rutin edinir ve doğru ürünleri kullanırsanız daha beyaz dişlere kavuşabilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler:

Diş Beyazlatma Hakkında İpuçları -1 - Saç Bakım Güzellik Diş Beyazlatma Hakkında İpuçları -2 - Saç Bakım Güzellik

Dişlerinizi doğru şekilde fırçalayın

Düzenli bir diş fırçalama rutini, dişlerinizin çürümesini, plak ve tartar oluşumunu, diş sararmalarını ve diş eti hastalıklarını önler. Fırçalama alışkanlıkları kişiden kişiye farklılık gösterse de uyulması gereken bazı temel kurallar var. Hep söylenen o bilgiyle başlayalım; dişlerinizi günde en az 2 kez fırçalamanız gerekir. Eğer bir şeyler yiyip içtiyseniz dişlerinizi fırçalamak için, en az bir yarım saat beklemeye çalışın. Asitli yiyecekler veya içecekler yedikten hemen sonra diş fırçalamak, asitle zayıflamış dişlerinizin diş minesine zarar verebilir.

Diş fırçanızı diş etlerinize 45 derecelik açıyla tutun ve çok bastırmadan dairesel hareketler ile fırçalayın. Dişlerinizin iç kısımlarını ise yukarı aşağı hareket ettirerek fırçalayın. Ayrıca ağız kokusuna neden olan bakterilerin dil üzerinde biriktiğini de unutmayın. Diş fırçalama işlemininiz ardından dilinizi de öne ve arkaya olacak hareketler ile fırçalamayı unutmayın.

Diş fırçasının ulaşamayacağı diş araları için mutlaka diş ipi kullanarak fırçalama rutininizi tamamlayın.

Diş beyazlatıcı bir diş macunu seçin

Beyaz dişlere kavuşmak için dişleri doğru ve düzenli fırçalamanın dışında en önemli etkenlerden biri diş beyazlatıcı bir macun kullanmaktan geçiyor. Özel teknolojiler ile geliştirilen; dişlerinizin beyazlamasına ve sağlıklı kalmasına yardımcı olabilecek zengin içeriklere sahip bir diş macunu edinmek bembeyaz dişler için oldukça önemli. Signal White Now Anında 1 Ton Beyaz Dişler Diş Macunu, diş lekelerini gidermeye yardımcı beyazlık sağlayan formülü sayesinde düzenli kullanımda daha beyaz dişlere sahip olmanızı sağlar. Mavi safir pigment teknolojisi sayesinde diş minesini aşındırmaz.

Ayrıca Signal White Now Serisinin birçok farklı içeriğe sahip macunları da mevcut. Forever White, Aktif Kömür, Extra Fresh, Detox Coco, CC Bright gibi seçenekler arasından da diş macununuzu seçebilirsiniz. Yani aslında diş macunu seçiminizle gülümsemenizi aydınlatmanız mümkün.

Diş Beyazlatma Hakkında İpuçları -3 - Saç Bakım Güzellik Diş Beyazlatma Hakkında İpuçları -4 - Saç Bakım Güzellik

Dişlerinize uygun bir diş fırçası seçin

Doğru bir diş fırçası da en az diş macunu kadar önem taşıyor. Doğru diş fırçasını seçerken kıl tipi, fırçanın genel şekli, kalitesi ve rahatlığı gibi detayları göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Uzmanlar diş fırçası seçerken genellikle yumuşak kıllı bir fırça seçilmesinden yana. Sert kıllar size dişlerinizin daha iyi temizlendiğini düşündürtse de yumuşak kıllar diş ve diş eti sağlığı açısından son derece önemli.

Signal Ultra Reach Sensitive Diş fırçasını ya da Signal’in farklı diş fırçası seçeneklerinden birini fırçalama rutininize dahil edebilirsiniz.

Yediklerinize dikkat edin

Dişlerinizi lekeleyen yiyecekler dişlerin beyazlığını kaybetmesine neden olur. Özellikle gün içinde sık sık tükettiğimiz çay ve kahve dişlerde leke yapan içeceklerin başında gelir. Kahve ve çay suda parçalanan bir polifenol türü olan tanen adı verilen bileşenler içerir. Tanenler, renk bileşiklerinin dişlerinize yapışmasına neden olur. Bu bileşikler yapıştığında, arkalarında istenmeyen bir sarı renk bırakabilirler. Diş hekimleri çay ve kahve gibi içeceklerin günde en fazla iki bardak tüketilmesini önermektedir. Bunun yanında şeker ve kremadan da kaçınmanızda fayda var. İçeceklerinizi tükettikten 30 dakika kadar sonra da dişlerinizi beyazlatıcı diş macununuzla fırçalayabilirsiniz. Asitli bir şey yiyip içtikten hemen sonra dişlerinizi fırçalamak diş minesini zayıflatır ve lekelenmeye neden olur. Kahvenin de asidik olduğunu söyleyelim. Bu yüzden fırçalama için bir süre beklemeniz diş sağlığınızı korumaya yardımcı olur.

Ayrıca Gülümsemeniz Hayatınızı Değiştirebilir! yazımız ilginizi çekebilir.