0

Ağız hijyeninin sağlanması genel sağlık açısından büyük önem taşıyor. Diş fırçaları ise ağız bakım rutininizin önemli bir parçası. Bu yüzden doğru diş fırçasını seçerken kıl tipi, fırçanın genel şekli, kalitesi ve rahatlığı gibi farklı detayları göz önünde bulundurmak gerekiyor. Aksi takdirde yanlış diş fırçası seçimi ağız sağlığınıza yarardan çok zarar getirebilir. Bu yüzden kıl yumuşaklığından kafa boyutuna kadar sahip olduğu tüm niteliklerle, çürük ve bakterilere karşı etkili şekilde savaşan bir diş fırçası seçimi yapmalısınız.

Doğru Diş Fırçası Nasıl Seçilir?-1 - Saç Bakım Güzellik Doğru Diş Fırçası Nasıl Seçilir?-2 - Saç Bakım Güzellik

Yumuşak kıllı bir diş fırçası seçin

Uzmanlar diş fırçası seçerken yumuşak kıllara sahip bir fırçanın en doğru seçim olacağını belirtiyor. Sert kılların dişlerinizi daha iyi temizleyeceğini düşünseniz de yumuşak kılları tercih etmeniz diş ve diş eti sağlığı açısından son derece önemli. Orta veya sert kıllar, dişlerinizi fırçalarken dişlerinize ve diş etlerinize zarar verir. Yanlış tipteki fırça kılları, bir de çok sert fırçalama ile birleştiğinde diş minesinin zarar görmesine ve diş eti tahrişlerine neden olabilir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise kılların uçları olarak karşımıza çıkıyor. Diş fırçanızın kıllarının, dişlerinizi nazikçe fırçalamak ve diş etlerinizin zarar görmesini önlemek üzere yuvarlak uçlara sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Signal Ultra Reach Sensitive Diş Fırçası, özel olarak dizayn edilmiş uzun, ekstra ince boynu ve kompakt başlığı sayesinde temizlemesi en zor ve erişilmesi en güç hassas dişlere ulaşmanızı sağlıyor. Kompakt başlığındaki ekstra yumuşak, yuvarlatılmış fırçası sayesinde diş ve diş etlerinize fazlasıyla nazik davranıyor.

Doğru Diş Fırçası Nasıl Seçilir?-3 - Saç Bakım Güzellik Doğru Diş Fırçası Nasıl Seçilir?-4 - Saç Bakım Güzellik

Ağzınıza uygun bir fırça seçimi yapın

Uzmanlar diş fırçası seçerken hem elinize hem de ağzına uyan bir fırça bulmanızı tavsiye ediyor. Bunun için diş fırçası başlığının boyutunu göz önünde bulundurun. Eğer küçük bir ağzınız varsa, daha küçük başlığa sahip bir fırça seçmelisiniz. Genellikle küçük başlıklı ve konforlu sapa sahip fırçaların kullanımı da daha kolaydır. Örneğin Signal Performans Black 1+1 Diş Fırçası, çift komponentli ergonomik tasarımı sayesinde rahat ve konforlu bir tutuş sağlar, fırçanın elden kaymasına engel olur. Özel tasarlanmış farklı seviyelerdeki kıl yapısı sayesinde, ağızda ulaşılması zor bölgelere ulaşarak etkin temizlik sağlar.

Genel kalitesine dikkat edin

Doğru diş fırçasını seçerken saygın markalardan birini seçmek de son derece önemli. Sadece uygun fiyatı sebebiyle tercih edilen diş fırçaları, gerekli üretim standartlarına sahip olmadıkları için sağlıksız ve güvensiz olabilir. Benzer şekilde fırça kılları dökülebilir ve yuvarlak uçlara sahip olmayabilir. Oysa güvenilir ve size uygun bir fırça, ağız sağlığınız için yapabileceğiniz iyi bir yatırımdır. Eğer iyi bir diş fırçası arıyorsanız Signal Natural Bambu Diş Fırçası'nı deneyin. %100 doğal bambu saptan oluşan Signal Natural Bambu Diş Fırçası, temiz dişler için yumuşak fırça kıllarına sahiptir ve yuvarlak kesim fırça kılları sayesinde nazik diş temizliği sağlar.

Doğru Diş Fırçası Nasıl Seçilir?-5 - Saç Bakım Güzellik Doğru Diş Fırçası Nasıl Seçilir?-6 - Saç Bakım Güzellik

Elektrikli mi manuel mi?

Günümüzde elektrikli diş fırçaları da ağız bakım rutini için sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Bu tür fırçalar, özellikle çocuklar için veya engelli, artrit vb. hastalıklara sahip kişiler için fırçalamayı kolaylaştırmaları sebebiyle daha da faydalı. Bunun yanı sıra bazı insanlar elektrikli diş fırçalarının ağızlarında yarattıkları hissiyattan hoşlanmayabiliyorlar. Bu noktada doğru fırça seçimi ve doğru uygulama ile manuel diş fırçalarının da aynı etkiyi sağlayabileceğini unutmayın. Signal White Now Carbon Correct Diş Fırçası, karbon fırça kıllarıyla ierinlemesine temizlik sağlar ve dişlerde lekeye yol açan parçacıkları giderir. Parlatıcı ekstra lamel sayesinde diş minesini parlatmaya yardımcı olur.

Bonus: En iyi diş fırçası, düzenli ve doğru şekilde kullanacağınız diş fırçasıdır!

Dişlerinizi düzenli olarak fırçalamadığınız sürece ne kadar iyi bir diş fırçasına sahip olduğunuzun bir önemi yok. Ağız ve diş sağlığınız için size uygun bir fırça seçimi yapın ve diş fırçanızı belli aralıklarla değiştirdiğinizden emin olun. Bu anlamda klinik olarak test edilmiş ve olumlu etkileri kanıtlanmış Signal diş fırçası modellerini güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Önemli not: Sağlığınız için düzenli diş kontrolüne gitmeyi unutmayın.

Ayrıca Diş Fırçanızı Nasıl Temiz Tutarsınız? ve Nefes Tazeleme Yolları yazımız da ilginizi çekebilir.