0

Daha beyaz dişler, sizi iyi göstermekten daha fazlasını yapar. Ağız sağlığını iyileştirmesi, benlik saygısını artırması ve daha genç bir görünüm yaratması bunlardan sadece birkaçı. Peki, beyaz bir gülümseme, neden bu kadar önemli?

Beyaz bir gülüş, aynı zamanda harika bir izlenim demek

İnsanların yalnızca profil fotoğrafına dayanarak ani kararlar aldığı modern dünyada, ilk izlenim her şeydir. Daha beyaz dişlere sahip olduğunuzda, gülümsemeye daha meyilli olacaksınız. Bu da harika bir izlenim yaratmanız anlamına geliyor. İnci beyazlığındaki dişlerinizi sergileyerek verdiğiniz bir ilk izlenim ise daha iyi sosyal, romantik ve profesyonel ilişkiler kurmanıza yardımcı olacak. Bir de tam tersini düşünün… Çürük, lekeli veya sararmış dişlerle hangi sosyal ortamda kabul görebilirsiniz ki?

Ve tabii daha fazla özgüven

Hepimizin beyaz bir gülümsemeyi bu kadar olumlu algılamasının ana nedenlerinden biri, güven uyandırması. Genellikle daha beyaz dişlere sahip olmak, onları göstermek ve daha fazla gülümsemek istemenize neden olur. Bu tür bir özgüven artışı, davranışlarınızı ve kendinize bakışınızı etkiler. Sonuç olarak, başkalarına karşı kendinden emin ve yetenekli görünmeye başlarsınız. Eğer dişlerinden utanan ve gülümsemesine güvenmeyen biriyseniz sürekli bunu saklamak isteyeceksiniz…

Gülümsemeniz Hayatınızı Değiştirebilir!-1 - Saç Bakım Güzellik Gülümsemeniz Hayatınızı Değiştirebilir!-2 - Saç Bakım Güzellik

İyi bir ağız sağlığı

Beyaz bir gülüşün daha iyi görünmenizi ve hissetmenizi sağladığı aşikar. Ancak buna ek olarak ağız sağlığınızı da iyileştirir. Çünkü daha beyaz dişler, temelde iyi bir ağız bakım rutininin sonucudur. Mutlu ve sağlıklı görünen bir gülümseme için düzenli olarak diş fırçalamak ve diş ipi kullanmak da dahil olmak üzere, gülümsemenize en iyi şekilde bakmak için motive olursunuz.

Daha genç bir görünüm

Beyaz dişlere sahip olmak için ağız bakımına yatırım yapmak daha genç görünmenin ve hissetmenin en hızlı yollarından biri. Bu tür bir gülümsemeyle daha çekici olmanın yanı sıra, daha beyaz dişleri bilinçaltında gençlik ve sağlıkla ilişkilendiririz. Yaş aldıkça, dişlerimiz lekeler ve çevresel faktörler nedeniyle renk değiştirebilir. İster evde bakım ister profesyonel diş beyazlatmayı tercih edin; daha beyaz bir gülüş, anında daha genç görünmenizi sağlar.

Görüldüğü gibi, her gün gülümsemeniz için nedenler saymakla bitmiyor!

Gülümsemeniz Hayatınızı Değiştirebilir!-3 - Saç Bakım Güzellik Gülümsemeniz Hayatınızı Değiştirebilir!-4 - Saç Bakım Güzellik

Peki, daha beyaz bir gülüşe nasıl sahip olabilirsiniz?

Beyaz dişlere kavuşmak, herkesin hayali. Peki ama nasıl? “Dişlerimi ne kadar fırçalarsam fırçalayayım, beyazlamıyor” diyenlerden misiniz?

Beyaz dişlere sahip olabilmek için dikkat etmeniz gereken bazı püf noktaları var. İşte diş beyazlatma konusunda yapabilecekleriniz:

  • İyi bir ağız bakım rutini benimseyin. Mesela dişlerinizi doğru şekilde ve yeterli sürede fırçalıyor musunuz? Öncelikle onları günde en az 2 kez fırçalamalısınız. Diş fırçanızı diş etlerinize 45 derecelik açıyla tutun ve çok bastırmadan dairesel hareketlerle fırçalayın. Dişlerinizin iç kısımları için fırçanızı yukarı- aşağı hareket ettirin. Ayrıca ağız kokusuna neden olan bakteriler, dilinizin üzerinde biriktiği için dilinizi fırçalamayı da unutmayın.
  • Diş ipi kullanın. Her fırçalamada, diş fırçasının ulaşamayacağı diş araları için rutininizi mutlaka diş ipiyle tamamlayın.
  • Florür içeren bir diş macunu kullanın. İdeal düzeyde florür, dişlerin beyazlamasına yardımcı olur.
  • Doğru bir diş fırçası da en az diş macunu kadar önemli. Doğru diş fırçasını seçerken kıl tipi, fırçanın genel şekli, kalitesi ve rahatlığı gibi detayları göz önünde bulundurun.
  • Tüm bunlarla birlikte diş hekiminizden profesyonel diş beyazlatma yöntemleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Gülüş tasarımı, günümüzde son derece yaygın ve başarılı şekilde ilerliyor. Bu yüzden diş hekiminiz, sizin için doğru uygulama ile daha beyaz ve sağlıklı görünen dişlere kavuşmanıza yardımcı olabilir.