0

Siyah eyeliner’ınızı alın; gotik makyaj geri döndü. Üstelik bu trende ayak uydurmak için genç bir emo olmanıza gerek yok. Gotik makyajı, kendi güzellik görünümünüzü yaratmak için modern yorumlarıyla kullanabilirsiniz. Likit eyeliner sevmiyor musunuz? Sorun yok! Siyah bir göz kalemini yoğunluk açısından kontrol etmek daha kolay. Nude tonları, siyah ruja mı tercih edersiniz? Bu da harika. Gothic makyaj yoğun, derin ve dumanlı göz farı görünümleriyle her yüzde farklı varyasyonlarda oluşturulabilir. Koyu belirgin kaşlar, her seferinde o gotik görünümün tonunu belirler. Ayrıca, son derece zengin bir ruj, gotik görünümün özüdür.

Eğer siz de gotik tarz makyaj denemek istiyorsanız güzellik setinizde bulundurmanız gereken birkaç ürün var. Söz konusu göz makyajı olduğunda dumanlı bir görünüm için siyah göz kalemi (veya likit eyeliner), siyah maskara ve nötr bir göz farı paletine ihtiyacınız olacak.

Biraz ekstra çekicilik için hem mat hem de ışıltılı tonlardan birini seçin. Tipik gotik makyajı, doğal cilt tonunuzdan daha açık kapatıcı ve fondöten içeriyor olsa da ten rengi ürünlerinizi istediğiniz gibi uygulayın. Ardından likit, mat veya sadece koyu bir ruj alın.

Daha fazlasını keşfetmek için okumaya devam edin.

Gotik Makyaj Nasıl Yapılır: Adım Adım Gotik Makyajı-1 - Saç Bakım Güzellik Gotik Makyaj Nasıl Yapılır: Adım Adım Gotik Makyajı-2 - Saç Bakım Güzellik

Gotik makyaj nedir?

Elbette” goth”, sadece bir TikTok trendi değil; bunun ötesine geçen zengin bir tarihe sahip. Bu alt kültürün 1980'lerin başında Birleşik Krallık'ta başladığı söyleniyor. Gotik rock ve gotik modada olduğu gibi “gotik” kelimesinden geliyor. İster bu alt kültürün bir parçası, ister sadece iddialı makyaj görünümleri deniyor olun; bazı basit tüyolarla siz de evde gotik makyajı yapabilirsiniz.

Gotik makyajı nasıl yapılır?

Gotik makyaj, kendinizi ifade etmenin dramatik ve yaratıcı bir yolu olabilir. Gotik makyajın nasıl uygulanacağını öğrenmek ilk başta biraz korkutucu görünse de doğru olması için sadece birkaç teknik gerekir. Doğru renkleri seçmeyi, dumanlı göz farı sürmeyi ve birkaç eyeliner görünümünde ustalaşmayı öğrendikten sonra, gotik görünümünüzü sergilemeye hazır olacaksınız.

Aşırıya kaçmadan kusursuz bir gotik-şık görünüm elde etmek için aşağıdaki adımları izleyin:

Kaşlar

Cildinizi uzun süreli bir tutuş için astar ile hazırladıktan sonra kaşlarınızdan başlayın. Gotik kaşlar daha ağır, bu yüzden kaşlarınızı bir kaş kalemi ile doldurun ve kaş sabitleyici ile tarayarak sabitleyin.

Gölgeler

Gothic makyaj için ardından sıra gözlerinizde. Siyah veya koyu gri bir göz farı kullanın ve üst göz kapaklarınızı hizalayın. Kabarık bir göz farı fırçasıyla renkleri hafifçe karıştırın. Daha küçük gözleriniz varsa, kapakta gümüş gibi daha açık bir renk kullanabilir ve boyut oluşturmak için kapağın biraz üstündeki siyahı daha açık renkle karıştırarak kullanabilirsiniz.

Gotik Makyaj Nasıl Yapılır: Adım Adım Gotik Makyajı-3 - Saç Bakım Güzellik Gotik Makyaj Nasıl Yapılır: Adım Adım Gotik Makyajı-4 - Saç Bakım Güzellik

Eyeliner

Gotik tarz makyaj için siyah likit eyeliner ile gözlerinizi hizalayın. Çizgiyi çizerken, dış köşeyi uzatan daha dramatik bir çizgi oluşturun. Sonra, daha fazla drama için krem ​​renkli bir kalem alın ve su hattınıza daha yoğun bir çizgi çizin. Bu gerçekten gotik bir hava yaratacak. En az üç kat siyah maskara uygulamayı da unutmayın.

Cildiniz

Sıra ten makyajınızda. Bunun için favori fondöteninizi kullanın. Bir fondöten fırçasıyla bezelye büyüklüğünde fondöten alın ve dışa doğru cilde yayın.

Benzer şekilde kapatıcınızı da bir fırça ile uygulayın. Kirpik çizgisinin biraz altına küçük bir miktar alın ve cilde karıştırın. Daha dramatik bir etki yaratmak için süngerle sabitleyici pudra kullanın.

Siyah dudaklar

Goth hissi veren daha az boyutlu bir cilt için yüz şekline göre allık ve bronzlaştırıcıyı atlayın. Gotik makyajınızı mat siyah bir rujla bitirin.

Gotik Makyaj Nasıl Yapılır: Adım Adım Gotik Makyajı-5 - Saç Bakım Güzellik Gotik Makyaj Nasıl Yapılır: Adım Adım Gotik Makyajı-6 - Saç Bakım Güzellik

Gotik makyajı yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

Yukarıda klasik bir gotik makyajın nasıl yapılacağını açıkladık. Elbette bu trende ayak uydurmak için gotik makyajın tüm ögelerini birlikte kullanmak zorunda değilsiniz. Dilerseniz göz makyajınıza yoğunlaşabilir, dudak makyajınızı daha nötr tonlarda tutabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey iddialı ve koyu renkli bir makyaj görünümü ortaya çıkarmak. Ayrıca gotik makyaj dendiğinde akla hemen pürüzsüz ten makyajları geliyor. Bu nedenle doğru ürünlerle porselen ten görünümü yaratmanız da önemli.

Gotik makyajı kimlere yakışır?

Cevap basit: Herkese! İster böyle bir stile sahip olun ister bir parti için iddialı bir görünüm yaratmayı amaçlayın; doğru adımlarla gotik makyaj herkese yakışır!

Gotik makyaja uygun saç ve giyim stilleri

Gotik makyaj, görüldüğü üzere oldukça iddialı bir görünüm sunuyor. Bu nedenle makyajınızı tamamlamak için saçlarınızı özellikle uzun ve dümdüz kullanmanızı öneririz.

Söz konusu giyim stilleri olduğunda ise yine siyah veya koyu renklere yönelin. Kişisel tarzınızdan uzaklaşmadan koyu renklerle oluşturacağınız bir kombin, makyajınızı kusursuz şekilde tamamlayabilir.

Gotik tarz makyaj modelleri, neredeyse tüm zamanlarda dikkat çekiyor. Siz de bu stili konserlerde, festivallerde ve bunlar gibi organizasyonlarda tercih edebilirsiniz.

Ayrıca Kore makyajı ve maske makyajı yazılarımız da ilginizi çekebilir.

Bonus: Makyajınızı kolayca çıkarın!

Gotik makyajınızı cildinizden nazikçe çıkarmak için Simple Makyaj Temizleyici ürünlerden birini tercih edebilirsiniz. Simple dünyasında her cilt tipi için mutlaka bir temizleyici ürün var. Ayrıca makyaj mendillerini de deneyebilirsiniz.

Gotik makyajı için yoğun bir göz makyajı yapacaksınız. Göz çevresindeki cilt ince ve hassas olduğu için onu nazikçe çıkarmanız son derece önemli. Göz makyajınızı temizlemek için özellikle göz için olan temizleyicilerden yağ bazlı ya da çift fazlı olanları tercih edebilirsiniz. İnatçı maskara parçalarını da asla ellerinizle çekmeyin. Simple Çift Fazlı Göz Makyaj Temizleyicisi suya dayanıklı ürünlerin bile ciltten arınmasını sağlayarak aynı zamanda cildi nemlendirir.