0

Kişisel bakımın olmazsa olmaz ürünleri arasında yer alan deodorant, gün boyu güzel kokmanızı ve ferah hissetmenizi sağlar. Kullanacağınız deodorantın hem ter kokusuna karşı koruma sağlaması hem de koku zevkinize hitap etmesi önemlidir. Siz de yeni bir deodorant arayışındaysanız en iyi kadın deodorant önerileri listemize göz atabilir, ihtiyaçlarınıza hitap eden ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz!

Rexona Clinical Kadın Aerosol

Tam 96 saat boyunca tere ve ter kokusuna karşı koruma sağlayan Rexona Clinical Kadın Aerosol gelişmiş Motion Sense teknolojisi sayesinde ekstra ferahlık sağlar. Günlük kullanım için uygun olan ürün, oluşturduğu mikro kalkanlarla yoğun günlerinizde bile uzun süreli konfor sunar. Diğer ter önleyici deodorantlar ile kıyaslandığında 3 kat daha güçlü olan ürün, özellikle aşırı terleme ile mücadele edenler için en iyi kadın deodorant seçenekleri arasındadır. Misk, gül ve yasemin gibi meyve notalarının harmanlandığı kokusuyla Rexona Clinical Kadın Sprey Deodorant, tüm gün size eşlik eder.

Rexona Clinical Kadın Stick

En İyi Kadın Deodorant Önerileri-1 - Saç Bakım Güzellik En İyi Kadın Deodorant Önerileri-2 - Saç Bakım Güzellik

Antiperspirant stick deodorant formundaki bu ürün, fazla terleme konusunda yaşayabileceğiniz tüm olumsuzluklara karşı mucizeler yaratır. En güzel kokan deodorant önerilerinden biri arasında yer alan ürün, yaydığı canlı narenciye kokusu sayesinde gün boyu duş ferahlığı hissetmenizi sağlar. En iyi kadın deodorant seçeneklerinden biri olan Rexona Clinical Kadın Stick kadınlara özel bir formül ile geliştirilmiştir. TRIsolid teknolojisi kullanılan özel formülü ile 48 saate kadar koruma sağlar. Özellikle yoğun geçen günlerinizde kıyafetlerinizde beliren, ter kaynaklı ıslak görünüme Rexona Clinical Stick sayesinde veda edebilirsiniz.

 

Rexona 0% Alüminyum Musk

Terleme ile birlikte gelen kötü kokuya karşı tam 48 saat koruma sağlayan Rexona 0% Alüminyum Musk ile her anınız ferah ve mis kokulu olur. Alüminyum içermeyen bu deodorant, günlük koşturmacanın çok yoğun olmadığı günlerde sizi destekler. Kadınlar için geliştirilmiş formülü, narin ve hoş kokusu Rexona 0% Alüminyum Musk’ın en iyi deodorant bayan kategorisindeki yerini güçlendirir.

 

Rexona 72h Shower Fresh

En İyi Kadın Deodorant Önerileri-3 - Saç Bakım Güzellik En İyi Kadın Deodorant Önerileri-4 - Saç Bakım Güzellik

72 saat üstün koruma sağlayan Rexona 72h Shower Fresh duştan çıktığınızda yaşadığınız o ferahlık ve hafiflik hissini günler boyunca korumanızı sağlar. Tere ve ıslak görünüme kesin ve kesintisiz çözüm bulan devrim niteliğindeki teknolojisi sayesinde Rexona 72h Shower Fresh, en iyi kadın deodorant seçenekleri arasında özel bir yere sahiptir. Rexona Shower Fresh nefis bir gül ve yasemin kokusu karışımıyla tüm gününüze eşlik eder. Ter nedeniyle kıyafetlerinizde oluşabilecek lekeleri de engeller. Üstelik avantajlı boyu sayesinde her yere kolaylıkla taşınabilir.

Dove Deo Eventone

En az terleme ve ter kokusu kadar rahatsızlık verici bir başka sorun da koltuk altı kararmalarıdır. Koltuk altı kararmalarını ve cilt tonu eşitsizliklerini önlemek için en iyi kadın deodorant seçimi daha da önemli hale gelir. Dove Even Tone Antiperspirant Deodorant ile tahrişe bağlı koltuk altı kararmalarını giderebilirsiniz. Nemlendirici krem ve kalendula özleri barındıran içeriği sayesinde cildinize zarar vermeden nazikçe bakım yapan Dove Even Tone, düzenli kullanıldığı takdirde terlemeye karşı 48 saat koruma sağlar.

Dove Deo Original

Ter kokusuna karşı bayan deodorant tavsiyesi isteyenlere önerebileceğimiz bir başka ürün de Dove Deo Original. Tüm gün kuru kalmak için tercih edebileceğiniz Dove Deo Original, terlemeye 48 saat boyunca kalkan oluşturur. Ayrıca yumuşacık ve pürüzsüz koltuk altları için içeriğinde 1/4 oranında nemlendirici krem barındırır. Alkol içermediğinden cildinizi tahriş etmez. En iyi kadın deodorant çeşitlerinin olmazsa olmazı antiperspirant özelliği sayesinde tüm gün kendinizi iyi hissedersiniz, burnunuza gelen hafif ve hoş parfüm kokusu da ferahlamanızı sağlar.

Deodorant Kullanımı Hakkında Püf Noktalar

En İyi Kadın Deodorant Önerileri-5 - Saç Bakım Güzellik En İyi Kadın Deodorant Önerileri-6 - Saç Bakım Güzellik

İster stick, ister roll-on, ister antiperspirant koltuk altı deodorant… En iyi kadın deodorant, sizin kullanım alışkanlıklarınıza en uygun olandır. İdeal ürünü seçtikten sonra deodorant kullanımı konusundaki ipuçlarına dikkat ederek terlemeye ve ter kokusuna karşı daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

  • Sprey şeklindeki deodorantları kullanmayı seviyorsanız ürünü koltuk altı bölgenize cildinizden 15 cm uzaklıkta tutarak püskürtmelisiniz. Tek seferde 1 ya da 2 saniye kadar sıkmanız yeterli olacaktır.
  • En etkili deodorant çeşitlerinden biri olan sprey deodorantı kullanmadan önce şişeyi mutlaka çalkalayın. Böylece ürün içeriğinin tüm koltuk altına eşit miktarda yayılmasını sağlarsınız.
  • Eğer stick deodorant tercih ediyorsanız bu durumda stick’i koltuk altınıza uygularken 2 ya da 3 kez aynı bölge üzerinden geçmeniz yeterlidir. Daha fazla uygulama yapmanız deodorantın etkisini artırmaz.
  • Deodorantı temiz ve kuru cilde uygulamak son derece önemlidir. Mümkünse sabah alacağınız duşun ardından kişisel bakım ritüelinizin olmazsa olmazı olarak deodorant kullanabilir ve tek seferde ter kokusundan gün boyu uzak kalabilirsiniz. Eğer gün içinde yeniden uygulama yapmanız gerekirse öncelikle koltuk altınızı temizleyip kurulamanız en doğrusudur.

 

En iyi kadın deodorant önerileri arasından ihtiyaçlarınıza en uygun deodorantı bulmak için birkaç deneme yapmaktan çekinmemelisiniz. Çok yoğun çalışan, hareketli biriyseniz seçiminiz buna göre olmalıdır. İdeal ürünü bulduğunuzda ve deodorantı düzenli biçimde kullandığınızda terleme, ıslaklık hissi, ter kokusu ve dolaylı olarak giysilerde oluşan kötü lekeler gibi sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Rexona Clinical Protection Anti-perspirant Kadın Deodorant ile ihtiyaç duyduğunuz bakımı tamamlayarak güzellik rutininizi daha etkileyici hale getirebilirsiniz!