0

Hijyeninize çok dikkat ediyor ve her gün temiz kıyafetler giyiyor olsanız bile bazen deodorantınızı sıkmayı unuttuğunuz veya yeniden uygulama ihtiyacı duyduğunuz günler olabilir. Stresli ortamlar, heyecan duygusu bile terlemeyi tetikleyen nedenler arasında. Üstüne bir de terinizden kötü kokular yayılıyorsa “Hayır şu an hiç sırası değil!” anlarından biri içine düşebiliyoruz. İşte o anlarda keskin zekamız ve pratik çözüm yeteneğimiz devreye girerek anında birbirinden farklı çözüm önerileri geliştirmeye başlıyor. Gelin sonradan baktığınızda oldukça güldüğümüz fakat o an hiç de komik olmayan çözümlere bakalım.

Aşırı Terleyenlerin Anlayabileceği Durumlar-1 - Saç Bakım Güzellik Aşırı Terleyenlerin Anlayabileceği Durumlar-2 - Saç Bakım Güzellik

“Canım gelirken deodorant getirir misin” mesajları

Otururken, çalışırken ya da montunuzu çıkardığınızda o keskin ter kokusunu fark ettiğiniz anlar mutlaka yaşamışsınızdır. Dışardaysanız, insanlarla muhatap olacaksanız ya da arkadaşlarınızla planınız varsa işte o an başımızdan aşağıya kaynar sular dökülmüyor mu? Peki bu durumu nasıl çözüyorsunuz? En yakın arkadaşınıza hızlıca “Evden çıkmadıysan deodorant getirir misin?” mesajı attığınız zamanlar mutlaka yaşamışsınızdır. Kurtarıcı yakın arkadaşınız geldiğinde ve o deodorantı gördüğünüzde gözünüzün parlaması ve tuvalete gidip koltuk altlarınıza bocaladığınız zamanlar ve terden kurtulma anının verdiği haz. Küçük mutluluklar listenize bunu da ekleyebilirsiniz.

Tuvalette el kurutma makinelerinde koltuk altı kurutmak

Gelelim en sinsice ama en akıllı yöntemlerden birine. Terlediniz, üzerinizde uçuk pembe bir gömlek ve toplantınız var. Bu durum bile daha çok ter dökmenize sebep olabilir. İşyerlerinde, alışveriş merkezlerinde ya da en yakın restoranların tuvaletinde olan el kurutucu cihazlara koltuk altınızı dayamak mı? İşte bu kesin ve harika çözümler arasında. Yanınızda kapıyı tutacak bir arkadaşınız varsa şahane, yoksa hızlı olmak zorundasınız. Eğer yanınızda üstüne giyecek hırka gibi bir şey varsa gömleği çıkarıp işleri daha da kolaylaştıranlar olduğunu biliyoruz, kabul edin.

Aşırı Terleyenlerin Anlayabileceği Durumlar-3 - Saç Bakım Güzellik Aşırı Terleyenlerin Anlayabileceği Durumlar-4 - Saç Bakım Güzellik

Sıcaktan yansanız da montla oturmak

Terlediğinizi fark ettiniz, montunuzu ya da hırkanızı sıyırıp göz ucuyla ıslaklık var mı diye baktınız. İşte bundan sonrası azap yaşadığımız anlardan birine dönebiliyor. O koltuk altının ıslandığını gördüyseniz, sıcaktan boncuk boncuk ter de dökseniz o mont çıkmayabiliyor. Bir de ev ortamına girerseniz ne kötü, sürekli montu çıkarsana, üşüyor musun, kaloriferi biraz daha yakayım mı diyen insanlar. Yakmayın! Eğer böyle anlarda terleyen taraf siz değilseniz karşı tarafı anlayın ve yardımcı olun. En azından üstündekini çıkarması konusunda ısrarcı olmayabilirsiniz. Hepimizin başına gelebilir.

Kolları hiç kaldırmadan hareket etmek

Teri ve ter kokusunu kamufle edeceğiniz bir eşyanız ya da öyle bir vaktiniz yok, ilk akla gelen ve o yaşadığınız anları bir kabusa çeviren bir yöntem: Hareket etmemek. Umarız böyle bir anla bir randevuda ya da çok önemli bir toplantıda karşılaşmadınız. Birileri yanınıza yaklaştıkça hafifçe geri çekilmeler, koltuk altını fazla açmamaya çalışarak hareket etmeler ve zamanın geçmesi için içten içe edilen dualar…

Ah, eğer bir de kapalı bir ortamsa, çok insan yoksa ve biri “burası bir şey mi kokuyor?” dediyse. Aslında bu yaşadığınız asla ayıp değil, herkesin de başına gelebilir. Fakat o işler yaşarken öyle olmuyor işte biliyoruz.

Tüm bu anları yaşamaktan uzaklaşabileceğiniz oldukça kolay bir çözüm aslında var. Deodorantınızı doğru seçin ve yanınızdan ayırmayın. İşte bu kadar.

Aşırı Terleyenlerin Anlayabileceği Durumlar-5 - Saç Bakım Güzellik Aşırı Terleyenlerin Anlayabileceği Durumlar-6 - Saç Bakım Güzellik

Deodorant nasıl seçilir?

Deodorantlar; antiperspirant ve non-antiperspirant olarak ikiye ayrılır. Antiperspirantlar ter bezleri üzerine etki ederek terlemeyi önlerken non-antiperspirantlar ter kokusunun önlenmesine yardımcı olarak çalışır. Bu durumda kendinize birbirinden farklı yapı ve formda birkaç deodorant edinebilir ve gideceğiniz yere göre kullanımını farklılaştırabilirsiniz. Stick, aeresol(sprey), roll-on gibi seçenekleri olan Rexona Deodorantların birbirinden farklı koku seçenekleri gün boyu ferah ve taze hissetmenize ve istediğiniz gibi hareket etmenize yardımcı olur.

Rexona deodorantınızı yanınızdan ayırmayarak yukardaki gibi anlarla tekrar karşılaşmayı engelleyebilirsiniz.