0

Kendinizi temiz, ferah ve hatta yenilenmiş hissetmenin en iyi yollarından biri de ılık bir duş almaktır. Bir de bu duşta favori kokularınızın olduğu bir duş jeli olursa, stres ve kaygılarınızı bile hafifletebilirsiniz. Vücutta biriken toz, kir, yağ, ter gibi maddelerin temizlenmesine yardımcı olan en iyi yol tabii ki duş jeli kullanmak. Peki, cildinizin yumuşak ve temiz olmasını sağlayan duş jelini doğru kullandığınızdan emin misiniz?

Duş jeli nasıl kullanılır?

  • Öncelikle duş jeliniz için bir lif, banyo süngeri gibi ürünler edinin. Bu ürünlerin sürekli ıslak ve nemli kalması bakteri üretmesine neden olabilir. Bu yüzden kullandığınız lifi sık sık değiştirin ve duştan sonra kuru bir ortamda muhafaza edin.
  • Az miktarda duş jeli yoğun bir köpük oluşturabilir. Bu yüzden lifiniz üzerine az miktarda duş jeli alarak iyice köpürtün.
  • Dairesel hareketler ile tüm vücudunuza uygulayın.
  • Bacak, dizler, kollar, omuzlar gibi sert bölgelere biraz baskı uygulayabilirsiniz.
  • Sırtınızı, belinizi atlamamak için tutma bölgesi olan liflerden de tercih edebilirsiniz.
  • Tüm vücudunuzu temizledikten sonra ılık su ile iyice durulayın.
Duş Jeli Nasıl Kullanılır? -1 - Saç Bakım Güzellik Duş Jeli Nasıl Kullanılır? -2 - Saç Bakım Güzellik

Duş jeli saça kullanılır mı?

Duş jelleri vücudun PH seviyesine uygun olarak üretilir. Saça kullanılması durumunda saçta cansızlık, matlaşma gibi problemlere yol açabileceği için genellikle önerilmez.

Duş jeli yüze kullanılır mı?

Duş jelinin PH değeri çoğu sabuna göre daha düşük olduğu için alerji yapma riski diğer ürünlerden daha düşüktür. Hassas ciltler için daha güvenlidir ve de cilt derisi için daha uygundur. Fakat tüm bunlara rağmen vücudunuzdaki her bölge için o bölgeye özel bir ürün kullanmanız önerilir. Hatta biraz daha detaylandıracak olursak, uzmanların çoğu duşta yüz yıkamanın cildi kuruttuğunu söyler. Özellikle sıcak su ciltteki doğal yağları arındırdığı için cildi çok sıcak suya maruz bırakmak kurumasına neden olabilir. Bu yüzden cilt tipinize uygun bir yüz yıkama jelini banyonuzda tutarak duşunuz bittikten sonra ılık su ve yüz yıkama jeliniz ile yüzünüzü yıkamanızda fayda var. Ayrıca Duşta Yüz Temizleme Yapılır mı? yazımıza da göz atabilirsiniz.

Duş jeli seçerken dikkat etmeniz gerekenler

  • Beğendiğiniz bir kokuyu seçin
  • Doğal içerikli olmasına özen gösterin
  • Sert kimyasallar içermeyen bir ürün tercih edin.
  • Alerji ve cilt hassasiyetleriniz varsa içeriğine özen gösterin.

Doğal özlerin harika uyumu ile tasarlanan Pure Line Duş Jelleri, paraben, alkol ve renklendirici içermeyen formülü ile özel bir içerik sunuyor. İçerdiği doğal özler ve 12 saat kalıcı kokusu ile fark yaratan Pure Line Duş Jelleri 10 farklı varyantta koku seçeneğine de sahip. En sevdiğiniz kokuyu mutlaka bulabileceğiniz birbirinden farklı birçok seçeneği var.