0

Deodorantlar kendi içinde; Antiperspirant ve Non-Antiperspirant olarak iki çeşide ayrılır. Temel amaçları, vücudu ter kokularına karşı korumak olsa da bu iki ürün de aynı amaç için farklı şekillerde çalışır. 

Antiperspirant ve Non-antiperspirant Deodorant Arasindaki Fark Nedir?-1 - Saç Bakım Güzellik Antiperspirant ve Non-antiperspirant Deodorant Arasindaki Fark Nedir?-2 - Saç Bakım Güzellik

Non Antiperspirant Deodorantlar: Non-Antiperspirantlar terlemeyi engellemez, geçici bir çözüm olarak ter kokusunu maskelemek için formüle edilmiştir.

İçeriğindeki ürünler ve koku, bakterileri uzaklaştırarak kötü koku oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

Antiperspirant Deodorantlar:Antiperspirant ise genellikle ter gözeneklerini geçici olarak tıkayan bileşenler içerir ve terlemeyi engelleyerek, ter kokusunun oluşmasının da önüne geçer.

Faydaları Neler?

Bu iki ürünün tercih edilmesinin üç temel nedeni var: koku, nem ve ıslaklık.

Koltuk altları, vücudun diğer bölgelerine göre daha fazla ter bezlerine sahiptir. Kolları, gövdenin yanında tutmak gözeneklerin nefes almamasına ve daha hızlı terlemesine sebep olur. Bu da gün içinde kişiyi oldukça rahatsız eder. Kıyafetlerde ter lekelerinin oluşmasına ve kötü kokuların yayılmasına da neden olabilir.

Koku ise aslında ter sebebiyle olmaz. Terin kendi kokusu yoktur. Kokuyu ciltteki teri parçalayan bakteriler üretir. Koltuk altlarının nemli ve sıcak olması bu bakterilerin aktif çalışmasına neden olur.

Bu yüzden deodorant kullanmak kritik. Komple bir koltuk altı bakımı için, Rexona Ürünlerinden sprey, roll on ve stick tarzda non-antiperspirant deodorant ve antiperspirant deodorant seçeneklerinden ihtiyacınız olanı seçebilirsiniz.

Tüm bunların ışığında her gün deodorant kullanmanızı öneriyoruz. Sebebi ise Neden Her Gün Deodorant Kullanmalısınız? yazımızda...