0

Terlediğiniz bölgeye parfüm sıkarsanız, kokunun daha ağır şekilde yayılmasına neden olursunuz. Deodorantlar ise hem ter kokusunu önler hem de gün boyu sizi bu kötü kokulara karşı korur. Yani, parfümünüzden bir deodorant etkisi beklememelisiniz. Peki deodorantınızı parfüm gibi kullanabilir misiniz?

Öncelikle, bu soruya cevabımız: Evet. Örneğin; Şeftali ve Limon aromalı bir deodorantı kullandıktan sonra bu taze ve ferah kokuyu bir parfümle neden bastırasınız ki? Deodorant ve antiperspirantların temel amacı yalnızca ter kokusunu önlemeyi değil, içerdikleri kokular ile gün boyu ferah hissetmenizi de amaçlar. Rexona Deodorant Şeftali ve Limon Otu’nu kullandıktan sonra güne bu kokular ile devam edebilirsiniz.

Deodorantınızı Parfüm Gibi Kullanabilirsiniz-1 - Saç Bakım Güzellik Deodorantınızı Parfüm Gibi Kullanabilirsiniz-2 - Saç Bakım Güzellik

Daha Fazla Kalıcılık İçin

Deodorantınızı yüksek terleme gösteren bölgelerinize uygulamanın yanında, kan dolaşımının hızlı olduğu bölgelere yanibileklerinize ve  göğsünüze tıpkı parfüm gibi uygulayabilirsiniz. Deodorantı kullanmadan önce uygulayacağınız noktalara kokusuz bir nemlendirici sürün, vücudunuzu iyice nemlendirdikten sonra üzerine deodorantınızı püskürtün. Bu uygulama ile, moleküllerin cildinize iyice yapışmasına ve daha yavaş buharlaşmasına yardımcı olursunuz. 

Deodorantınızı nasıl sakladığınıza dikkat edin. Isı, ışık ve nem deodorantınızı bozarak, kokunun kalitesini ve yoğunluğunu azaltır. Bu yüzden saklama alanı olarak kuru ve çok sıcak olmayan yerleri tercih edin.

Duştan hemen sonra mutlaka deodorant kullanın. Tabii, gün içinde ihtiyacınız olduğunu hissettiğiniz her an da kullanabilirsiniz.

Rexona’nın tüm kokularını keşfetmek için buraya tıklayın.

 

Rexona Clinical Protection Anti-perspirant Kadın Deodorant ile ihtiyaç duyduğunuz bakımı tamamlayarak güzellik rutininizi daha etkileyici hale getirebilirsiniz!