0

Gün içinde, spor yapmak, bir yere yetişmek, sıcak hava ya da stres gibi birçok sebep yüzünden terlemeyle karşı kaşıya kalabilirsiniz.

Aslında kokusuz olan ter, vücutta yaşayan doğal bakterilerin ısı ve nem ile birleşip çoğalmasıyla kötü koku oluşumuna neden olur. Bu kötü kokulardan kurtulmanın en kolay yolu da deodorantlar.

1977’den beri kullanıcılarını ter kokularına karşı koruyan Rexona gün içinde hareket ettikçe artan terleme sorununu tamamen çözerek uzun süreli koruma sağlar. Tabii Rexona Deodorant'larının birçok seçeneği mevcut.

Bu seçenekler arasından kendi deodorantınızı nasıl seçeceğinizi bilmiyorsanız; öncelikle beklentinizi belirleyin. Deodorantlar; non antiperspirant dedodorant ve antiperspirant deodorant olarak kullanım şekli itibariyle ikiye ayrılır. Non-Antiperspirantlar terlemeyi engellemez, geçici bir çözüm olarak ter kokusunu maskeler. Antiperspirant ise genellikle ter gözeneklerini geçici olarak tıkayan bileşenler içerir ve terlemeyi engelleyerek, ter kokusunun oluşmasının da önüne geçer. Tabii, ikisinin de temel amacı ter kokusuna karşı koruma sağlamak.

Bu iki farklı ürün arasından seçiminizi belirledikten sonra sırada deodorantınızın yapısına karar vermek var. Aerosol(sprey), stick, roll-on ve krem forma sahip seçeneklerden birine yönelebilirsiniz.

Aerosollar sprey formdadır. Pratiktir ve çabuk kurur. Stick katı bir üründür ve daha geniş bir bölgeye yayarak kullanılabilir. Roll-on’lar daha sıvı formdadır ve kolay kullanılır. Kremler ise nemlendirme özelliklerine sahiptir.

Onlarca Seçenek Arasından Deodorant Nasıl Seçilir?-1 - Saç Bakım Güzellik Onlarca Seçenek Arasından Deodorant Nasıl Seçilir?-2 - Saç Bakım Güzellik

Son olarak da en keyifli kısım yani koku seçimi var. Burada seçim tamamen sizin zevkinize ve neyi sevdiğinize kalmış. Rexona birbirinden farklı birçok koku seçeneği içeriyor. Birkaç örnek vermemiz gerekirse;

  • Rexona Natural Fresh Şeftali ve Limon Otu Aerosol Deodorant
  • Rexona Mavi Gelincik ve Elma Aroması Roll On
  • Rexona Aloe Vera Bamboo Aerosol
  • Rexona Flower Fresh Aerosol Deodorant
  • Rexona Natural Fresh Nane ve Sedir Ağacı Aerosol Deodorant
  • Rexona Ocean Fresh Aerosol Kadın Deodorant

Daha fazlasını keşfetmek için tıklayın.