0

2020’de pandemi yüzünden dudaklarımızı ve yanaklarımızı maskelerin altında gizlemek durumunda kaldık. Haliyle göz makyajı daha önce olmadığı kadar önem kazandı. Gelecek yıldan en büyük beklentimiz ise bu zor günlerin bir an önce sona ermesi. Makyaj trendleri de 2021’de aynı umutla sadece gözleri değil, eski özgür günlerde olduğu gibi ten ve dudakları da hedef alıyor. İşte 2021’de bolca karşınıza çıkacak yeniliklerden bazıları.

2021 Makyaj Trendleri-1 - Saç Bakım Güzellik 2021 Makyaj Trendleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Işıldayan tenler

Cildi nemli tutmak cilt bakım rutininin en önemli parçası. Doğal güzelliğe verilen değer arttıkça nemli cilt görünümü de daha fazla önem kazanıyor. 2021’de ışıldayan ciltleri bolca görmeye hazır olun. Renkli nemlendiriciler ve BB kremler en çok kullanacağınız ürünler olacak. Eğer ince bir ışıltıya sahip ancak parlamayan bir cildi tercih ediyorsanız yağlı ciltleri matlaştırmak için kullanılan pudralardan yardım alabilirsiniz. Pudralar yarı saydam olsalar da ten makyajı için son aydınlatma ve renk eşitleme görevi görürler. Ayrıca fondöteninizin giysilerinize bulaşma ihtimalini de en aza indirirler.

Neon eyeliner’lar

Son dönemde geleneksel kahverengi ve siyah eyeliner’lar alışılmadık bir hale büründü. Renkli eyeliner’ları daha sık görür olduk. 2021’de biraz daha renkleneceksiniz. Klasik görünümün daha maceraperest ve havalı bir trendle yer değiştirecek olması şimdiden heyecan verici. Daha dayanıklı ve neon renklerdeki eyeliner’ları, şimdiden edinmeye başlayın deriz.

2021 Makyaj Trendleri-3 - Saç Bakım Güzellik 2021 Makyaj Trendleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Yüz süslemeleri

2021’de süslü yüzleri görmeye alışacaksınız. Mücevher gibi görünen ve kendinden yapışkanlı yüz taşlarını sade bir göz makyajı ile kullanarak ışıltılı bir görünüm ortaya çıkarabilirsiniz. Üstelik uygulaması da son derece kolay. Yapmanız gereken tek şey yapıştırmak ve evden çıkmak.

Her dudak tonuyla uyumlu nude rujlar

Nude tonlardaki rujlar, özellikle gündelik makyaj uygulamalarında sıkça kullanılıyor. Ancak herkesin dudak rengine uygun doğallıkta nude bir ruj bulması pek mümkün değil. Daha doğrusu değildi. 2021’de makyaj markaları bu zorluğu fark ederek ton aralıklarını genişletiyor. Üstelik aynı durum kırmızı rujlar için de geçerli. Her dudak tonuna uyabilecek farklı kırmızı tonları, makyajınızı mükemmel şekilde tamamlayacak.