0

Toplantılar dijitalleştikçe ve çoğu insan hala birbirini yüz yüze göremediğinden, evde dahi olsak elimizden gelenin en iyisini yapmak ve iyi hissetmek istiyoruz. Bunun için de görüntülü toplantılara hazırlıklı, kendinden emin ve güzel bir şekilde katılmaya çabalıyoruz. Eğer bu söylediklerimiz size de hitap ediyorsa ekranda nasıl iyi nasıl görüneceğinize dair ipuçlarımızdan yararlanın. Zoom toplantıları için ihtiyacınız olan tüm makyaj hileleri, yazımızda.

Zoom'da İyi Görünmenin 4 Yolu-1 - Saç Bakım Güzellik Zoom'da İyi Görünmenin 4 Yolu-2 - Saç Bakım Güzellik

Hazırlıklara dikkat!

En iyi fondötenler bile iyi bir cilt hazırlığına ihtiyaç duyar. Ekrana yansıyan sağlıklı bir ışıltı için cilt bakımınızı katmanlara ayırmanız anahtar nokta. Cildinizi beslemek ve yüzey katmanını dolgunlaştırmak için zaman ayırmanız, fondötenin en iyi şekilde görünmesini sağlar ve cildin mat görünmesini engeller.

Makyajınıza başlamadan önce cildinizi yağ ve kirden arındırdığınızdan emin olun. Ardından onu besleyecek zengin içeriklerle dolu serum veya nemlendiricinizi sürün. Hazırlığınızı bir baz ile takip edin. Genellikle daha güzel görünmenizi sağlayacak doğal ışıktan yararlanmak için mutlaka pencerenin önüne yerleşmenizi öneririz. İyi bir aydınlatma, kamerada iyi görünmeniz için son derece önemli. En iyi ışığı bulmak için evin içinde gezinin ve o alanı önceden konforlu hale getirin. Gerekirse bir halka ışık kullanın veya lamba yerleştirin. Yüzünüze kötü bir şekilde gölge düşüreceği için tepedeki spot ışıklardan kaçının.

Zoom'da İyi Görünmenin 4 Yolu-3 - Saç Bakım Güzellik Zoom'da İyi Görünmenin 4 Yolu-4 - Saç Bakım Güzellik

Temel hakkında her şey

Hangi ürünleri kullanırsanız kullanın “Az daha çoktur” yaklaşımını benimseyin ve dikkat dağıtıcı olabileceği için istenmeyen kızarıklıkları ortadan kaldırın. Aydınlık bir cilt görünümü yakalamak adına saf bir fondöten veya renkli bir nemlendirici; ekstra kapatıcılığa ihtiyacınız varsa mat bir fondöten yerine bir kapatıcı kullanın. Nemli bir tabanla bile, çok fazla parlaklık ekranda terliyormuşsunuz gibi görünebileceğinden, yüzünüzün ortasını matlaştırmayı unutmayın. Daha fazla kontrol sağladığı için hafif bir toz tercih edin. Elmacık kemiklerinin üzerine ve kaş kemiğinin altına biraz aydınlatıcı uygulayabilirsiniz ancak ekranda iyi görünmediği için burnun ucundan kaçının.

Ten makyajı ile cildinizi harika bir şekilde aydınlatmış olsanız dahi allık uygulamanız önemli. Canlı pembe tonlar, tüm cilt tipleri için ekranda harika görünür. Yoğun şeftali tonlarından kaçının, bu renkler gerçek hayatta güzel dursa da kamerada kahverengi görünebilir.

Ayrıca yüzünüzü makyajla şekillendirmek yerine bilgisayarınızı doğru konumlandırmanızı tavsiye ederiz. Çünkü kontür yapmak yüzünüzde istenmeyen gölgeler oluşturabilir. Bunun yerine en güzel göründüğünüz açıyı yakalamak için bilgisayarınızı aşağı bakacak şekilde, biraz yukarınıza doğru yerleştirin.

Zoom'da İyi Görünmenin 4 Yolu-5 - Saç Bakım Güzellik Zoom'da İyi Görünmenin 4 Yolu-6 - Saç Bakım Güzellik

Göz makyajı önemli

Ekranda veya kötü ışık altında sert görünebileceğinden buğulu gözlerden kaçının. Bunun yerine ışık onu yakaladığında yumuşak bir görünüm yaratmak için göz kapaklarınıza nötr bir göz farı sürün. Kalın astar uygulamayı atlayın ancak gözlerinizi öne çıkarmak için kirpiklerinizin daha gür görünmesini sağlayın.

Aynaya bakarken göz kapağınızı nazikçe kaldırın ve göz kaleminizi üst hat boyunca kirpiklerinizin köklerine uygulayın. Bu, gizli bir astar tekniği ancak çok etkili.

Peki ya dudaklar?

Bir dudak peelingi ile ölü cildi parlatarak en sevdiğiniz rujunuzu uygulamak üzere hazırlanın (Evde dudak peelingi yazımızdan çeşitli tariflere ulaşabilirsiniz). Pürüzsüz bir ruj görünümü için önce besleyici bir dudak balsamı sürün. Söz konusu renk olduğunda, kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacak bir ton seçmeye çalışın. Klasik mat kırmızı rujdan dudak balsamı veya nötr renklere kadar, sizi mutlu ve rahat hissettiren hangisiyle onu uygulayın.

Zoom'da İyi Görünmenin 4 Yolu-7 - Saç Bakım Güzellik Zoom'da İyi Görünmenin 4 Yolu-8 - Saç Bakım Güzellik

Son olarak; gülümsemeyi unutmayın!

Makyajınız tamam, geriye sadece bembeyaz gülümsemenizle sizi gören insanlara içinizdeki harika enerjiyi hissettirmek kaldı. Bir insanı özgüvenli bir gülüş kadar güzel gösterecek hiçbir makyaj hilesi olmadığını unutmayın. Elbette, daima gülümsemenize güvenmek için ağız bakımına gereken önemi vermelisiniz.

Doğru diş bakımı alışkanlıkları ve kaliteli ürün kullanımıyla ışıldayan, bembeyaz dişlere kavuşmak mümkün. Bu noktada size önerimiz Signal White Now Gold Diş Macunu. White Now Gold kullanarak anında daha beyaz dişlere kavuşabilirsiniz. Üç kat daha fazla Blue Light Teknolojisi ile formüle edilmiş olan bu ürün, zaman içinde aşamalı olarak lekeleri gidererek dişlerin %50'ye varan oranda daha beyaz* görünmesini sağlar.

Beyazlatıcı güzellik rutininiz için bir önerimiz daha var: Signal White Now Carbon Correct Diş Fırçası. Karbon fırça kılları sayesinde 2 kat daha güçlü etki sağlayarak dişlerde lekeye yol açan parçacıkları giderir. Diş minesini parlatmaya ve lekeleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Bonus: Ayrıca Cildinizi Ekran Işığından Korumak İçin Öneriler yazımız ilginizi çekebilir.