0

Cadılar bayramı ülkemize özel bir bayram olmasa da neredeyse tüm dünyada coşkuyla kutlanan bayramlar arasında. Birbirinden farklı eğlenceli ya da korkutucu kostümler, rengarenk makyajlar ve maskeler bu bayramın en sevilen detayları arasında. Ülkemizde de Halloween’a özel düzenlenen parti ve etkinliklere katılım oldukça fazla. Peki bu bayram sizin bir planınız var mı? Cadı, zombi, şeytan ya da bir korku filmi karakteri olmaya ne dersiniz?

Henüz kafanız karışıksa, işe cadılar bayramı makyajınızın ne olacağını seçmekle başlayabilirsiniz.

4 Sıra Dışı Cadılar Bayramı (Halloween) Makyajı -1 - Saç Bakım Güzellik 4 Sıra Dışı Cadılar Bayramı (Halloween) Makyajı -2 - Saç Bakım Güzellik

İhtiyacınız olan malzemeler

  • Simli ve parlak far paletleri
  • Koyu renk rujlar
  • Siyah far ve göz kalemi
  • Takma kirpik
  • Kapatıcı ve fondöten
  • Nemlendirici
  • Maskara
  • Makyaj fırçaları

Cadılar bayramı makyajı nasıl yapılır?

Aslında evde oldukça zor yapılacağını düşündüğünüz Halloween makyajınızı kendiniz de yapabilirsiniz. Seçeceğiniz karakter burada oldukça önemli. Eğer uğraş gerektiren ve tüm yüzünüzü kaplayan bir makyaj istiyorsanız özel plastik makyaj malzemelerine ihtiyacınız olabilir. Fakat aşağıdaki önerilerden birini tercih edecekseniz evde kendi makyajınızı yapabilirsiniz.

4 Sıra Dışı Cadılar Bayramı (Halloween) Makyajı -3 - Saç Bakım Güzellik 4 Sıra Dışı Cadılar Bayramı (Halloween) Makyajı -4 - Saç Bakım Güzellik

Vampir makyajı

Cadılar bayramının olmazsa olmaz karakterinin vampir olduğu aşikar. Eğer bu bayram vampir makyajı yapmak istiyorsanız, işinizin aslında çok da zor olmadığını söyleyelim. Kendinize kostüm mağazalarında satılan vampir dişi almakla işe başlayabilirsiniz. Ten makyajınız için, kendi ten renginizden birkaç ton açık bir fondötenle işe başlayın. Boynunuza uygulamayı da unutmayın. Gözlerinize koyu siyah tonlarla bir smokey makyaj yapabilirsiniz. Göz altınıza hafif mor far geçerek biraz solgun bir görünüm yaratmayı unutmayın. Son adım olarak dudağınıza parlak bir kırmızı ruj uygulayın. Ruju eliniz ile hafifçe dağıtarak dudağınızın dışına taşırabilirsiniz.

Örümcek gözler

Eğer eliniz göz şekli çizmeye hakimse bu makyaj ile arkadaşlarınız arasında en eğlenceli görünen kişi siz olabilirsiniz. Tüm makyajınızı her zaman yaptığınız şekilde uygulayın. Yüzünüzün geri kalan her yerine küçük gözler çizin ve kendi göz renginizde ve yaptığınız makyaja uygun şekilde onları boyayın. Gözleriniz için de büyük ve kıvrık takma kirpikler kullanabilir hatta yüzünüze çizdiğiniz minik gözlere de bu kirpiklerden yapıştırabilirsiniz.

American Horror Story Rahibe Makyajı

Eğer dizinin fanıysanız cadılar bayramı makyajınızı diziden bir karakter ile yapabilirsiniz. Oldukça kolay bu makyaj için beyaz bir ten makyajı yapmalısınız. Kaşlarınızı da beyaza boyamayı unutmayın. Göz kapaklarınızı tamamen siyaha boyayın. Fotoğraf çekilirken gözlerinizi kapatmayı unutmayın. Göz altlarınıza da göz yaşı gibi birkaç siyah şerit geçebilirsiniz.

4 Sıra Dışı Cadılar Bayramı (Halloween) Makyajı -5 - Saç Bakım Güzellik 4 Sıra Dışı Cadılar Bayramı (Halloween) Makyajı -6 - Saç Bakım Güzellik

İskelet Makyajı

İskelet makyajı aslında çok zahmetli ve uğraştırıcı makyajlar arasında. Fakat gözünüz korkmasın. Yukarıdaki görsel gibi basit ve zahmetsiz bir iskelet olabilirsiniz. Üstelik makyajınıza uygun kostüm bulmak da oldukça kolay olacak. İhtiyacınız olan en önemli malzeme siyah ve beyaz krem formda bir far. Ten makyajınızı kendi ten renginizden çok daha açık tonlarda yapmakla işe başlayın. Beyaza yakın bir tonda pudra ile de ten makyajınızı sabitleyin. Kaşlarınızı iyice belirginleştirin ve yüzünüzün bir kısmına kontür çizgisinden dudak kenarına kadar siyah bir çizgi çekin. Fırçayla hafifçe dağıtın. Tam üstüne aynı hizadan beyaz bir çizgi de geçebilirsiniz. Sıra dudağınızda. Dudağınızı tam ortadan böldüğünüzü düşünün ve bir bölümü siyah bir ruj ile tamamen boyayın. Diğer kısım için siyah ince ve aralıklı çizgiler atın. Çizgilerin arasını beyaz ile boyayın.

Not: Eğer pandemi şartlarına uygun şekilde hazırlanmış bir yere gitmiyorsanız, makyaj tercihinizi maskelerden yana kullanabilirsiniz. Arınma gecesi filmindeki maskelerden, 13. Cuma’daki Jason’ın maskesinden ya da klasik ama en çok sevilenlerden biri olan Scream maskesinden edinebilirsiniz.

Bonus: Kolay Halloween Makyajı

Nasıl yapılacağını öğrenmek için videoyu sonuna kadar izleyebilirsiniz.