0

Erkeklerin en önemli aksesuarlarından biri de sakalları. Yanlış modelde kullanan kişiyi gerektiğinden olgun gösterebildiği gibi özensizce tıraş edildiğinde bakımsız bir görüntü de yaratabiliyor.

Tabii, sakalın görünümünden daha da önemli olan şey, onun sağlığı. Şimdi, bu maskülen aksesuarın bakımının nasıl yapıldığına bakalım.

 

Temel Sakal Bakımı-1 - Saç Bakım Güzellik Temel Sakal Bakımı-2 - Saç Bakım Güzellik

Sakallarınızı düzenli olarak kesmek ve onlara şekil vermek önemli. Bu işlem sırasında yüz şeklinize göre bir kesim yapmayı ihmal etmeyin. Burada 4 Kolay Adımda Yüz Şeklinizi Belirleyin yazımızdaki aşamaları uygulayarak yüz tipinizi öğrenebilirsiniz. Diğer taraftan eğer sakalınız uzunsa, onu sürekli taramanız şart. Karışan sakalları kolayca dize getirmek için en kestirme yolsa, tıpkı saçlarda uygulanan gibi basit: saç kremi.

Sakal diplerinizi rahatlatmak için argan, zeytin ya da tatlı badem yağlarından birini pamuğa döküp sakallarınıza bakım da yapabilirsiniz.

2021 Sakal ve Bıyık Trendleri yazımızdaki modeller de stilinizi güncelleme iyi bir rehber olabilir. Ayrıca Evde Sakal Tıraşı Olmanın İncelikleri yazımız ilginizi çekebilir.