0

Bazı özel anlarda ve günlerde, duştan sonra yıka, kurut ve çık mantığını uygulayamıyoruz. Hatta bazı saç tipleri sadece özel anlarda değil günlük rutinde bile bir saç şekillendirici ürün ile son dokunuşu isteyebiliyor. Kullandığınız ürünler ve doğru yöntemler ile doğal dalgalar, hacimli ve parlayan saçlar, ya da düz modeller elde etmek oldukça kolay.

Saç Şekillendirme Hakkında Tüm İpuçları-1 - Saç Bakım Güzellik Saç Şekillendirme Hakkında Tüm İpuçları-2 - Saç Bakım Güzellik

Öncelikle saç tipinizi bilin

Saçınızı tanımak doğru bakımı uygulamaktan, size en çok yakışan saç kesimini bulmaya kadar her şeyi etkiler. Genel olarak baktığımızda saç ince telli ve kalın telli olarak ikiye ayrılır. Detaylandırırsak; kıvırcık, dalgalı, düz gibi seçenekleri de vardır. Sizin sahip olduğunuz saç tipi hangisi bunu keşfedin.

İyi bir saç kesimi kritik

Saç tipinizi keşfettikten sonra size en çok yakışacak modelleri aramaya başlayabilirsiniz. Bunun önemini de şöyle anlatalım; ince telli, uzun ve düz saçlarınız varsa, bu saçın hacimsiz görünmesine, gün içinde sönük durmasına neden olabilir. İhtiyacınız olan saç kesimi biraz katlı ve daha kısa bir model. Kalın telli saçlarda da kısa modeller genellikle daha fazla kabarmasına neden olabilir. Bunu tercih etmiyorsanız ara makasların ön planda olduğu bir kesime yönelmeniz gerekebilir.

İnce Telli Saçları Dolgun Gösteren Saç Modelleri yazımızdan da yardım alabilirsiniz.

Saç Şekillendirme Hakkında Tüm İpuçları-3 - Saç Bakım Güzellik Saç Şekillendirme Hakkında Tüm İpuçları-4 - Saç Bakım Güzellik

Doğru saç aletleri ve akseuarları edinin

Saç şekillendirici ürünler arasından ısı ile şekillendirici aletleri tercih edecekseniz saça en az hasarı verdiği söylenen ürünlere ve şekillendirme aletlerine yönelmenizde fayda var. Toni&Guy Isıya Karşı Koruyucu Sprey; ısı ile şekillendirici aletlerin verdiği hasarı en aza indirgereyek saçlarınızın kırılmasını önlemeye yardımcı olur. Saçınızı şekillendirmeden önce mutlaka ısıya karşı koruyucu sprey kullanın.

Bunların yanında tokalar, aksesuarlar, taçlar gibi seçenekler de elinizin altında bulunsun. Saçınızın iyi görünmediğini düşündüğünüz bir anda takacağınız bir toka bambaşka bir görünüm yaratabilir.

Ve tabii fırçalar; Saç Fırçanızı Ne Zaman ve Neden Değiştirmelisiniz yazımızda saç fırçaları ve taraklar hakkındaki tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Ve en önemlisi saç şekillendirici ürün koleksiyonu edinin

Şimdi koleksiyonunuzda bulunması gereken ürünlere ve bu ürünleri nasıl kullanacağınıza geçelim.

Sprey: Saç spreyleri şekillendiriciler arasında işinizi en fazla kolaylaştıran ürünler arasında. Esnek, orta ve yüksek tutuşlu olarak 3 farklı formda saç spreyi bulabilirsiniz. Toni&Guy Esnek Tutuşlu Saç Spreyi; hafif sabitleyici etkisiyle, saçlarınızdaki doğal görünümün ve hacmin gün boyu kalıcı olmasını sağlar. Dokunduğunuzda yumuşak hissettiren bir sonuç verir. Ağırlık bırakmayan ince dokulu formülüyle, saçlarınızın doğal görünümünün gün boyu kalıcı olmasını sağlar. Sertlik veya yapışkanlık hissi bırakmaz ve elektriklenmeyi kontrol altına almanıza yardımcı olur. Toni&Guy Yüksek Tutuşlu Saç Spreyi, saçınızın şeklini gün boyu koruyarak yoğun sabitleyici bir tutuş sağlar. Nemli havanın bir sonucu olan elektriklenmeye karşı saçı korur. Gün boyu yüksek tutuş sağlayan formülüyle saçınızın hacmini korurken saç şeklinizi sabitlemenize yardımcı olur. Hızlı kurur, kolay taranır ve elektriklenmeyi kontrol altına alır.

Kuru Şampuan: Saça hacim vererek yağlılık ve kirlilik hissini ortadan kaldırıran kuru şampuanlar gün içinde hayat kurtaran ürünler arasında. Toni&Guy Hacim Veren Kuru Şampuan saçlarınıza hava ve canlılık katmaya yardımcı olur.

Ayrıca bunu da deneyin:

Toni&Guy Deniz Tuzu Etkili Şekillendirici Sprey; saçlarınızın denizden yeni çıkmış gibi doğal dalgalara kavuşmasına yardımcı olur.