0

Eğer saçlarınız ince telliyse sönük durmalarından şikayet ediyor olabilirsiniz. Fakat doğru şekillendirme ile, saçlarınızın dolgun ve gür görünmelerini sağlamak hiç de zor değil. İşte dolgun saçlara sahip olmanızı sağlayacak birkaç farklı model;

İnce Telli Saçları Dolgun Gösteren Saç Modelleri-1 - Saç Bakım Güzellik İnce Telli Saçları Dolgun Gösteren Saç Modelleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Küt Lob

Omuz hizasında düz şekilde kesilmiş bu model ince telli saçların daha gür görünmesini sağlar. Tercihinizi bu modelden yana kullanıyorsanız doğal dalgalar ile ona biraz doku katmayı deneyin. Kısa saçları şekillendirme yöntemleri sayesinde bu saç kesimini rahatça kullanabilirsiniz. Toni&Guy Deniz Tuzu Etkili Şekillendirici Sprey ile saçlarınızda doğal dalgalar yaratabilirsiniz.

Modern Kabarık

Kırmızı halıların, Hollywood Film Galalarının vazgeçilmeyen bu modeline kavuşmak oldukça kolay. Saçlarınızı ortadan ayırın. Sağ ve sol kısımlarını serbest bırakın. Üst kısımları biraz krepe ile hacimlendirin ve toplayın. Şıklık katmak için topladığınız bölüme bir saç bandı da takabilirsiniz.

Yandan Ayırma

İnce telli saçları hacimli ve gür göstermenin bir diğer yolu da; saçlarınızı her zaman ayırdığınız şeklin tam tersi yönde ayırmak. Bunun için saçınızı sağa ya da sola atmayı deneyin. Bu model saçlarınıza hareket katarak dolgun görünmelerini sağlayacak. Şık bir model istiyorsanız, ayırdığınız kısımda az olan saçlarınızı Toni&Guy Yüksek Tutuşlu Hacim Veren Sprey ile spreyleyin, diğer kısımdan bir tutamı serbest bırakın ve saçlarınızı arkadan toplayın.

Dağınık Topuz

İnce telli saçlar için en ideal modellerden biri de topuz. 1 dakika yapabileceğiniz bu model, hem şık hem doğal bir görünüm elde etmenizi sağlar. Saçlarınızı yukarıdan toplayın ve topuz şeklini verin. Doğal görünmeleri içintokanın arasından bazı saç tellerini çekerek biraz gevşetin. Kakülleriniz varsa, onları toplamak yerine, ortadan ayırarak yüzünüzün önünde kalmasını sağlayın

İnce Telli Saçları Dolgun Gösteren Saç Modelleri-3 - Saç Bakım Güzellik İnce Telli Saçları Dolgun Gösteren Saç Modelleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Halat Örgü

Örgü son derece rahat ve kullanımına göre şık da olan saç modellerinden. İnce telli saçlarınız için örgülerinizi sık yapmak yerine bol ve büyük şekilde örmeyi deneyin. Sağa ya da sola attığınız saçları tek bir örgü yapabileceğiniz gibi, ikiye ayırarak da kullanabilirsiniz. Ördükten sonra, örgülerin arasını çekiştirerek iyice bollaşmasını sağlamayı da unutmayın.

Retro Bob

Bob model son yılların en çok kullanılan ve tercih edilen modelleri arasında. Kulakların hemen altına biten bu kısa saç modelini; saçlarınızın uçlarını dışa ya da içe doğru fönleyerek kullanabilirsiniz.

Yüksek Atkuyruğu

Saçlarınızda hızlıca yapabileceğiniz bir diğer model ise; atkuyruğu. Atkuyruğunuzu dalgalı şekilde tepeden toplarsanız, gür ve hacimli bir görünüm elde edebilirsiniz. Saçlarınızı Toni&Guy Deniz Tuzu Etkili Şekillendirici Sprey ile şekillendirin. Ardından tepeden toplayın.

Çift Örgülü Taç

Şık bir modele ihtiyacınız varsa, örgüler tam sizin için. Saçınızı ortadan ayırın. Önden küçük tutamlar alacağınız saçları sağ ve sola doğru balık sırtı örün ve altta birleştirin. Geri kalan kısımlar için önlere yaptığınız gibi yukarıdan başlamak yerine aşağıdan yukarı doğru başlayın ve balıksırtı örün. Bunları da üst kısımda birleştirin. İşte çift örgülü romantik tacınız hazır.

(Ayrıca Kırmızı Ruj İle Kullanılabilecek Saç Modelleri yazımıza da göz atabilirsiniz.)