0

Saçlarınızı, “pixie” adı verilen kısa modelde kestirdiyseniz saç şekillendirme konusunda birçok alternatifiniz var. Pixie, ince telli saçları dolgun gösteren saç modelleri arasında geliyor. 

Son zamanlarda da hayli rağbet gören pixie cut modelinde nasıl saç modelleri tercih edebilirsiniz, gelin beraber bakalım.

Unutmadan; kısa saç sevdalısıysanız ve daha cesur bir kesim arıyorsanız buzzcut hakkında daha fazlasını keşfedin.

Kısa Saçları Şekillendirme Yöntemleri-1 - Saç Bakım Güzellik Kısa Saçları Şekillendirme Yöntemleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Geriye yatırın

Islak görünümlü, geriye yatırılmış saçlar görünümü anında sofistike ve feminen yapıyor. Bu yüzden de zamansız bir stil. Uygulamak ise oldukça kolay.

Öncelikle saçlarınız eğer dalgalıysa TONI&GUY Isıya Karşı Koruyucu Sprey uygulayıp, ince bir tarak yardımıyla saç düzleştiriciniz ile hafifçe düzleştirin. Sonrasında saçlarınızı geriye doğru tarayarak dört ya da beş basım TONI&GUY Şekillendirici Sprey Wax’ı saçlarınıza uygulayın. Bu sayede saçlarınız sert bir görünüme kavuşmadan ıslak bir stile sahip olacak. Son adım olarak saçlarınızın formunu koruması için TONI&GUY Ekstra Yüksek Tutuşlu Saç Spreyi’nden yardım alabilirsiniz. 

Kısa Saçları Şekillendirme Yöntemleri-3 - Saç Bakım Güzellik Kısa Saçları Şekillendirme Yöntemleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Yandan ayırın

Charlize Theron’un da sıklıkla tercih ettiği bu modeli uyguladığı modeli yakın kadraj altına alalım. Saçlarınız eğer çok kısa ise TONI&GUY Şekillendirici Krem Wax yardımıyla şekillendirebilirsiniz. Öncelikle elinizi hafif ıslatıp nemli bırakmanızda fayda var. Sonrasında Şekillendirici Krem Jöle’yi saçlarınıza iyice yedirin ve ön kısmını istediğiniz taraftan ayırın. Sabitlemek için ise TONI&GUY Yüksek Tutuşlu Saç Spreyinden yardım alabileceğinizi unutmayın. 

Kısa Saçları Şekillendirme Yöntemleri-5 - Saç Bakım Güzellik Kısa Saçları Şekillendirme Yöntemleri-6 - Saç Bakım Güzellik

Önlerini kaldırın

Daha yaratıcı ve değişik bir saç modeli denemek istiyorsanız, fırça yardımıyla saçlarınızın ön katlarına geriye doğru dalga modeli uygulayabilirsiniz. Bu modelin daha kalıcı olmasını istiyorsanız Men koleksiyonundan TONI&GUY Şekillendirici Krem Wax – Doğal Mat Etkiden yardım alabilirsiniz.

Islak saçlarınıza da uygulayabileceğiniz TONI&GUY Şekillendirici Krem Wax’ı avcunuza alıp, elinizde iyice ısıtana kadar ovuşturun. Ellerinizde saçlarınıza iyice yedirin. Sonrasında saçlarınızın ön kısmındaki uzun katlarınızı fırçanıza dolayarak geriye de doğru fön ile sabitleyin. Saçınızın kalan kısımlarını ise aşağı doğru fönleyerek düz bir görünüme sahip olmasını sağlayın. Daha doğal bir saç stiline sahip olacağınız için son adım olarak TONI&GUY Esnek Tutuşlu Saç Spreyini saçınıza 20 cm mesafeden sıkın.