0

Güzellik rutininizin sezon trendleri tarafından belirlenmesine karşı olabilirsiniz. Belki yıllardır kırmızı ruj tutkunuz var ve bu alışkanlığınızdan vazgeçmek gibi bir niyetiniz de yok. Ne de olsa güzellik trendleri her sezon değişiyor, fakat kırmızı ruj klasik bir makyaj ürünü olduğu için zamansızlığını korumaya devam ediyor. Bu noktada rujunuzu sürerken de uygulayabileceğiniz saç ve makyaj trendleri olduğunu unutmayın.

Kırmızı Ruj ile Kullanılabilecek Saç Modelleri-1 - Saç Bakım Güzellik Kırmızı Ruj ile Kullanılabilecek Saç Modelleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Düz Saçlar

Son zamanlarda yeniden görmeye başladığımız metalik farları kullanarak dumanlı bir göz makyajı uygulayabilirsiniz. Bu gösterişli göz makyajına kırmızı rujun da ekleneceğini varsayarsanız daha basit ve yalın bir saç modelini tercih etmenizde fayda var. Böylelikle ilgiyi dağıtmak yerine tek bir yere odaklamış olursunuz.

Ensede Topuz

Saçlarınızı geriye doğru yapıştırıp ensenizde minik bir topuz haline getirebilirsiniz ya da saçlarınızı yüz tipinize göre sağa veya sola ayırarak yana tarayabilirsiniz. Elmacık kemiklerinizi ön plana çıkarmak için şeftali tonlarındaki bir allıktan destek almayı unutmayın.

Kırmızı Ruj ile Kullanılabilecek Saç Modelleri-3 - Saç Bakım Güzellik Kırmızı Ruj ile Kullanılabilecek Saç Modelleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Doğal Görünüm

Hazırlanmak için süreniz kısıtlıysa saçlarınızı doğal dalgasıyla açım bırakabilirsiniz. Bu doğallığı desteklemek için son birkaç senedir Hollywood yıldızlarında sıkça gördüğümüz ve aynı zamanda hayatımızı kolaylaştıran makyajsız gibi görünüm yani "no make-up make-up" trendine ayak uydurabilirsiniz. Cilt ve göz makyajınızda doğallığı biraz kırmak kırmızı rujunuz yeterli olacak.

MAkyajınızda ne doğal ne de abartılı bir görünüm elde etmek istiyorsanız önemli olan her şeyin dengeli olması… Elmacık kemiklerinizi ön plana çıkarmak için cilt tonunuza yakın bir allık tercih edin. Koyu bir kırmızı yerine, daha açık tonlarda bir kırmızıya yönelin. Göz makyajınızı ise kirpiklerinizi ön plana çıkaracak bir maskara ve ince bir eyeliner ile destekleyin. Saçlarınıza şekil vermeden önce Toni&Guy Hacim Veren Köpük kullanabilirsiniz.

Başta kırmızı ruj olmak üzere tüm makyaj malzemelerinizi daha uzun süreli kullanmak için makyaj çantanıza gereken önemi vermelisiniz. Doğru ve temiz bir makyaj çantası nasıl hazırlanır öğrenmek için yazımızı inceleyin.

Ayrıca İnce Telli Saçları Dolgun Gösteren Saç Modelleri yazımıza da göz atmek isteyebilirsiniz.