0

Okula giderken erken kalkmak ve hazırlanmak yeterince zor olabiliyorken, saçlarınızı şekillendirmek ve farklı saç modelleri denemek işleri iyice zorlaştırıyor mu? Aslında çok vakit harcamadan pratik şekilde uygulayabileceğiniz birbirinden farklı birçok saç modeli var. Üstelik bu saç modellerini sadece okula giderken değil, arkadaş buluşmalarında, online derslerde ya da alışverişte bile kullanabilirsiniz.

Okul İçin Saç Modelleri: 5 Havalı Öneri  -1 - Saç Bakım Güzellik Okul İçin Saç Modelleri: 5 Havalı Öneri  -2 - Saç Bakım Güzellik

Okula Giderken Yapılabilecek Saç Modelleri

Örgüler, atkuyrukları, açık bırakılmış düz ve dalgalı saçlar, dağınık topuzlar… Tüm bu modellerin kendi içinde birçok farklı modele ayrıştığını söyleyebiliriz. Örgüler dediğimizde, saçınızın önünden yapacağınız iki küçük örgü, örgü taç ya da örgü topuz deneyebilir. Atkuyruğunuza fular takarak romantik bir stile getirebilirsiniz. Ayrıca bu saç modellerinden her biri bu sezonun da trend saç modelleri arasında.  Sizin için seçtiğimiz tüm saç modelleri ilkokul, ortaokul, lise ya da üniversite öğrencisi fark etmeksizin herkes ve her türlü saç tipi için uygun.

Doğal dalgalar ve aksesuarlar

Hızlı, pratik ve en çok tercih edilen okul saç modelleri arasında doğal dalgaların en başta geldiğini söyleyebiliriz. Temiz ve nemli saç uçlarınıza Elidor 7/24 Belirgin Bukleler Saç Şekillendirici Bakım Kremi uygulayın tarayarak elleriniz ile şekil verin. Saçlarınızı birkaç parçaya ayırıp burarak doğal dalgalar yaratabilirsiniz. Biraz kişiselleştirmek için saç aksesuarlarını da saç modelinize dahil etmeyi unutmayın. Dilerseniz saçınıza bir taç takabilir, dilerseniz büyük incileri ya da çiçekleri olan tokalardan saçınızın bir yanına iliştirebilirsiniz. Saçınız kalın telli ise, bu saç modeli oldukça hacimli ve havalı bir görünüm yaratacak.

Bombeli atkuyruğu

Atkuyruğu okul saçlarının vazgeçilmez modelleri arasında. Uygulaması oldukça kolay atkuyruğuna biraz farklılık katmaya ne dersiniz? Saçınızı ortadan ya da yandan ayırın. Eğer yeterli uzunluktaysa saçınızın tümünü geriye doğru da tarayabilirsiniz. Tepeden bir atkuyruğu yapın ve siyah bir lastik ile sabitleyin. Atkuyruğunuzu saç uzunluğunuza göre boyuna doğru birkaç eşit parçaya ayırın. Ayırdığınız yerlerden ince lastik tokalar ile toplayarak bombeli bir görünüm verin.

Okul İçin Saç Modelleri: 5 Havalı Öneri  -3 - Saç Bakım Güzellik Okul İçin Saç Modelleri: 5 Havalı Öneri  -4 - Saç Bakım Güzellik

İki yandan topuz

Bu sevimli ve romantik saç modeli de okula giderken yapılabilecek saç modelleri arasında. Saçınızı tam ortadan olacak şekilde ayırın. Başınızın üst kısmından iki tarafı da toplayın ve atkuyruğu yapın. Saçınızın toplandığınızın yerin altında kalan kısmını bükerek etrafında döndürün. Lastik bir toka ile sabitleyin. Eğer çıkan saç telleri varsa, siyah tel tokalar ile onları da aralara sıkıştırabilirsiniz. Aynı işlemi diğer taraf için de uygulayın. İşte iki yandan topuz saçınız hazır.

Birkaç küçük örgü

Eğer saçınız ara bir boydaysa bu modeli mutlaka denemeniz gerekenler listenize alın. Özellikle 2021 yaz trendleri arasında olan ince saç örgüleri sonbaharda da trendler listesindeki yerini korumaya devam ediyor. Saçınızı ortadan ayırıp iki yandan ince örgüler yapabilir ya da saçınızın aralarına, ense kısımlarına da ince örgüler ekleyebilirsiniz. Bu örgüleri dalgalı, kıvırcık ya da düz saç fark etmeksizin her türlü saç şekli için yapabilirsiniz. Saçın açıkta kalan kısımlarını da Elidor 7/24 Elektriklenme Önleyici Şekillendirici Bakım Kremi ile şekillendirerek gün içinde kabarmasını ve elektriklenmesini önleyebilirsiniz.

Ensede dağınık topuz

Okul saç modelleri listenize ekleyebileceğiniz bir diğer model de ensede yapılan dağınık topuzlar. Bu saç modelini istediğiniz şekilde kişiselleştirebilirsiniz. Dilerseniz saçınızı ortadan, dilerseniz de yandan ayırın. Ense hizanıza getirerek sıkı ya da gevşek bir topuz şeklinde toplayın. Saçınızın ön kısımlarından birer tutam çıkarak yüzünüzün önüne bırakabilirsiniz. Ya da kulak arkalarınızdan birkaç tutam dışarı çıkararak daha salaş bir görünüm de elde edebilirsiniz. Bu saç modeline istediğiniz toka, fular, taç gibi aksesuarlardan da dahil edebilirsiniz.

Ayrıca mezuniyet saç modelleri yazımız da ilginizi çekebilir.