0

Sabahları yetişmeniz gereken bir işiniz ya da bir randevunuz varsa saçlarını hızlıca bir at kuyruğu yapanlardan mısınız? Uyanmanın oldukça zor olduğu ve alarmların sürekli ertelendiği sabah saatlerinde saç ve makyaj yapmak çoğumuz için neredeyse imkansız. Hatta makyaj çantanızı yanınıza aldığınız ve iş yeri tuvaletinde hızlıca makyaj yaptığınız zamanlar da mutlaka olmuştur.

Peki ya saçlarınızı akşamdan hazırlama ve sabaha son derece şık saçlarla uyanma fikrine nasıl bakıyorsunuz? Birkaç ipucu ile harika saçlarla uyanmak mümkün.

Nasıl Harika Saçlarla Uyanabilirsiniz?-1 - Saç Bakım Güzellik Nasıl Harika Saçlarla Uyanabilirsiniz?-2 - Saç Bakım Güzellik

Doğal Bukleler

Yapmanız gereken tek şey saçlarınızı başınızın tam tepesinde döndürmek ve ardından ipek bir eşarp ile saçlarınızı komple sarmak. İpek eşarp saçlarınızdaki nemin korunmasına yardımcı olacağı için başka bir kumaş türü tercih etmemek mühim. Sabah saçlarınızı açtığınızda doğal dalgalarınıza kavuşacaksınız. Unutmadan söyleyelim topladığınız kısımda tokayı çok fazla sıkmayın. Bu saçlarınızda toka izi oluşmasına neden olur..

Bunun yanında duştan sonra hafif nemli saçlarınızda bol iki örgü yaparsanız da sabah açtığınız örgüler harika doğal dalgalarla sonuçlanacaktır.

Kumsal dalgaları

Saçınızı biri arkada, diğeri yanlarda olmak üzere üç eşit parçaya ayırın. Balıksırtı olacak şekilde yukarıdan başlayarak 3 parçayı da örün. Ardından 3 örgüyü birleştirerek tek bir örgü haline getirin ve örgünün ucunu döndürerek ensenizde birleşen saçların arasına sokun. Örgülerin üzerinden birkaç dakika fön tutup uyuyabilirsiniz. Sabah saçınızı açtığınızda incecik doğal dalgalara kavuşacaksınız.

Hacimli dalgalar

Saçlarınızı yüksek bir atkuyruğu yapın. Rahat uyumak için atkuyruğunun ensede değil tam tepenizde olmasına özen gösterin. Atkuyruğunu tam tepeden açın ve etrafına birkaç bigudi dolayın. Bigudiniz yoksa pamukları rulo hale getirip kullanabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken püf noktası saçlarınızın kuru olması. Eğer nemli bırakırsanız sardığınız yerler kurumayacak ve sabah açtığınızda dalgalar tutmamış olacak. Son adım olarak eski bir çorabı alın ve sardığınız kısımlar üstüne geçirin. Sabah saçlarınızı açın ve hafifçe sallayın. Sonuçlara inanamayacaksınız.

Nasıl Harika Saçlarla Uyanabilirsiniz?-3 - Saç Bakım Güzellik Nasıl Harika Saçlarla Uyanabilirsiniz?-4 - Saç Bakım Güzellik

Maşa ile yapılmış dalgalar

Hafif nemli saçınızı iki bölüme ayırın. Sağ ve sol ve saçınızın kökünden sonuna kadar bükerek başlayın. Sıkıca büktüğünüzden emin olun. Bir toka kullanarak, bukle yaptığınız saçınızın ucunu başınızın tepesine sabitleyin. Saçınızın diğer tarafını aynı yönde bükün. Gece boyunca doğal olarak kurumaya bırakın ve sabahları uçlarını açın ve başınızı biraz sallayın. İşte hazırsınız.

Düz Saçlar

Saçları dalgalı yapmanın birçok yolundan bahsettin fakat düzleştirici ya da fön kullanmadan da düz saçlarla uyanmak mümkün. Bu taktiği uygulamak biraz zahmetli. İhtiyacınız olan iki önemli şey var; siyah tel tokalar ve ipek eşarp.

Temiz saçlarınızı tarayın ardından kulağınızın üstünde küçük bir parça alın ve diğer kulağınıza doğru taç şeklinde sarın. Bittiği kısımda (saçınız uzunsa ensenize kadar döndürün) tel tokalarla sabitleyin. Üstlerin açılmaması için tam saçınızın tepe kısmını da tel tokayla tutturabilirsiniz. Ardından diğer kulağınızın olduğu yerdeki saçlar için de tam tersi yönde aynı işlemi uygulayın. Bu işlemi tüm saçlarınız için uygulayın. Arka kısımlardan daha büyük tutamlar alabilirsiniz. Eşarbı sarın ve uyuyun. Sabah yapmanız gereken tek şey tel tokaları çıkarmak ve saçınızı taramak olacak.

Ayrıca saç bakım rutininize saç yağları ve saç maskeleri eklemeyi de unutmayın. Böylece bakımlı ve güçlü saçlara kolayca kavuşabilirsiniz.